V.Lipkevičius ir T.Klimavičius karjeras tęs „Žalgiryje“ 0

Marius Bagdonas, www.kaunodiena.lt

Kauno „Žalgirio“ stovykloje – vis džiugesnės nuotaikos: prieš porą savaičių sutartį su komanda sutartį pratęsė Paulius Jankūnas, o šiomis dienomis klubo vadovai sukirto rankomis su dar dviem Lietuvos čempionais – Tadu Klimavičiumi ir Vyteniu Lipkevičiumi.

Pasiilgo krepšinio

Abiejų krepšininkų sutartys baigėsi po praėjusio sezono, tačiau tiek „Žalgiris“, tiek žaidėjai iš karto rodė didelį norą pratęsti bendradarbiavimą.

Trisdešimtmetis T.Klimavičius yra pasirengęs reabilituotis po labai apmaudaus praėjusio sezono, kai jau antrosiose LKL čempionato rungtynėse jam plyšo dešinės kojos priekinis kryžminis raištis ir dėl šios traumos Tadas daugiau nerungtyniavo.

Šį kartą „Žalgirio“ vadovai pasiūlė T.Klimavičiui naują vienerių metų kontraktą.

Sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose galintis žaisti 204 cm ūgio krepšininkas „Žalgirio“ marškinėlius vilki nuo 2008-ųjų. Nors pasirengimą naujam sezonui „Žalgiris“ planuoja pradėti rugpjūčio pradžioje, T.Klimavičius, kaip ir P.Jankūnas, tęsia reabilitaciją po traumų ir mankštinasi jau dabar.

„Kai sužinojau, kad „Žalgiris“ nori matyti mane savo gretose, nė kiek nedvejojau. Beveik metus visiškai nežaidžiau, todėl dabar svarbiausia visiškai išsigydyti traumą ir sugrįžti į aikštę“, – sakė vakar sutartį su „Žalgiriu“ pasirašęs T.Klimavičius.

– Praėjusį sezoną praleidote dėl kelio traumos ir negalėjote padėti komandai lemiamose kovose. Ar dėl to noras pratęsti sutartį su „Žalgiriu“ buvo dar didesnis? – paklausėme puolėjo.
– Be abejonės. Suprantu, kad be krepšinio praleidus visus metus sunku būtų susirasti naują ekipą, todėl labai džiaugiuosi, kad „Žalgiris“ manimi vis dar tiki, o aš už šį pasitikėjimą pasistengsiu atsilyginti geru žaidimu tiek Eurolygoje, tiek LKL čempionate.

– Su „Žalgirio“ treneriu Ilias Zouru jau sėkmingai dirbote 2011-aisiais, kai komanda tapo Baltijos lygos čempione, o jūs sužaidėte bene geriausią sezoną karjeroje ir buvote pripažintas naudingiausiu šio turnyro finalo ketverto žaidėju. Ar treneris irgi padėjo šį kartą apsispręsti?
– Praeities pergalių ir asmeninių laimėjimų nenorėčiau sureikšminti. Tikiuosi, kad santykiai su treneriu bus tokie pat geri, kaip prieš kelis metus. Žinau, kad viskas priklausys nuo manęs paties: ar greitai atsigausiu, kokią sportinę formą pasieksiu, kiek naudos komandai duosiu. Jei I.Zouros matys, kad galiu būti naudingas, neabejoju, jog nestokosiu žaidimo laiko ir turėsiu progų įrodyti, ko esu vertas.

– Ar vis dar jaučiate traumos pasekmes? Tikitės pradėti sezoną nuo pat jo pradžios?
– Trauma buvo labai rimta, tad skausmus vis dar jaučiu. Pagal gydytojų rekomendacijas sportuoju kasdien, stiprinu koją ir tikiuosi, kad galėsiu pradėti normaliai žaisti kuo greičiau. Ar galėsiu rungtyniauti nuo sezono pradžios? Kol kas to negali pasakyti net gydytojai. Veržiuosi į aikštę, tačiau tokiu atveju skubėdamas nieko nepasieksi. Mankštinuosi kelis kartus per dieną ir laukiu.

– Prieš kelis metus sakėte, kad „Žalgiryje“ norėtumėte baigti savo karjerą. Vis dar galvojate taip pat?
– Savo žodžių neišsižadu, bet šiuo metu noriu greičiau sugrįžti į kovinę rikiuotę. Pasiilgau varžybų, emocijų rungtynėse, komandos draugų, treniruočių.

Ilgai nedvejojo

Su V.Lipkevičiumi „Žalgiris“ susitarė dėl trijų metų sutarties. Į stipriausią šalies ekipą gynėjas buvo pakviestas 2011-ųjų rudenį ir persikėlė iš Kauno „Baltų“. Tuomet 24-erių 198 cm ūgio krepšininkas greitai išsikovojo vietą starto penkete.

V.Lipkevičius yra vilkėjęs Prienų „Rūdupio“, Kauno „Aisčių“ bei „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ ekipų marškinėlius. Praėjusį sezoną „Žalgirio“ strategas Joanas Plaza jaunajam krepšininkui suteikė dar daugiau galimybių atsiskleisti.

„Derybos neužtruko. Galbūt šiuo metu finansinė klubo padėtis nėra pati geriausia, tačiau rungtyniauti „Žalgiryje“ nori kiekvienas krepšininkas, todėl ir kalbėtis su vadovais nebuvo sunku“, – teigė V.Lipkevičius.

– Kas lėmė apsispręsti dėl trijų metų sutarties su „Žalgiriu“? – paklausėme žaidėjo.
– Tokią sutartį pasiūlė klubas, o aš neprieštaravau. Matyti, kad šiemet „Žalgirio“ vadovai bandys burti komandą iš jaunų krepšininkų, tad turbūt ir kiekvienam iš jų siūlys ilgalaikius kontraktus. Man svarbiausia rungtyniauti, o tokioje komandoje kaip „Žalgiris“ tobulėti yra puiki terpė.

– Ar neįbaugino kalbos, kad ateinantį sezoną „Žalgiris“ gali būti labai jaunas?
– Bus jaunas, tačiau ne mažiau ambicingas. Nemanau, kad dėl sumažėjusio biudžeto mums keliami uždaviniai nors kiek sumažės. Iš „Žalgirio“ visada tikimasi tik pergalių, kad ir kur jis žaistų, kad ir kokios sudėties komanda būtų. Žinau, kad žalgiriečiai aikštėje atiduos visas jėgas ir kovos iš paskutiniųjų.

– Esate pasirengęs svarbesniems vaidmenims komandoje?
– Teks priprasti… Manau, kad ateinantį sezoną „Žalgiris“ bus toks, kad kiekvienas krepšininkas bus labai svarbus, iš kiekvieno žaidėjo bus tikimasi nemažo indėlio. Apie mano konkretų vaidmenį ekipoje kalbėti dar turbūt anksti. Situacija bus aiškesnė sezono pradžioje, kai susitiksime su treneriu I.Zouru.

Darbinga vasara

„Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas yra pareiškęs, jog norėtų, kad komandą papildytų ir gynėjas Vytenis Čižauskas.

Robertas Javtokas irgi turi neblogas galimybes kitą sezoną vilkėti „Žalgirio“ marškinėlius, tačiau vidurio puolėjui reikės susitaikyti su mažesniu atlyginimu.

Galiojančias sutartis su Kauno klubu tebeturi broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, tačiau šiuo metu jie „Žalgiriui“ yra per brangūs. Su abiem krepšininkais „Žalgirio“ vadovai ketina susitikti artimiausiu metu.

Neabejojama, kad „Žalgirį“ papildys ir jaunimo ekipos žaidėjai – prie pagrindinės komandos slenksčio arčiausiai yra Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Tomas Dimša, Tauras Jogėla. Jų galimybes treneris I.Zouros įvertins rugpjūčio pradžioje, kai prasidės pirmoji treniruočių stovykla.