„Žalgirio“ jaunimas Berlyne nusileido Barselonos ekipai (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai pasirodymą Eurolygos jaunimo turnyre baigė pralaimėjimu į finalą žengusiai Barselonos „FC Barcelona“ komandai 66:83 (16:18, 22:22, 10:22, 18:21). Šeštadienį jauniesiems žalgiriečiams buvo reikalinga pergalė 6 taškų skirtumu ir pirmoje mačo pusėje kauniečiai kūrė intrigą, tačiau apmaudi trečiojo kėlinio pradžia užvėrė kelią į sekmadienį vyksiantį finalą.

Susitikimo pradžioje puikiai atrodė Lukas Uleckas, po kurio dviejų perimtų kamuolių ir greitų išpuolių kauniečiai buvo priekyje 6:0. Netrukus arčiau krepšio žaidimo gijas perėmė Gytis Masiulis (10:6), bet septyni be atsako „FC Barcelona“ taškai privertė minutės pertraukėlės prašyti Tomą Masiulį – 10:13. Išjudinti užstrigusį puolimą pavyko tolimus šūvius realizavus Ignui Sargiūnui ir G.Masiuliui, tačiau pirmą rungtynių atkarpą rezultatu 16:18 laimėjo katalonai.

G.Masiuliui pelnius devintąjį tašką, rezultatas tapo lygus (18:18), bet čia pat sekė varžovų bandymas atitolti – 18:24. Tiesa, staigiai jį malšino tritaškius smeigę Arnas Velička ir L.Uleckas (24:26), o netrukus tas pats tandemas žaliai-baltus išvedė į priekį – 30:28. Ketvirtą ir penktą A.Veličkos rezultatyvius perdavimus atitinkamai tritaškiu ir dvitaškiu pavertus Džiugui Slavinskui bei G.Masiuliui „Žalgirio“ jauniai buvo įgiję apčiuopiamą pranašumą – 35:30. Visgi, jo išlaikyti nepavyko ir į didžiąją pertrauką žalgiriečiai išėjo jau turėdami dviejų taškų deficitą – 38:40.

Trečiajame ketvirtyje T.Masiulio auklėtiniai ilgai nerado savojo žaidimo ir tuo pasinaudoję ispanai galingai šovė į priekį – 38:54. Pirmus taškus „Žalgiriui“ antroje rungtynių pusėje pelnyti pavyko prabėgus jau keturioms kėlinio minutėms, o kapstyti komandą iš duobės bandė penkis taškus surinkęs D.Slavinskas 45:57. Snaiperiškus sugebėjimus demonstravo ir L.Ulekcas, tačiau prieš lemiamą kėlinį skirtumas tarp ekipų buvo akivaizdus – 48:62.

Ketvirto kėlinio metu aštrinti puolimą bandė G.Masiulis ir A.Velička – 54:70. Atsidaryti taškų sąskaitą pavyko Tadui Pažėrai, tačiau tai buvo menka paguoda, kadangi likus keturioms minutėms rungtynių baigtis jau nekėlė abejonių (58:78). Ketvirtą kartą varžovą apvogus L.Uleckui pasižymėjo A.Velička, o likus porai minučių į aikštelę treneris metė mažiau turnyre rungtyniavusius krepšininkus – Danatą Papą bei Elvį Juozaitį, kurie dar ir spėjo pelnyti pirmus savo taškus vilkint „Žalgirio“ jaunių marškinėlius Berlyne – 66:83.

„Žalgiris“: G.Masiulis 17 (8 atk. kam.), L.Uleckas 15 (4 per. kam.), A.Velička 14 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), D.Slavinskas 8, I.Sargiūnas 5, D.Papas 3, T.Pažėra 2, E.Juozaitis 2, M.Žukauskas 0, J.Marcinkevičius 0, V.Markoveckis 0, L.Vabalevičius 0.

„FC Barcelona“: S.Martinezas 22 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), E.Martinezas 13 (8 atk. kam., 2 per. kam.), A.Fontas 13 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), R.Kurucas 13.