„Žalgiris“ pralaimėjo paskutinį mūšį 0

Ketvirtose LKL superfinalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ po sunkios ir atkaklios kovos savo aikštėje, rezultatu 64:70, pralaimėjo  Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams ir šalies pirmenybėse liko antras.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo žalgiriečiai, sužaidus dvi minutes, po K.Andersono dvitaškio, šeimininkai pirmavo  – 3:2. Dar po minutės Kauno krepšininkai padidino savo persvarą iki trijų. Po P.Jankūno dvitaškio – 7:2 „Žalgirio“ naudai. Kauniečiai kontroliavo mačo eigą ir beveik įpusėjus ketvirčiui, pirmavo šešiais taškais – 10:4. „Žalgirio“ ekipa toliau nemažino tempo, priversdavo gana dažnai klysti svečius ir didino pranašumą – 14:6 (4:14 min.) A.Šležas tolimu metimu, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, sumažino atsilikimą iki keturių taškų  – 15:11. Iki pat kėlinio pabaigos Lietuvos čempionai buvo truputį greitesni ir tikslesni, po dešimties minučių – 19:18.

Antroje dvikovos dalyje R.Javtokas pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį – 19:20. Tačiau R.Freemano tritaškius vėl sugrąžino persvarą į „Žalgirio“ rankas – 22:20. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, H.Mujezinovičiaus dvitaškis išlygino rezultatą – 22:22. Aikštėje vyko atkakli ir permaininga kova, dažnai keitėsi pirmaujanti komanda. Įpusėjus ketvirčiui, minimali „Lietuvos ryto“ persvara – 25:26. Dar po minutės jau vienu tašku pirmavo šeimininkai – 27:26. Kova vyko dėl kiekvieno aikštės centimetro, dominavo gynybinio stiliaus žaidimas. Likus žaisti dvi minutes F.House tolimas šūvis išlygino rezultatą – 29:29. Aštuoni iš eilės be atsako pelnyti „Lietuvos ryto“ taškai išvedė svečius į priekį – 29:37.  O baigiantis kėliniui F.House tritaškis tik padidino Vilniaus ekipos pranašumą, po dvidešimties minučių – 30:40.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai mobilizavosi, suaktyvino puolimą ir pradėjo vytis varžovus. Sužaidus tris minutes, šeimininkai atsilikinėjo penkiais, dar po minutės T.Beardo tolimas metimas išlygino rezulatatą – 40:40. Įpusėjus ketvirčiui, R.Javtoko dvitaškis išvedė svečius į priekį, bet pusiausvyrą netrukus atstatė T.Beardas, realizavęs du baudos metimus – 42:42. Vėliau Kauno klubas tris minutes nepelnė taškų, tačiau neleido jų daug primesti ir į savo krepšį – 42:47 (2min.) Per likusį laiką vilniečiai pelnė dar tris taškus be atsako ir išlaikė persvarą savo rankose – 42:50.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuris prasidėjo dviem taikliais A.Šležo baudų metimais. Sužaidus dvi minutes, „Žalgirio“ deficitas – tie patys aštuoni taškai. T.Beardas netrukus jį sumažino iki šešių. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes R.Freemano tolimas šūvis sumažino žalgiriečių atsilikimą iki penkių taškų. O kai R.Freemanas realizavo dvi baudas, vilniečiai pirmavo vos dviem taškais – 55:57. Įpusėjus kėliniui M.Kalnietis išlygino rezultatą – 57:57. T.Beardo tritaškis, likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes,  po ilgos pertraukos vėl išvedė šeimininkus į priekį – 60:57. Dar po dviejų minučių jau dviem taškais pirmavo „Lietuvos rytas“ – 60:62. Likus 55 sekundėm, vilniečių pranašumas padidėjo iki trijų taškų. Likus žaisti 21 sekundę – 62:68 „Lietuvos ryto“ naudai. Per likusias sekundes „Lietuvos rytas“ išlaikė pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 64:70.