„Žalgiris“ pralaimėjo po dramatiškos pabaigos 0

Trečiosiose LKL superfinalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje rezultatu 68:65 turėjo pripažinti Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų pergalę.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo žalgiriečiai, du taškus baudų metimais pelnė K.Andersonas. Šeimininkai sparčiai rinkosi komandines pražangas, sužaidus vos minutę, jų turėjo jau tris. Po T.Beardo dėjimo – 0:4 “Žalgirio” naudai. Sužaidus dvi minutes, vilniečiai buvo pelnę vos vieną tašką, po R.Freemano tolimo metimo – 1:7. Dar po minutės “Lietuvos rytas” sumažino atsilikimą iki dviejų – 5:7. Abi komandos rungtyniavo skubotai ir keitėsi nesėkmingomis atakomis. T.Beardas dvitaškiu metimu padidino kauniečių persvarą iki keturių, tačiau jau netrukus S.Jasaitis tolimu šūviu ją sumažino iki minimumo – 8:9. Likus žaisti keturias minutes R.Javtoko dėjimas pirmą kartą išvedė “Lietuvos rytą” į priekį – 10:9. Tačiau jau kitoje atakoje minimalų svečių pranašumą dvitaškiu metimu atstatė T.Beardas. Likus žaisti dvi minutes – 13:15 “Žalgirio” naudai. Iki pat ketvirčio pabaigos žalgiriečiai, buvę truputį tikslesni už savo varžovus, išlaikė persvarą savo rankose, po pirmųjų dešimties minučių – 18:22.

Antroje mačo dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė, vyko atkakli kova.Sužaidus dvi minutes, Kauno ekipos krepšininkai išlaikė trijų taškų pranašumą. Po R.Freemano tolimo šūvio skirtumas padidėjo iki šešių – 20:26. Sužaidus keturias minutes, R.Freemanas ir J.Mačiulis jau buvo surinkę po tris pražangas. Įpusėjus kėliniui, žalgiriečiai kontroliavo žaidimo eigą ir pirmavo keturiais taškais – 25:29. Po T.Beardo dvitaškio, amerikiečiui tai jau buvo dvyliktasis taškas, “Žalgirio” persvara šoktelėjo iki septynių. Netrukus S.Serapinas gavo techninę pražangą (iš viso keturios), o šeimininkai priartėjo iki trijų taškų – 30:33. Likus žaisti dvi minutes, Kauno klubas padidino atotrūkį iki penkių, iki didžiosios pertraukos “Lietuvos rytas” sugebėjo tik sušvelninti rezultatą – 35:37.

Trečiajame kėlinyje R.Freemanas dvitaškiu metimu atidarė “Žalgirio” taškų sąskaitą. Po R.Freemano tolimo metimo – 35:42 svečiai priekyje. Netrukus J.Mačiulis užsidirbo ketvirtą pražangą. Sužaidus tris minutes kauniečiai išsaugojo nedidelį pranašumą savo rankose – 39:44. P.Jankūnas taikliu tritaškiu jį padidino iki aštuonių. Žalgiriečiai labai sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir taip susikurdavo antruosius šansus. K.Andersonas dvitaškiu metimu su varžovo pražanga, beveik įpusėjus ketvirčiui, padidino kauniečių persvarą iki dviženklio skaičiaus – 39:49. Dar po dviejų minučių skirtumas tarp abiejų komandų sumažėjo minimaliai – 41:50. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, ketvirtą pražangą gavo vienas “Žalgirio” lyderių R.Freemanas, jis jau buvo pelnęs 14 taškų ir buvo antras pagal rezultatyvumą Kauno ekipos gretose. Po trisdešimties minučių, geresnį krepšinį demonstravę svečiai išlaikė iniciatyvą savo rankose – 49:55.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuris prasidėjo nesėkmingomis abiejų komandų atakomis. Sužaidus dvi minutes, žalgiriečiai išsaugojo penkių taškų persvarą, kurią netrukus įspūdingu dėjimu padidino T.Beardas – 51:58. Likus žaisti daugiau nei šešias minutes, P.Jankūnas gavo penktąją pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę. Netrukus toks pat likimas ištiko ir J.Mačiulį. Įpusėjus kėliniui, “Žalgiris” pirmavo trim taškais, tačiau šeimininkai nuolat lipo ant kulnų Lietuvos čempionams. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes, H.Mujezinovičius išlygino rungtynių rezultatą – 58:58, o S.Jasaitis po ilgos pertraukos išvedė savo komandą į priekį – 61:58. Dar po dviejų minučių jau “Žalgiris” panaikino savo deficitą ir išlygino rezultatą – 63:63. Tačiau penktą pražangą gavo vienas naudingiausių Kauno klubo žaidėjų R.Freemanas. Likus paskutinei minutei, žalgiriečiai atsilikinėjo dviem taškais, bet likus 26.3 sekundės, K.Andersonas išlygino rezultatą – 65:65. Per likusį laiką R.Štelmaheris realizavo du baudos metimus, o S.Serapinas prarado kamuolį. A.Šležas pataikė tik vieną baudos metimą, o tolimas M.Kalniečio metimas buvo netoli tikslo – “Lietuvos ryto” pergalė rezultatu 68:65.

Rezultatyviausiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipoje žaidė 15 taškų pelnęs Simas Jasaitis (8 atk.kam.), po 9 taškus pridėjo Robertas Štelmaheris, Frederickas House ir Haris Mujezinovičius, 8 – Matthew Nielsenas, 7 – Andrius Šležas, 5 – Robertas Javtokas, 4 – Tomas Delininkaitis ir 2 – Mindaugas Lukauskis.

„Žalgirui“ daugiausiai taškų pelnė Tanoka Beardas – 20 (10 atk.kam.), Reggie Freemanas – 19 ir Kenny Andersonas – 11, Paulius Jankūnas – 7 (8 atk.kam.), Vidas Ginevičius – 4 (4 rez.perd.), Mantas Kalnietis – 2, Jonas Mačiulis ir Darius Šilinskis – po 1.