Kovingas „Žalgiris“ metė iššūkį Barselonoje 6

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iki pat paskutinių rungtynių sekundžių nenuleido rankų Barselonoje. Penktadienį Eurolygos „Top 16“ etapo septintojo turo rungtynėse žalgiriečiai po atkaklios kovos nusileido „FC Barcelona“ komandai 86:92 (19:16, 12:22, 24:27, 31:27).

„Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė prie baudų metimų linijos stojęs Edgaras Ulanovas, iš įvairių padėčių meistriškai aštuonis taškus susirinko Ianas Vougioukas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Renaldas Seibutis – 12:4. Po šeimininkų paprašytos minutės pertraukėlės I.Vougioukas dar ir puikiai pasidarbavo gynyboje, tačiau katalonai rengė vis produktyvesnes atakas (12:9). Sau įprastu stiliumi pirmuosius taškus pelnė nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius, tolimą bombą per rankas įskraidino E.Ulanovas, o tašką ketvirtyje dėjo nuostabų Luko perdavimą lengvais taškais pavertęs Martynas Sajus – 19:16.

Antrajame kėlinyje tęsėsi taikliai krepšį atakavusio I.Vougiouko šou, elegantišką reidą, kurį užbaigė kaire ranka, pademonstravo Martynas Pocius – 23:20. Šeimininkai naudojosi tuo, kad žalgiriečiai jau buvo išnaudoję komandinių pražangų limitą ir, prabėgus pusei kėlinio, susikrovė apčiuopiamą pranašumą (23:29). Kauniečių tylą puolime nutraukė tolimą šūvį realizavęs E.Ulanovas, kabliu įmetė M.Sajus, o tritaškį „į rūbinę“ smeigė Kasparas Vecvagaras – 31:38.

Trečią kėlinį pradėjo agresyviai sužaidęs ir nesportinę pražangą išprovokavęs E.Ulanovas, laiku ir vietoje atsidūręs savo taškų kraitį atsidarė Paulius Jankūnas – 35:38. Aukštesnę pavarą įjungę Ispanijos vicečempionai sudavė atsaką, po kurio įgijo rekordinį pranašumą (37:50). Sėkmingą epizodą puolime sukūrė L.Lekavičius, o tolimu šūviu situaciją gerino komandos kapitonas P.Jankūnas – 42:52. Tritaškiu R.Seibutis buvo kirpęs atsilikimą iki vienženklio (45:54), bet staigiai saugesnį pranašumą susigrąžino ir Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavo šeimininkai – 45:58. Po jos drąsiai rungtyniavo septynis taškus surinkęs L.Lekavičius, antrą progą I.Vougioukui sukūrė E.Ulanovas, tačiau „FC Barcelona“ artėti žalgiriečiams neleido pataikydama vieną tritaškį po kito – 55:65.

Paskutinė rungtynių atkarpa startavo P.Jankūno dvitaškiu (57:65), bet ir vėl, pavyzdingai rungtyniavo katalonų reprezentacinė komanda – 57:73. Sudėti ginklų „Žalgiris“ nebuvo linkęs: tritaškį įskraidino L.Lekavičius, fantastišką I.Vougiouko perdavimą taškais pavertė R.Seibutis – 62:73. Agresyviai sužaidę prie baudų metimų linijos stojo R.Seibutis ir I.Vougioukas, šešioliktąjį tašką įsirašė L.Lekavičius (70:80). Žalgiriečiai pagirtinai užbaigė mačą: gražiai po krepšiu sužaidė P.Jankūnas ir E.Ulanovas, tritaškius smeigė R.Seibutis ir E.Ulanovas, tačiau pergale džiaugėsi Ispanijos vicečempionai – 86:92.

„Žalgiris“: R.Seibutis 19 (4/4 dvit., 4 rez. perd.), E.Ulanovas 17 (3/4 trit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 30 naud. bal.), L.Lekavičius 16, I.Vougioukas 14 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), M.Sajus 4, K.Vecvagaras 3, M.Pocius 2, S.Vene 0, B.Motumas 0, O.Hanlanas 0.

„FC Barcelona“: J.Navarro 14 (3/6 trit.), P.Ribas 13 (5 rez. perd.), A.Abrinesas 12, S.Samuelsas 11, T.Satoransky 10.