Eurolyga: Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 79:88 (VIDEO) 6

Protingas, kovingas ir užtikrintas Kauno „Žalgirio“ žaidimas užtildė Belgrado arenoje susirinkusius sirgalius. Eurolygos dešimtojo turo rungtynėse žalgiriečiai penktadienį nugalėjo Serbijos čempionę „Crvena Zvezda“ ekipą 88:79 (24:16, 18:28, 24:22, 22:13). Tai buvo pirmoji kauniečių pergalė išvykoje šį sezoną ir ketvirtoji iš viso.

Nors pirmieji bandymai užpulti varžovų krepšį nebuvo rezultatyvūs, nosies nenukabino netaiklų komandos draugo metimą taisęs Leo Westermannas bei puikiomis užtvaromis naudojęsis ir du tritaškius smeigęs Artūras Milaknis – 8:6. Fantastišką aikštės matymą demonstravo Augusto Limai kamuolį kabinęs L.Westermannas, o trečią tolimą bombą tiksliai paleido pranašumą iki 15:6 didinęs A.Milaknis. Artūras šeimininkus dar kartą baudė tolimu šūviu, ketvirtą L.Westermanno rezultatyvų perdavimą taškais vertė aikštėje pasirodęs Brockas Motumas – 20:9. Po krepšiu vis užtikrinčiau jautėsi aukštaūgiai Antanas Kavaliauskas ir B.Motumas (24:11), tačiau pačioje kėlinuko pabaigoje sudėtingais sprendimais gynybą pralaužė ir atsilikimą švelninę Serbijos čempionai – 24:16.

Antrajame kėlinyje nugara sėkmingai sužaidė A.Kavaliauskas, bet turėtas pranašumas tirpo iki 26:23. Šeimininkams lipant ant kulnų Šarūnas Jasikevičius į aikštelę grąžino atakų organizatorių L.Westermanną, kuris iškart atliko metimą iš vidutinio nuotolio bei apdovanojo perdavimu du taškus su pražanga rinkusį A.Kavaliauską – 31:23. Gražų kamuolio judėjimą vainikavo Renaldo Seibučio dvitaškis, netrukus taškus įtvirtino laiku ir vietoje atsiradęs Edgaras Ulanovas (35:27). Visgi, čia pat žalgiriečiams užstrigus, „Crvena Zvezda“ jau persvėrė rezultatą ir provokavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 35:37. Po jos kauniečiai panaudojo puikiai veikiantį ginklą – užtvara iš toli metančiam A.Milakniui, kuris savo kraitį pildė jau penktu tiksliu tolimu šūviu, baudas pridėjo A.Kavaliauskas, aštriai sužaidė E.Ulanovas – 42:39. Per likusį laiką svečiams pasižymėti nepavyko, tuo tarpu varžovai keletą kartų pasiuntė kamuolį į krepšį, tad ilsėtis žalgiriečiai keliavo turėdami deficitą – 42:44.

Trečiojo kėlinio pirmas tris minutes taškus Lietuvos čempionams rinko iki tol tylėjęs Kevinas Pangosas – 47:47. Dviejų varžovų globos sulaukęs A.Milaknis pastebėjo prie trijų taškų linijos laisvą likusį L.Westermanną, baudų mesti stojo agresyviai žaidęs A.Kavaliauskas (51:53). Dvi tolimas bombas smeigė Nemanja Dangubičius, tačiau tolti šeimininkams neleido sudėtingą prasiveržimą tiksliai užbaigęs A.Milaknis, kamuolį puolime ėmęs A.Kavaliauskas bei klaidinančių judesių arsenalą arčiau krepšio demonstravęs B.Motumas – 57:59. Puikų mačą žaidžiantis A.Milaknis šventė dar vieną nedidelę pergalę, kuomet iš kovos eliminavo vieną grėsmingiausių varžovų ginklų – Marko Simonovičių, kuris užsidirbęs techninę pražangą išnaudojo asmeninių pražangų limitą (61:61). Prieš lemiamą rungtynių atkarpą jėgų santykį lygino ketvirtį tritaškiu uždaręs Lukas Lekavičius – 66:66.

Kaip trečiasis kėlinys buvo uždarytas, taip ketvirtasis ir atidarytas iš toli pataikius L.Lekavičiui (69:66), tačiau tai nė motais buvo lygiai tuo pačiu atsakiusiam Nate‘ui Woltersui – 69:70. Puikus komandinis darbas leido baudas mesti E.Ulanovui, B.Motumui ir A.Kavaliauskui (74:71). Rezultatyviausias Eurolygos rungtynes žaidęs A.Kavaliauskas sulaukė tikslių komandos draugų perdavimų, kuriuos teliko užbaigti taškais bei taip krauti „Žalgiriui“ apčiuopiamesnę persvarą likus keturioms minutėms – 80:73. Nugara krepšio link prasibrovęs E.Ulanovas atliko metimą viena ranka, gynyboje pasiaukojančiai žaidė Paulius Jankūnas ir L.Lekavičius (82:74). Po gero darbo ginantis komandos kapitonui P.Jankūnui pavyko atsidaryti ir taškų kraitį puolime, šaltakraujiškai baudas metė E.Ulanovas – 88:79. Nors per likusias dvi minutes kauniečiai patys nepasižymėjo, to padaryti šeimininkams neleido ir efektingai savąjį krepšį gynę P.Jankūnas ir A.Lima, tad pergalė iš Belgrado pragaro išsivežta rezultatu 88:79.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 20 (7/8 dvit.), A.Milaknis 19 (5/6 trit.), E.Ulanovas 14, B.Motumas 9, L.Westermannas 7 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), L.Lekavičius 6 (4 rez. perd.), K.Pangosas 5 (4 rez. perd.), A.Lima 4 (7 atk. kam., 2 blk.), R.Seibutis 2, P.Jankūnas 2 (5 atk. kam., 2 blk.).

„Crvena Zvezda“: M.Bjelica 19 (5 atk. kam.), N.Dangubičius 16 (3/5 trit.), M.Simonovičius 16, N.Woltersas 15 (5 rez. perd.).