Pirmosiose draugiškose rungtynėse „Žalgirio“ jaunimas įveikė Kazachstano rinktinę 0

Pusantros savaitės besitreniruojanti Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda, pasipildžiusi 3 pagrindinės sudėties krepšininkais, sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes. Ketvirtadienį Druskininkuose žalgiriečiai nugalėjo Azijos čempionatui besirengiančią Kazachstano rinktinę 84:82 (18:18, 20:26, 18:21, 28:17).

Rungtynes pradėjo toks kauniečių starto penketas: Paulius Valinskas, Martynas Varnas, Edgaras Ulanovas, Martynas Echodas, Laurynas Birutis. Trys pirmosios rezultatyvios „Žalgirio“ atakos baigėsi po tikslių M.Varno perdavimų. Keturis taškus pelnė M.Echodas, o E.Ulanovas greitą ataką užbaigė dvitaškiu su pražanga. Po šeštojo M.Echodo taško žalgiriečiai pirmavo 9:4, tačiau varžovus dažnai siuntė prie baudų metimų linijos, nuo kurios kazachai lengvai rinko taškus. Po baudą realizavo ir E.Ulanovas bei Martynas Sajus, netrukus pridėjęs ir puskablį (13:13). Kazachstano rinktinė truktelėjo į priekį (13:18), tačiau pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį pataikė Regimantas Miniotas, aštrų prasiveržimą į kairę pusę atliko Martynas Pocius ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 18:18.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Sajus pelnė dar du taškus po puolime atkovoto kamuolio. Solidžiai rungtyniavo M.Pocius, pataikęs tritaškį po puikiai išpildyto derinio bei pridėjęs 2 baudų metimus. Iš jo estafetę perėmė Vytenis Lipkevičius, prasiveržęs po krepšiu ir vėliau atlikęs idealų perdavimą Gyčiui Masiuliui (29:26). Po Kazachstano rinktinės minutės pertraukėlės „Žalgirio“ trenerių štabas leido atsipūsti pagrindiniams žaidėjams bei išnaudojo visus 12 rungtynėms registruotų krepšininkų. Tuo svečiai pasinaudojo ir, nepaisant M.Varno 4 taškų, persvėrė rezultatą ir nutolo 33:42. Kėlinio pabaigoje 5 taškus iš eilės pelnė E.Ulanovas, sušvelninęs rezultatą 38:44.

Po didžiosios pertraukos vėl aktyviai rungtyniavo M.Pocius ir V.Lipkevičius, atlikę idealius perdavimus L.Biručiui ir tritaškį pataikiusiam R.Miniotui (43:44). Kamuolį perėmęs V.Lipkevičius jo nepagailėjo tam pačiam M.Pociui, tačiau varžovų lyderis Jerry Johnsonas pataikė du tritaškius ir grąžino savo komandai 9 taškų pranašumą (45:54). Nors M.Pocius prasiveržė po krepšiu ir įmetė tolimą dvitaškį su sirena, kazachai išlaikė susikrautą persvarą. Trečiojo kėlinio pabaigoje po puikių M.Varno ir G.Masiulio perdavimų 6 taškus iš po krepšio pelnė M.Sajus – 56:65.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 minutes žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą. Prieš tai dvitaškį pelnęs M.Varnas smeigė du tritaškius iš skirtingų kampų. Kamuolį perėmęs E.Ulanovas įmetė dvitaškį su pražanga, o M.Varnas dar vienu tritaškiu mažino atsilikimą – 70:72. Žalgiriečiams prametus dvi baudas, tai kompensavo E.Ulanovo metimas iš vidutinio nuotolio ir dėjimas po M.Varno perdavimo (76:77). Po to E.Ulanovas jau asistavo komandos draugams: M.Sajui ir tritaškį iš kampo pataikiusiam V.Lipkevičiui (81:80). J.Johnsonas persvėrė rezultatą, bet dar vieną dvitaškį pelnė M.Sajus ir baudos metimą pridėjo V.Lipkevičius (84:82). Paskutinei atakai kazachai turėjo beveik 4 sekundes, tačiau J.Johnsono metimas tikslo nepasiekė ir žalgiriečiai Druskininkuose iškovojo pergalę – 84:82.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16 (3 per. kam.), M.Sajus 16 (7/8 dvit.), M.Varnas 15 (3/4 trit., 6 rez. perd.), M.Pocius 13, V.Lipkevičius 7 (4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 6, R.Miniotas 6, L.Birutis 2, G.Masiulis 2, P.Valinskas 1, K.Žemaitis 0, J.Švambaris 0.

Kazachstanas: A.Kolesnikovas 16 (11 atk. kam.), J.Johnsonas 12 (5 rez. perd., 5 kld.), P.Ilinas 12.