„Žalgiris“ įveikė „Neptūną“ ir lieka absoliučiu BBL lyderiu 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ išvykoje be savo kapitono Tanokos Beard’o sužaidė BBL čempionato rungtynes su Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais ir nugalėjo varžovus rezultatu 92:96.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai – abi komandos geriau puolė, nei gynėsi, o sužaidus beveik keturias minutes, keturiais taškais priekyje buvo šeimininkai (14:10). Jie pirmavo ir įpusėjus ketvirčiui (16:14), o vėliau pranašumą padidino net iki dvylikos taškų, todėl žalgiriečiai buvo priversti vytis pakiliai žaidusį Klaipėdos klubą, po dešimties minučių – 31:19.

Antroje dvikovos dalyje vaizdas aikštėje pasikeitė – svečiai pamažu perėmė rungtynių kontrolę ir nebeleido „Neptūnui“ šeimininkauti savoje arenoje. Per dvi minutes žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki keturių (31:27), tačiau netrukus klaipėdiečiai vėl spurtavo ir susigrąžino dvylikos taškų persvarą (39:27, 6:26 min.). Vis dėlto iki didžiosios pertraukos „Žalgiris“ susikaupė ir priartėjo prie varžovų (52:50).

Trečiajame ketvirtyje Kauno klubo krepšininkai toliau turėjo problemų su agresyviai rungtyniavusiais šeimininkais. Žalgiriečiai įpusėjus kėlinukui turėjo dviejų taškų deficitą (62:60), gana dažnai klydo, o gautas progas “Neptūnas” sėkmingai išnaudodavo. Per likusį laiką svečiai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai, tačiau intriga šiame mače išliko – 72:73.

Per paskutines dešimt minučių „Žalgiris“ neberizikavo sėkminga rungtynių baigtimi. Nors Klaipėdos komanda savų žiūrovų akivaizdoje atkakliai priešinosi svečiams, tačiau žalgiriečiai įrodė esą stipresni. Įpusėjus kėlinukui, svečiai pirmavo šešiais taškais (81:87), o finalinė dvikovos sirena paskelbė sunkią Kauno ekipos pergalę rezultatu 92:96.