„Žalgiris“ suklupo ir Graikijoje 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ sužaidė Eurolygos rungtynes išvykoje su Salonikų „Aris TT Bank“ krepšininkais iš Graikijos ir nusileido varžovams rezultatu 73:66.

Pirmasis kėlinys prasidėjo dviem taikliais graikų klubo puolėjo baudų metimais, tačiau netrukus dvitaškiu atsakė suomis Hanno Mottola. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, dviejų taškų pranašumą turėjo šeimininkai (8:6). Įpusėjus ketvirčiui situacija aikštėje mažai keitėsi, abi komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau nedidelę persvarą vis dar turėjo graikai (10:6). Iki kėlinuko pabaigos Salonikų klubas suaktyvino žadimą, sustiprino gynybą ir dar labiau padidino atotrūkį, o "Žalgiriui" tuo tarpu krepšys buvo tarsi užrištas – 27:14.

Antroje dvikovos dalyje P.Jankūnas dvitaškiu sumažino svečių deficitą iki vienuolikos. Ir toliau žalgiriečiai spaudė varžovus, žaidė drausmingiau bei tirpino jų pranašumą, o įpusėjus kėlinukui atsilikinėjo tik keturiais taškais (30:26). Tačiau netrukus graikai atsigavo ir iki didžiosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pakreipti žaidimo sau naudinga linkme bei persverti rezultato – 41:32.

Trečiajame ketvirtyje du M.Kalniečio ir M.Popovičiaus taškai sumažino deficitą iki penkių taškų, o netrukus kroato tolimas šūvis priartino „Žalgirį“ prie varžovų iki dviejų – (41:39, 8min.). Dar po trijų minučių banguotai žaidę svečiai vėl paleido rungtynių iniciatyvą, o tuo greitai pasinaudoję „Aris TT Bank“ krepšininkai nutolo – 48:43. Per likusį laiką žaidimo kreivė sviro tai vienos, tai kitos komandos naudai, likus dviem minutėms iki kėlinuko pabaigos, žalgiriečiai įsiveržė į priekį (51:53), o po trisdešimties minučių – 58:53 "Aris TT Bank" priekyje.

Lemiama buvo paskutinė mačo dalis, o sužaidus jame dvi minutes, „Žalgiris“ vis dar vijosi Graikijos komandą (62:56). Ir įpusėjus ketvirčiui žalgiriečiai vis dar nerado priešnuodžių sėkmingam graikų žaidimui (64:57). Baigiantis kėliniui M.Popovičius tritaškiu metimu sumažino atsilikimą iki keturių (67:63), o per likusį laiką žalgiriečiai jau nieko nenuveikė, finalinė dvikovos sirena paskelbė Salonikų „Aris TT Bank“ klubo pergalę rezultatu 73:66.

"Žalgiriui" 20 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo H.Mottola, 15 pridėjo M.Popovičius, 13 P.Jankūnas (12 atk. kam.), J.Mačiulis – 5, po 4 T.Beardas (11 atk. kam.) ir M.Kalnietis, V.Ginevičius – 3, K.Penney – 2. Varžovų gretose dominavo amerikiečiai. J.Massey pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių, o A.Scalesas surinko 20 taškų. S.Serapinas pridėjo 6.