Sutriuškinę kroatus jaunieji žalgiriečiai užsitikrino vietą finale (VIDEO) 3

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai rungtyniaus „Žalgirio“ arenoje vykstančiame Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finale. Antrosiose penktadienio rungtynėse sutriuškinę Zagrebo „Cibona“ komandą 104:68 (30:19, 31:14, 19:24, 24:11) žalgiriečiai užsitikrino pirmąją vietą A grupėje. Šeštadienį kauniečiai 16.00 val. susitiks su Stambulo „Fenerbahce“ ekipa.

Susitikimą puikiai pradėjo Isaiah Hartensteinas, kuris ne tik įsirašė tris taškus, apdovanojo varžovą bloku, bet ir nuostabiai siuntė kamuolį kitoje aikštės pusėje buvusiam Arnui Veličkai – 5:0. Kroatai atsidarė savo taškų kraitį tolimu šūviu, tačiau „Žalgirio“ pranašumas tik augo, kuomet keturis taškus surinko Gytis Masiulis, o tritaškį smeigė Mantvydas Žukauskas – 12:3. „Cibona“ krepšininkai nusiėmė pančius puolime, bet itin lengvai kelius krepšio link rasdavo ir žalgiriečiai: dėjimą atliko I.Hartensteinas, rezultatyvų žaidimą tęsė G.Masiulis, perėmęs kamuolį pranašumą didino Justinas Marcinkevičius – 18:9. Kėlinio pabaigoje tolimas bombas įsūdė A.Velička ir I.Hartensteinas, gražiai krepšio link pranėrė Tadas Pažėra, o keturis baudų metimus pridėjo Džiugas Slavinskas – 30:19.

Sunkiai sustabdomą puolimą turnyro šeimininkai demonstravo antrajame kėlinyje : G.Masiulis gražiai pastebėjo po krepšiu buvusį Volodymyrą Markovetskyy, netrukus pats pelnė taškus, aštriai sužaidė A.Velička – 36:26. I.Hartensteino ir A.Veličkos tandemas toliau draskė varžovų gynybą, tritaškį realizavo Lukas Uleckas, o Isaiah dar ir įspūdingai plušėjo gynyboje, dviem galingais blokais nutraukęs kroatų išpuolius – 44:26. A.Velička į statistikos protokolą įsipaišė ketvirtą perimtą kamuolį bei šeštą rezultatyvų perdavimą, kurį dvitaškiu pavertė L.Uleckas, kiek vėliau dar ir šaltakraujiškai sumetęs baudas (50:26). Pirmą rungtynių pusę vainikavo devynis taškus per dvi minutes surinkęs G.Masiulis ir pirmuosius taškus šiame turnyre pelnęs Danatas Papas – 61:33.

Po didžiosios pertraukos dominavimą baudos aikštelėje tęsė I.Hartensteinas ir G.Masiulis – 64:33. Pirmaudami beveik dvigubai žalgiriečiai kiek stabtelėjo bei pranašumas mažėjo iki dvidešimt penkių (64:39). Lyderio vaidmens ėmėsi devintą tašką ir devintą rezultatyvų perdavimą įsirašęs A.Velička, bet skirtumas tarp komandų dar labiau sumenko – 69:47. Tuomet penkis taškus rinko I.Hartensteinas ir prieš paskutinę rungtynių atkarpą „Žalgirio“ krepšininkai turėjo solidžią taškų atsargą – 80:57.

Vos tik prasidėjus ketvirtam kėliniui žaliai-balti malšino visas „Cibona“ krepšininkų ambicijas: dvigubą dublį jau turėjo A.Velička, varžovų gynybą lengvai gliaudė V.Markovetskyy – 90:60. „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai dar likus dviem minutėms rinko 100-ąjį tašką ir, sutriuškinę svečius iš Kroatijos, ne tik užsitikrino grupės nugalėtojų vardą, bet ir vietą didžiajame finale – 104:68.

„Žalgiris“: G.Masiulis 24 (8/12 dvit., 11 atk. kam., 2 per. kam.), I.Hartensteinas 24 (8/10 dvit., 2/4 trit., 11 atk. kam., 2 per. kam., 5 blk.), A.Velička 11 (11 rez. perd., 4 per. kam.), V.Markovetskyy 8 (7 atk. kam.), L.Uleckas 7, T.Pažėra 6, M.Žukauskas 6, J.Marcinkevičius 6 (5 atk. kam., 4 per. kam.), D.Slavinskas 6 (2 per. kam.), D.Papas 4, I.Sargiūnas 2 (2 per. kam.), L.Vabalevičius 0 (2 per. kam.).

„Cibona“: K.Uljarevičius 22 (3/6 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), I.Majičius 12 (4/7 trit.), J.Popičius 12.