Jaunimo rinktinė dramatiškose rungtynėse nusileido prancūzams 0

Lietuvos jaunimo (U-20) krepšinio rinktinė Turkijoje vykstančio Europos čempionato dramatiškai susiklosčiusiame paskutiniame ketvirtfinalio mače rezultatu 77:79 pralaimėjo Prancūzijos ekipai. Su viltimis patekti į pusfinalį dar vakar atsisveikinę lietuviai ketvirtfinalio E grupėje užėmė paskutinę, ketvirtą vietą.

Rungtynes Lietuvos rinktinė pradėjo neįprastos sudėties – starto penkete nebuvo komandos lyderių M.Kalniečio, M.Pociaus ir A.Aleksandrovo. Vis dėlto per pirmas dešimt minučių lietuviai neleido varžovams atitrūkti. Po pirmo kėlinuko prancūzai pirmavo rezultatu 24:22.

Antro ketvirčio pradžioje Lietuvos ekipa prancūzus pavijo, o netrukus persvėrė rezultatą savo naudai. Po kelių M.Simonavičiaus ir G.Kurtinaičio taiklių tolimų šūvių lietuviai įgijo dviženklį pranašumą. Rungtynėms įpusėjus Lietuvos rinktinė buvo priekyje 46:35.

Po pertraukos aikštėje vyko apylygė kova. Lietuvos rinktinė neleido varžovams priartėti ir išsaugojo antrame ketvirtyje sukauptą persvarą. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą lietuviai pirmavo rezultatu 62:50.

Paskutinis kėlinukas lietuviams susiklostė tragiškai. Lietuvos rinktinė buvo įgijusi 15 taškų pranašumą, tačiau, likus rungtyniauti pusę minutės, prancūzai sugebėjo rezultatą išlyginti, o paskutinėmis mačo akimirkomis jau pirmavo trimis taškais. G.Kurtinaitis turėjo galimybę rezultatą išlyginti, tačiau du iš trijų jo baudos metimų skriejo pro šalį. Prancūzija – Lietuva 79:77.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo M.Simonavičius, pelnęs 18 taškų. M.Pocius, G.Kurtinaitis ir žalgirietis T.Barštys (9 atkovoti kamuoliai) pridėjo po 11 taškų.