Kovingi jaunieji žalgiriečiai NKL sezoną baigė su sidabro medaliais (VIDEO) 2

Puikų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną Kauno „Žalgiris-2“ ekipa užbaigė iškovodama sidabro medalius. Sekmadienį NKL finale jaunieji žalgiriečiai metė iššūkį daug labiau patyrusiai Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandai ir jai nusileido tik po itin atkaklios kovos 80:85 (24:20, 16:23, 13:22, 27:20).

Finalo susitikimą jaunieji žalgiriečiai pradėjo nejausdami jokio susikaustymo: tritaškį smeigė Paulius Valinskas, po krepšiu drąsiai rungtyniavo Martynas Echodas, o dar vienu tolimu šūviu už atsainią gynybą marijampoliečius baudė Gytis Masiulis – 10:6. Varžovų spurtą (10:13) nutraukė itin gražiai krepšio link prasiveržęs P.Valinskas – 12:13. „Sūduva-Mantinga“ komandai taškus iš po krepšio toliau vertė Aurimas Kieža ir Marius Valukonis, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje siautė tris tolimus šūvius įsūdęs ir pranašumą savo komandos pusėn gražinęs Martynas Varnas – 24:20.

Antro kėlinio pradžioje varžovai lygino rezultatą (24:24), tačiau čia pat sekė galingas kauniečių atsakas, kurio smaigalyje buvo perdavimais komandos draugus maitinęs Arnas Velička (6 rezultatyvūs perdavimai) ir taškus rinkę Laurynas Birutis bei Kristupas Žemaitis – 33:24. Nors iš po krepšio pasižymėjo Gytis Masiulis ir M.Echodas, prabilę suvalkiečių snaiperiai rėžė deficitą iki minimumo (37:36). Apie „Žalgiris-2“ toliašaudę artileriją priminė iš toli pataikęs K.Žemaitis, bet pirmą rungtynių pusę priekyje jau užbaigė Marijampolės komanda – 40:43.

Po didžiosios pertraukos marijampoliečiai užklupo nepasiruošusius „Žalgirio“ dublerius ir pateikė rimtą paraišką rungtynių pabaigai – 42:60. Po Tomo Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje iškart pasikeitė: sudėtingus tolimus metimus įsmeigė P.Valinskas ir M.Varnas – 48:60. Tiesa, po atsakomosios varžovų pertraukėlės pastarieji vėl susigrąžino vieną didžiausių turėtų pranašumų (48:65). Prieš ketvirtą kėlinį situaciją kiek sušvelnino aštriai sužaidęs M.Varnas bei fantastišką tolimą bombą smeigęs K.Žemaitis – 53:65.

Ketvirtajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi penkis taškus surinkęs G.Masiulis, o emocijos viršų pasiekė po įspūdingų P.Valinsko ir K.Žemaičio tolimų šūvių – 64:67. Patyrę Marijampolės krepšininkai nesutriko ir greitai malšino emocijas (64:74). „Žalgirio“ jaunimas ginklų nesudėjo: penkis taškus įsirašė šešiolikmetis A.Velička, baudas pridėjo M.Echodas – 71:76. Kauniečiai turėjo keletą puikių progų dar labiau priartėti, tačiau jomis nepasinaudojo ir „Sūduva-Mantinga“ atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo (71:78). Tačiau ir tai nebuvo pabaiga, kadangi tritaškį smeigė P.Valinskas, o baudas likus minutei sumetė M.Varnas – 76:80. Netrukus visus taškus sudėliojo antrą progą maksimaliai išnaudojus Donatui Sabeckiui (76:83). Nors K.Žemaitis atsakė staigiu ir taikliu tolimi šūviu (79:83), laiko kažko pakeisti nebeužteko ir suvalkiečiai šoko pergalės šokį antroje pirmenybių vietoje palikdami jaunuosius „Žalgirio“ krepšininkus – 80:85.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 16 (4/5 trit., 4 rez. perd.), K.Žemaitis 16 (4/6 trit., 6 atk. kam.), P.Valinskas 14 (4/5 trit., 7 rez. perd.), G.Masiulis 11, M.Echodas 8 (7 atk. kam.), A.Velička 7 (7 rez. perd.), R.Miniotas 5, L.Birutis 3 (5 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: A.Kieža 19 (8 atk. kam.), D.Sabeckis 18 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), D.Bičkauskis 14 (6 rez. perd., 3 per. kam.), G.Matulis 12, M.Valukonis 10 (8 atk. kam.).