„Žalgirio“ jaunimas alytiškius palaužė ketvirtajame kėlinuke 0

Šiandien Kauno „Žalgirio“ jaunimas, savo aikštėje, sužaidė NKL čempionato rungtynes su Alytaus „Alytus“ komanda ir nugalėjo varžovus rezultatu 97:91 bei tapo vienvaldžiais turnyro lyderiais.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo svečiai, dviem taikliais dvitaškiais iš eilės atidarę savo taškų sąskaitą. Abi ekipos nuo pat pradžios demonstravo aktyvų žaidimą, sužaidus tris minutes šešiais taškais pirmavo alytiškiai (5:11). Ir toliau šiame ketvirtyje dominavo puolimas, tiek vienai, tiek kitai komandai kur kas sunkiau sekėsi apsiginti. Įpusėjus kėliniui, mažiau klaidų darę ir taikliau atakavę, persvarą išlaikė „Alytaus“ krepšininkai (12:17). Šeimininkų gretose tradiciškai išsiskyrė A.Milaknis ir D.Motiejūnas, kurie vedė savo komandą į priekį. Po A.Milaknio tolimo metimo, likus žaisti tris minutes. Kauno klubas deficitą sumažino iki penkių (17:22). Tačiau per pirmąsias dešimt minučių žalgiriečiams taip ir nepavyko pakreipti žaidimo sau naudinga linkme, Alytaus klubas išlaikė nedidelį pranašumą (26:29).

Antrame ketvirtyje D.Motiejūno dvitaškis sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimumo, tačiau po dviejų iš eilės sėkmingų atakų, alytiškiai vėl susigrąžino šešių taškų persvarą. Sužaidus dvi minutes, skirtumas tarp komandų išliko toks pat (30:36). Po žalgiriečio S.Vene tolimo šūvio, likus žaisti kiek daugiau nei šešias minutes, pirmą kartą rungtynių rezultatas tapo lygus (36:36). Tačiau netrukus svečiai vėl perėmė mačo iniciatyvą ir susikrovė net dešimties taškų pranašumą (36:46). Baigiantis kėlinukui, “Alytaus” klubas pradėjo vaikiškai klysti ir tuo pasinaudoję žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. (46:48, 8 min.) Vis dėlto iki pat didžiosios pertraukos šeimininkai buvo priversti vytis savo varžovus, po dvidešimties minučių – 49:51.

Trečiame kėlinuke dvikova klostėsi pagal tą patį scenarijų – mačas vyko atkakliai ir taškas į tašką. Sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus – 55:55. Dar po dviejų minučių svečiai įsiveržė į priekį trimis taškais (55:58). Š.Vasiliausko tolimas metimas, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, pirmą kartą šeimininkus išvedė į priekį (62:60). Žalgiriečių persvarą dar padidino taiklus T.Barščio dvitaškis. „Žalgiris –SM“ krepšininkai, truputį sėkmingiau žaidę tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu, iki pat trečiojo ketvirčio pabaigos sugebėjo išlaikyti teigiamą rezultatą savo naudai (73:67).

Lemiama buvo paskutinė mačo dalis, kuri prasidėjo Š.Vasiliausko dvitaškiu (75:67). Žalgiriečiai efektyviai stabdė greitas alytiškių atakas ir patys gerai naudojosi šiuo ginklu. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, Kauno klubas pirmavo dviženkle persvara (82:72). Po R.Ūzo tritaškio, kauniečių pranašumas – 85:73 (5:54 min.). Alytaus klubo krepšininkams sunkiai sekėsi organizuoti puolimą ir apsiginti, tuo tarpu šeimininkai jau tvirtai kontroliavo rungtynių eigą ir tolo nuo priešininkų (95:82, 7:36 min.) Nors dvikovos pabaiga susiklostė gana nervingai ir svečiai pradėjo šturmuoti šeimininkų krepšį, tačiau „Alytaus“ klubui neužteko nei jėgų, nei laiko sėkmingai užbaigti rungtynes ir finalinė sirena paskelbė pelnytą „Žalgiris – SM“ pergalę rezultatu 97:91.