„Žalgirio“ jauniai prasibrovė į turnyro Čekijoje finalą 0

Čekijos sostinėje Prahoje viešintiems Kauno „Žalgirio“ jauniams paskutinę grupių etapo dieną viskas susidėliojo tarsi iš natų. Žalgiriečiai patys įveikė Vroclavo „WKK Wroclaw“ krepšininkus rezultatu 62:54 bei sulaukė džiuginančios žinios iš kitos grupės akistatos.

Pergalė ir palankus rezultatas kitame mače leido Tomo Masiulio auklėtiniams užimti pirmą vietą „raudonajame“ pogrupyje ir prasibrauti į didįjį draugiško turnyro finalą, kuriame laukia be pralaimėjimų žengiantys Badalonos „Joventut“ aštuoniolikmečiai.

Pati mačo su „WKK Wroclaw“ pradžia geriau klostėsi varžovams, kurie sugebėjo atitrūkti – 5:11. Tiesa, tai neišmušė iš vėžių kauniečių, kurie greitai stabilizavo padėtį ir netgi laimėjo pirmą dešimties minučių atkarpą rezultatu 19:18.

Pasitikėjimo įgavę žalgiriečiai kontroliavo situaciją antrajame kėlinyje ir po jo jau turėjo apčiuopiamą pranašumą – 34:28.

Po didžiosios pertraukos aikštelėn grįžęs „Žalgirio“ jaunimas sustoti neketino bei nepralaužiamos gynybos dėka krovėsi rimtus pamatus prieš lemiamą kėlinuką – 47:36.

Visgi, sudėti ginklų varžovai nesiruošė ir po galingo spurto rėžė atsilikimą iki 49:47. Laimei, T.Masiulio kariauna nesutriko ir, užtikrintai užbaigusi susitikimą, žengė į tarptautinio turnyro finalą – 62:54.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 13 (7 atk. kam., 2 per. kam.), M.Valinskas 12 (3/6 trit.), E.Venskus 9 (10 atk. kam., 2 blk.), M.Arlauskas 9 (7 atk. kam.), J.Sakalauskas 7, M.Kancleris 5, J.Daugėla 5, G.Berdaugas 2, N.Kancleris 0, E.Juozaitis 0, V.Markovetskis 0.

„WKK Wroclaw“: D.Rutkowski 29 (4/5 trit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), K.Fiedukiewicz 11, J.Kobel 6.