„Žalgiris“ pasitreniravo su „Šiauliais“ 0

Šiandien Kauno "Žalgiris" sužaidė LKL čempionato rungtynes su Šiaulių "Šiauliais" ir sutriuškino varžovus rezultatu 109:76.

Mačo pradžioje abi komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, tačiau žalgiriečiai pirmieji atidarė taškų sąskaitą, pasižymėjo P.Jankūnas (2:0). Sužaidus dvi minutes, rezultatas nesikeitė. Po M.Kalniečio dėjimo, sužaidus beveik tris minutes, šeimininkai pirmavo trim taškais (4:1). Kauno klubo krepšininkai rungtyniavo agresyviai ir po M.Popovičiaus iš eilės pelnytų penkių taškų, susikrovė aštuonių taškų pranašumą (12:4). Vaizdas aikštelėje nesikeitė iki pat ketvirčio pabaigos – šeimininkai demonstravo užtikrintą, akiai gražų žaidimą, susilaukusį gausių žiūrovų plojimų. Likus žaisti tris minutes, žalgiriečiai jau triuškino varžovus (21:4), o per likusį laiką dar labiau padidino atotrūkį (34:13). "Žalgirį" į priekį vedė M.Popovičius, kuris savo komandai pelnė daugiau taškų (17), nei "Šiaulių" klubo krepšininkai kartu sudėjus.

Antrame ketvirtyje rungtynės klostėsi taip pat pagal žalgiriečių scenarijų. Šeimininkai pranoko varžovus pagal visus žaidybinius komponentus ir po K.Penney tolimo šūvio, pirmavo jau 27 taškų skirtumu (8:39 min). Iniciatyva Kauno klubui priklausė ir įpusėjus kėlinukui, o "Šiauliai" atrodė vangiai, darė daug klaidų ir neturėjo jokių priešnuodžių, kaip stabdyti įsibėgėjusius kauniečius (49:20). Su kiekviena minute, "Žalgirio" krepšininkai tik tolo ir rezultatas jau ėmė darytis nepadorus (54:20, 4:04 min). Ir toliau ką norėjo, tą išdarinėjo kroatas M.Popovičius, kuris dar nesibaigus šiam kėlinukui, jau buvo pelnęs 23 taškus. Iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai tiesiog mindė savo varžovus, po dvidešimties minučių – 65:33.

Trečioje dvikovos dalyje niekas nesikeitė. Šiauliečiai atrodė beviltiškai,o šeimininkai tiesiog mėgavosi žaidimu. Sužaidus dvi minutes šiame kėlinuke, "Žalgiris" pirmavo 40 taškų skirtumu ir mačo baigtis jau dabar nekėlė jokių abejonių. Įpusėjus ketvirčiui, Kauno klubas triuškino svečius 38-iais, o kėlinį pabaigė, turėdami 37 taškų pranašumą (91:54).

Paskutinis rungtynių ketvirtis buvo tik formalumas. Nors šiauliečiai dar bandė vytis šeimininkus, tačiau jiems neužteko nei jėgų, nei laiko pakreipti žaidimo sau naudinga linkme. "Žalgirio" krepšininkai, likus žaisti dar šešias minutes, pelnė šimtąjį tašką (101:67), o finalinė mačo sirena paskelbė užtikrintą Kauno klubo pergalę rezultatu 109:76.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė vos 20 minučių aikštelėje praleidęs Marko Popovičius, pelnęs 30 taškų (tritaškiai 7/8, 4 rez.perd.), 17 taškų pridėjo Kirkas Penney, 16 – Mantas Kalnietis (3 rez.perd.), po 11 – Tanoka Beardas (5 per.kam.) ir Hanno Mottola (4 rez.perd.), 9 – Jonas Mačiulis, 7 – Paulius Jankūnas (8 atk.kam.), 6 – Vidas Ginevičius. Šiaulių komandai daugiausiai taškų pelnė Mantas Ruikis – 20, Aurimas Kieža – 14, Artūras Masiulis – 13, Marius Prekevičius – 9, Andrius Mažutis ir Tadas Klimavičius – po 7.