„Žalgirio“ jaunimas tęsia pergalių seriją 0

„Žalgirio“ jaunimas, be K.Kalvaičio ir P.Butkevičiaus, Kauno sporto halėje sužaidė NKL čempionato rungtynes su Vilniaus „SSK – Perlas“ komanda ir nugalėjo varžovus rezultatu 88:81.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo svečiai, kurie sužaidus beveik dvi minutes, pirmavo keturiais taškais (2:6). Tačiau pamažu žalgiriečiai pradėjo vytis varžovus ir po T.Barščio dvitaškio su pražanga Kauno klubo deficitas liko minimalus (7:8). O A.Milaknio tolimas šūvis, sužaidus keturias minutes, pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (10:8). Tačiau po kelios gynybos spragos ir klaidos leido Vilniaus komandai sumažinti atsilikimą iki minimumo. Kauniečiai gana sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau jiems sunkiau sekėsi užbaigti atakas bei stabdyti greitą „SSK – Perlas“ krepšininkų puolimą. Mačas klostėsi permainingai ir atkakliai, didesnės iniciatyvos neturėjo nei viena komanda. Po dešimties minučių – 22:22.

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Kai tik žalgiriečiams pavykdavo nors kiek nutolti, svečiai, pasinaudodami menkiausiomis progomis, daugiausiai tolimais metimais, tuoj pat juos pasivydavo. Sužaidus dvi minutes, „Žalgiris – SM“ pirmavo trim taškais (30:27). Abi komandos darė nemažai žaidybinio broko, todėl rezultatas, įpusėjus kėliniui, pasikeitė nežymiai (33:29).

Įtempta ir apylygė kova tęsėsi iki pat didžiosios pertraukos.Tik kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę Kauno klubo krepšininkai, ilsėtis išėjo turėdami jau aštuonių taškų persvarą – 51:43.

Trečioje dvikovos dalyje pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė svečiai (51:45), kurie, po taiklaus tritaškio, priartėjo prie kauniečių iki penkių taškų. Tačiau netrukus A.Milaknis atsakė tuo pačiu ir atstatė turėtą šeimininkų pranašumą (56:48). “Žalgirio” jaunimas po truputį įsibėgėjo ir pradėję sėkmingiau organizuoti puolimą, neleido priartėti “SSK – Perlas” krepšininkams. Kauniečius į priekį vedė “mažieji žaidėjai”. Įpusėjus kėliniui, komandas skyrė tie patys aštuoni taškais (63:55). Tačiau Vilniaus komanda nesiruošė per anksti sudėti ginklų ir stengėsi neleisti žalgiriečiams nutolti pavojingai toli. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes šiame ketvirtyje, vilniečių deficitas jau tik keturi taškai (67:63). Vis dėlto, iki ketvirčio pabaigos, truputį tikslesni ir greitesni buvę žalgiriečiai, sugebėjo išsaugoti persvarą savo rankose, tačiau intriga šiame mače išliko – 72:66.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinukas, kurio metu fortūna labiau šypsojosi „Žalgiris – SM“ krepšininkams. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, jie padidino pranašumą iki devynių taškų. Tačiau kauniečiams ir toliau koją kišo skylėta gynyba, kuri leido varžovams po dar dviejų minučių sumažinti atsilikimą iki keturių ( 77:73). Įpusėjus ketvirčiui, po penkių iš eilės pelnytų R.Ūzo taškų, Kauno klubas pirmavo devyniais taškais ir kontroliavo mačo eigą.

Iki pat rungtynių pabaigos tvirtą charakterį pademonstravęs „Žalgirio“ jaunimas iškovojo pelnytą, bet sunkią pergalę rezultatu 88:81.