„Žalgirio“ jaunimas suvalgė „Delikatesą“ ir nutraukė užsitęsusią pralaimėjimų seriją 0

Šiandien namie Kauno „Žalgirio“ jaunimas sužaidė NKL čempionato rungtynes su Joniškio „Delikatesu“ ir nugalėjo varžovus rezultatu 94:80.

Pirmajame kėlinyje iniciatyvą iš karto perėmė šeimininkai, kurie, vedami aukštaūgio Donato Motiejūno, įsiveržė į priekį. Kauno klubas agresyviai atakavo, kiek sunkiau jiems sekėsi apsiginti, todėl beveik įpusėjus ketvirčiui, žalgiriečiai pirmavo penkiais taškais (12:7). Netrukus kauniečiai padidino persvarą iki septynių, tačiau varžovai neleido įsibėgėti “Žalgiris – SM” krepšininkams ir nuolat kvėpavo jiems į nugarą (18:13, 3min.). Per likusį laiką žalgiriečiai buvo pranašesni už Joniškio komandą ir, po A.Milaknio tolimo metimo, pirmavo aštuoniais, o kėlinuką pabaigė, turėdami devynių taškų pranašumą (29:20).

Antroje dvikovos dalyje svečiai jau per minutę sumažino atsilikimą iki šešių, o dar po akimirkos – iki keturių. Kauno ekipai pirmuosius taškus pelnė D.Motiejūnas, kuris buvo labiausiai pastebimas ir šiame ketvirtyje. Įpusėjus kėlinukui, žalgiriečiai tebepirmavo keturiais taškais, tačiau dažniau klydo ir netrukus „Delikatesas“ priartėjo pavojingai (35:33), o likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes, rezultatą persvėrė ( 35:36).

Iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai ilgai ieškojo kelių prie joniškiečių krepšio, tačiau truputį sėkmingiau sužaidę paskutines dvi minutes, neleido dominuoti svečiams (43:44).

Trečiajame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Toliau vyko atkakli kova, tačiau po kelių Kauno klubo krepšininkų klaidų, svečiai nutolo penkiais taškais (43:48, 8:48min.). Šiame kėlinuke žalgiriečius į priekį vedė naudingas „mažesnių“ žaidėjų pasirodymas, tačiau koją ir toliau kišo klaidos.Vis dėlto „Žalgiris – SM“ , dar po dviejų minučių, persvėrė rezultatą savo naudai (52:51). Agresyvesnis šeimininkų žaidimas iš karto davė vaisių – iki ketvirčio pabaigos kauniečiai sukaupė šešių taškų pranašumą (73:67).

Paskutiniame kėlinuke žalgiriečiai parodė kovingą charakterį, sustabdė varžovų puolimą ir pradėjo diktuoti savas žaidimo taisykles. Per mažiau nei keturias minutes, Kauno klubas susikrovė dviženklę persvarą (84:72), o finalinė mačo sirena paskelbė “Žalgiris – SM” komandos pergalę rezultatu 94:80.