LKL 3 turas: „Žalgiris“ dominavo Šiauliuose 0

Kauno „Žalgirio“ komanda neturėjo vargo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trečiojo turo rungtynėse. Net ir žaisdami be Pauliaus Jankūno, Renaldo Seibučio ir Roberto Javtoko žalgiriečiai išvykoje sutriuškino Šiaulių „Šiaulių“ ekipą 98:45 (26:15, 29:11, 23:4, 20:15). Ypač įspūdingas buvo trečiasis kėlinys, per kurį varžovams kauniečiai leido įmesti vos 4 taškus.

Jau pirmos atakos metu „Šiaulių“ arenos krepšinio lankus tikrino elegantiškai iš viršaus krovęs Antanas Kavaliauskas, baudų metimus pridėjo Edgaras Ulanovas – 4:0. Antanas dar kartą pralaužė varžovų gynybą, o greito bei gražaus išpuolio smaigalyje atsidūrė E.Ulanovo rezultatyvų perdavimą lengvais taškais pavertęs ir atotrūkį iki 8:1 didinęs Leo Westermannas. E.Ulanovo ir A.Kavaliausko tandemas toliau smaginosi, žalgiriečiai maitino vienas kitą nuostabiai perdavimais, džiugino žiūrovus efektingais dėjimais, tad netrukus antrosios savo minutės pertraukėlės prašė šeimininkų vyriausiasis treneris – 14:3. Po jos puikiai gynyboje darbavosi su „Žalgirio“ apranga LKL pirmenybėse debiutuojantis jaunasis talentas Isiah Hartensteinas, puolime toliau žibėjo E.Ulanovas, tritaškį smeigė galinga komandos draugo užtvara pasinaudojęs L.Westermannas – 18:6. Šiauliečiai pagerino žaidimą puolime, tačiau nesusitvarkė su iš toli pataikiusiais Brocku Motumi ir Artūru Milakniu (24:11). Kėlinuko pabaigoje gražių epizodų seriją tęsė dėjimą atlikęs ir galingu bloku dešimties minučių atkarpą įforminęs Augusto Lima – 26:15.

Kauniečiai nesustojo ir taip pat galingai startavo antrajame kėlinyje: po krepšiu pasipriešinimo nesulaukė A.Kavaliauskas, dvi tolimas bombas tiksliai paleido A.Milaknis, o K.Pangosas lygioje vietoje „apvogė“ Šiaulių komandos įžaidėją – 38:15. Atotrūkis dar labiau šoktelėjo po šešių paeiliui pelnytų B.Motumo taškų, itin gražiai kamuolį jam kabino Paulius Valinskas – 44:15. A.Milaknis smeigė ketvirtą tritaškį, vos tik grįžęs į aikštelę lyderio vaidmens ėmėsi E.Ulanovas, fantastiškai svečius nuo taškų gelbėjo varžovo metimą „nupūtęs“ ir antrą efektingą bloką įsirašęs A.Lima (52:24). Prieš pat didžiąją pertrauką savo taškų sąskaitą šiame sezone baudų metimu spėjo atsidaryti ir I.Hartensteinas, o prieš antrą rungtynių pusę skirtumas tarp komandų buvo daugiau nei akivaizdus – 53:26.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dominavimą tęsė jaunimas: penkis taškus įsirašė nesustabdomai krepšio link nardęs bei tolimu šūviu pasižymėti spėjęs P.Valinskas, keturis taškus pridėjo I.Hartensteinas – 62:29. Suklaidinęs varžovą dvyliktąjį tašką rinko A.Kavaliauskas, sparčiais žingsniais dvigubo dublio link artėjo drąsiai žaidęs I.Hartensteinas – 68:29. Rezultatyviais perdavimais vienas kitam keitėsi L.Westermannas ir E.Ulanovas, viena ranka krepšį drebino B.Motumas, o „Šiauliams“ taškų sausrą vienu taikliu baudos metimu nutraukti pavyko tik po devynių minučių tylos, tad prieš ketvirtą kėlinį visos abejonės jau buvo išsklaidytos – 78:30.

Formalumų tvarkymą pradėjo šešioliktąjį tašką tolimu šūviu pelnęs B.Motumas, nesportiškai sustabdytas buvo A.Milaknis, taškų kraitį gražiu prasiveržimu atsidarė Lukas Lekavičius – 85:32. Likus keletui minučių tebuvo vienas neaiškumas – ar „Žalgiris“ pelnys 100-ąjį tašką, kuomet nuostabų slalomą krepšio link pademonstravo P.Valinskas, o devynis taškus paeiliui rinko baudos aikštelėje tiesiog dominavęs A.Lima (96:39). Nors netrukus dar kartą pasižymėjo P.Valinskas, per likusį laiką kauniečiams nepavyko suregzti rezultatyvios atakos, tad pirmojo 100-uko šiame sezone dar teks palaukti. Galutinis rezultatas – 98:45.

„Žalgiris“: B.Motumas 16, A.Milaknis 14 (4/6 trit.), E.Ulanovas 14 (4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 12 (6/6 dvit., 2 per. kam.), A.Lima 11 (5 atk. kam., 4 blk.), L.Westermannas 9 (5 rez. perd.), P.Valinskas 9 (5 rez. perd.), I.Hartensteinas 9 (6 atk. kam., 2 blk.), K.Pangosas 2, L.Lekavičius 2 (5 rez. perd., 2 per. kam.).

„Šiauliai“: M.Bowmanas 13 (2 per. kam.), T.Lekūnas 9, A.Ampimas 6 (9 atk. kam., 3 per. kam.).