Žalgiriečiai trečią kartą įveikė „Pieno žvaigždes“ ir žengė į LKL pusfinalį (VIDEO) 2

Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu keliauja į „Tete-a-Tete Casino-LKL“pusfinalį. Ketvirtfinalio serijoje kauniečiai pirmadienį „Žalgirio“ arenoje įsirašė trečiąją pergalę prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą 95:81 (18:30, 32:20, 22:13, 23:18). Pusfinalyje žalgiriečiai lauks Prienų-Birštono „Vytauto“ ir Utenos „Juventus“ poros nugalėtojo.

Rungtynių pradžia geriau susiklostė svečiams iš Pasvalio, į kurių keturiolika taškų per tris minutes įsiterpė tik iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Jankūnas – 2:14. Po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės aštriai sužaidė Renaldas Seibutis, netaiklų komandos draugo metimą kartojo Martynas Sajus, o tritaškį iš krašto smeigus Martynui Pociui atsilikimas mažėjo iki 9:14. Ketvirčiui įsibėgėjus drąsiai po krepšiu nardė R.Seibutis ir M.Pocius (13:18), bet netrukus du tolimi šūviai varžovams grąžino dviženklį pranašumą – 13:24. Nors kauniečių persvara po krepšiu pirmajame kėlinyje nekėlė abejonių, tritaškį taip pat pridėjo ir Lukas Lekavičius, net 7 tolimus metimus iš 8 realizavę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai dešimties minučių atkarpą laimėjo 18:30.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai kur kas geriau tvarkėsi su varžovų puolimu, o prie savojo krepšio atrado naujus lyderius: tritaškį smeigė Brockas Motumas, greitajame puolime du taškus su pražanga rinko Edgaras Ulanovas – 24:32. Neleistinai sustabdytas buvo ir Kasparas Vecvagaras, tačiau pasvaliečiams pavyko stabilizuoti padėtį (29:41). Savo taškų kraitį dvitaškiu su pražanga atsidarė Jerome‘as Randle‘as, kovingai žaidęs baudų metimais atsilikimą apkarpė komandos kapitonas P.Jankūnas – 37:41. E.Ulanovo tikslų perdavimą tritaškiu pavertė J.Randle‘as, o Lietuvos čempionus pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė ledus pralaužęs bei spurtą iki 13:0 tęsęs Ianas Vougioukas – 42:41. Po svečių minutės pertraukėlės iš pastarųjų vėl prapliupo tolimi metimai, bet persverti rezultato Pasvalio komandai neleido galingai po krepšiu rungtyniavęs I.Vougioukas – 50:50.

Antrą rungtynių pusę „Žalgiris“ pradėjo su įjungta aukštesne pavara: P.Jankūnas gražiai numetė kamuolį prie trijų taškų linijos atsidengusiam J.Randle‘ui, kontratakos smaigalyje atsidūrė R.Seibutis, krepšio link prasibrovė I.Vougioukas, o Manto Šerniaus minutės pertraukėlę provokavo tritaškį įskraidinęs P.Jankūnas – 60:52. Tuomet žalgiriečių puolimą ištiko sąstingis, kuriuo pasinaudoję svečiai rėžė atotrūkį iki minimumo – 60:59. Keturių minučių tylą žaliai-baltų žaidime nutraukė prie baudų metimų linijos stojęs R.Seibutis, sudėtingą metimą pridėjo P.Jankūnas (64:61). Kėlinuko pabaigoje saugesnį atstumą grąžino iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavęs K.Vecvagaras bei tolimais šūviais varžovus baudę Siimas-Sanderis Vene bei M.Pocius – 72:63.

Įsimėtęs M.Pocius tolimu metimu pradėjo ir paskutinę mačo atkarpą (75:63), bet sudėti ginklų pasvaliečiai nebuvo linkę ir privertė minutės pertraukėlę paimti Š.Jasikevičių – 75:67. Nors penkis taškus įsirašė K.Vecvagaras, sėkmingai krepšio link nardė M.Pocius ir L.Lekavičius, „Pieno žvaigždėms“ pavyko išlaikyti kovinę distanciją (84:76). Po krepšiu kamuoliais maitintas S.Vene dukart dėjimais patikrino lankų tvirtumą, o sparčiai artėjant mačo pabaigai apie save priminė dviženklę persvarą sukūręs E.Ulanovas – 92:81. Per likusį laiką Lietuvos čempionai įtvirtino pergalę bei, serijoje triumfavę rezultatu 3:0, žengė į pirmenybių pusfinalį – 95:81.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15, M.Pocius 13 (3/4 trit.), I.Vougioukas 12 (5/8 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), R.Seibutis 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), J.Randle‘as 9, K.Vecvagaras 9, E.Ulanovas 8, S.Vene 7, L.Lekavičius 7 (2 per. kam.), B.Motumas 3 (2 per. kam.), M.Sajus 2, V.Lipkevičius 0.

„Pieno žvaigždės“: A.Agafanovas 17 (4/6 trit., 9 atk. kam., 2 per. kam.), Ž.Skučas 15, D.Low 12 (6 rez. perd., 2 per. kam.), J.Tamulis 10 (3/4 trit.).