BEKO taurė: žalgiriečiai įveikė Miuncheno „Bayern“ komandą (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai BEKO taurės turnyre užėmė trečiąją vietą. Sekmadienį žalgiriečiai Miunchene įveikė šeimininkų „Bayern“ komandą 74:58 (21:15, 22:15, 15:16, 16:12).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Vakar vienas prasčiausių savo rungtynių sužaidęs Marko Popovičius iškart ėmėsi iniciatyvos ir reabilitavosi už vakaryšktę nesėkmę. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus jis pelnė prasiveržęs po krepšiu, vėliau iškišo perdavimą Adui Juškevičiui bei tiksliai atakavo iš vidutinio nuotolio – 6:2. Po to Popas sumetė keturias baudas iš eilės, dar du taiklius baudos metimus pridėjo Paulius Jankūnas ir kauniečiai pirmavo 12:8. Netrukus žalgiriečių puolimas porą minučių stabtelėjo (12:13), tačiau pražangą puolime išprovokavo ir po to baudą įmetė Vytenis Lipkevičius, o A.Juškevičius ir Tremmellas Dardenas vieną po kito smeigė tritaškius. Pirmąjį kėlinį puikiai baigė Tadas Klimavičius, pataisęs netaiklų komandos draugo metimą – 21:15.

Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė Janas Jagla, tačiau po to „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir spurtavo 14:2. Spurto metu P.Jankūnas surinko 4 taškus, savo universalumą demonstravo T.Dardenas, įmetęs tiek galingai sukovojus po krepšiu, tiek iš už trijų taškų zonos. Mindaugas Kuzminskas pridėjo dvitaškį, T.Klimavičius – tritaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 35:19. Kiek vėliau šis duetas surinko dar 6 taškus. Be to puikiai kovojęs M.Kuzminskas atliko perdavimą Jeffui Foote‘ui ir įpusėjus mačui kauniečiai buvo priekyje rezultatu 43:30.

Kšištofas Lavrinovičius tritaškiu atidarė „Žalgirio“ taškų sąskaitą po didžiosios pertraukos. Netrukus dukart po krepšiu gražiai prasiveržė Oliveris Lafayette‘as, taškus pelnė ir pirmąsyk aikštelėje pasirodęs Mario Delašas – 52:37. Tuomet 5 minučių atkarpą žalgiriečiai pralaimėjo 2:9, bet per paskutines dvi trečiojo kėlinio atakas pasižymėjo T.Dardenas ir Darjušas Lavrinovičius – 58:46.

Pirmojo taiklaus metimo ketvirtajame kėlinyje reikėjo laukti 2 minutes. Būtent tada M.Kuzminskas įmetė tritaškį, o Jaredo Homano bandymą dėti į krepšį įspūdingu bloku nutraukė T.Dardenas. Po poros minučių pasižymėjo po krešiu įkirtęs P.Jankūnas, po tritaškį įmetė M.Popovičius bei O.Lafayette‘as ir „Žalgiris“ pirmavo 70:56. Besibaigiant rungtynėms skirtumą dar labiau padidino kamuolį perėmęs O.Lafayette‘as ir po krepšiu galingai kovojęs T.Klimavičius – 74:58.

„Žalgiris“: M.Popovičius 11, M.Kuzminskas 10, T.Dardenas 10, T.Klimavičius 9 (5 atk. kam.), O.Lafayette‘as 9, P.Jankūnas 8 (2 blk.), A.Juškevičius 5, D.Lavrinovičius 4, K.Lavrinovičius 3, J.Foote‘as 2, M.Delašas 2, V.Lipkevičius 1 (3 per. kam.).

„Bayern“: J.Jagla 12, T.Rice‘as 11, B.Thomasas 10 (6 atk. kam.).