Pasvalyje pergalę iškovojęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo pusfinalio 3

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsidūrė per žingsnį nuo „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pusfinalio. Penktadienį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Pasvalyje 84:71 (18:19, 23:18, 24:18, 19:16) pranoko „Pieno žvaigždžių“ komandą. Serijoje iki trijų pergalių žalgiriečiai pirmauja 2-0. Trečiasis susitikimas bus žaidžiamas pirmadienį „Žalgirio“ arenoje.

Pirmuoju bandymu komandoms užpulti nepavyko. Visgi ilgai taškų laukti nereikėjo. Nuo pirmosios pasvaliečių atakos apsigynę kauniečiai sugriebė atšokusį kamuolį ir nurūko į greitą puolimą, kur po Jerome‘o Randle‘o perdavimo pirmuosius rungtynių taškus sudėtingu metimu iš po krepšio pelnė Edgaras Ulanovas. Netrukus J.Randle‘as atliko dar vieną rezultatyvų perdavimą, šį kartą Renaldui Seibučiui, du taškus pridėjo ir kamuolį po netaiklaus metimo pataisęs Paulius Jankūnas. Šešis taškus be atsako pelnę žalgiriečiai privertė Pasvalio klubo strategą Mantą Šernių prašyti minutinės pertraukėlės (6:0). Po jos aikštės šeimininkai sugebėjo pristabdyti kauniečių puolimą ir patys atsakė trimis rezultatyviais išpuoliais, ir atstatė pusiausvyrą susitikime (6:6). Dvi minutes trukusią „Žalgirio“ tylą nutraukė ekipos draugo metimą pataisęs Martynas Sajus, dvitaškį viena ranka pataikė ir J.Randle‘as – 10:6. Likus žaisti 3 minutes, Ianas Vougioukas „išrašė“ bloką varžovui, o kitos aikštės pusėje pataikė ir iš vidutinio nuotolio (14:8). Vis dėlto, per pusantros minutės „Pieno žvaigždės“ panaikino deficitą. Aikštės šeimininkai pelnė septynis taškus be atsako ir po Justo Tamulio tolimo šūvio pasvaliečiai buvo priekyje – 14:15. Per likusią minutę ekipos apsikeitė rezultatyviais išpuoliais, tačiau skirtumas išliko nepakitęs – 18:19.

Antrąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo persverdami rezultatą – dvitaškį pataikė I.Vougioukas (20:19). Visgi ilgai trapaus pranašumo išsaugoti nepavyko. J.Tamulis smeigė antrą tritaškį, o du baudų metimus iš keturių realizavęs Brockas Motumas išlygino rezultatą (22:22). Įpusėjus kėliniui, komandoms atsiplėšti nepavykdavo – po tikslaus vienos išpuolio, rezultatyviai atsakydavo ir kita – 30:30. Vėliau kauniečiams krepšys lyg užsirišo, o netaikliais svečių metimais pasinaudojęs Pasvalio klubas šoktelėjo į priekį – 30:36. Po „sausų“ dviejų minučių tritaškį pataikė laisvas paliktas J.Randle‘as. Netrukus galingu dėjimu pasižymėjo E.Ulanovas, du baudų metimus realizavo Olivier Hanlanas ir, prasidėjus paskutinei kėlinio minutei, rezultatas tapo lygus (37:37). Tuo „Žalgirio“ spurtas nesibaigė – svečiai pirmąją rungtynių dalį užbaigė laimėta atkarpa 11:1 ir po pirmųjų 20 minučių turėjo 4 taškų pranašumą – 41:37.

Antrąją mačo dalį tritaškiu pradėjo aikštės šeimininkų snaiperis Derrickas Low (41:40), tačiau žalgiriečiai neliko skolingi. Laikinosios sostinės krepšininkai atsakė septyniais taškais paeiliui ir padidino atstumą nuo varžovų (48:40). Įpusėjus ketvirčiui, du tolimus metimus įsmeigęs J.Randle‘as pirmą kartą rungtynėse padėjo žalgiriečiams įgyti dviženklę persvarą (56:45). „Pieno žvaigždės“ stengėsi mažinti deficitą, tačiau tvirtai savo rankose žaidimo vadžias laikęs „Žalgiris“ neleido oponentams priartėti, o, likus dviems minutėms, trečią tritaškį kėlinyje pataikęs J.Randle‘as iškasė dar gilesnę duobę M.Šerniaus auklėtiniams – 64:49. Po aikštės šeimininkų stratego paprašytos pertraukėlės Pasvalio ekipai pavyko sėkmingiau užbaigti ketvirtį ir skirtumas aptirpo iki 10 taškų – 65:55.

Lemiamo kėlinio pradžioje tolimą metimą pataikė B.Motumas. Vis dėlto, aikštės šeimininkai neketino sudėti ginklų ir sugebėjo sumažinti deficitą iki vienženklio. Tai padėjo padaryti Lazaro Radosavljevičiaus dvitaškis su pražanga. Visgi serbas nepasinaudojo galimybe dar tašku priartinti savo atstovaujamą ekipą prie svečių (70:61). Ketvirčio viduryje kauniečiai ir toliau strigo aikštės šeimininkų gynyboje, o šie pridėjo dar tris taškus – 70:64. Užsitęsusį „Žalgirio“ taškų badą nutraukė iš po krepšio pataikęs R.Seibutis, o du baudų metimus iš keturių įmetęs I.Vougioukas kauniečiams sugrąžino dviženklį pranašumą (74:64). Nors „Pieno žvaigždės“ dar mėgino kovoti, nepaisant to, žalgiriečiai persvaros iš rankų nepaleido ir, iškovoję pergalę Pasvalyje, priartėjo prie pusfinalio – 84:71.

„Žalgiris“: J.Randle‘as (4/6 trit., 7 rez. perd.) ir P.Jankūnas (5/6 baud., 18 atk. kam., 5 rez. perd., 33 n. b.) po 18, Edgaras Ulanovas 14 (6/6 baud.), I.Vougioukas 12 (5/7 dvit.), B.Motumas 7, O.Hanlanas 5 (2 per. kam.), R.Seibutis 4, S.Vene 2, L.Lekavičius 2,  M.Sajus 2 (2 per. kam.), V.Lipkevičius 0 (7 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: A.Agafonovas 15 (5/6 baud.), L.Radosavljevičius (4/4 dvit.) ir R.Moore‘as po 14, J.Tamulis 9.