LKL: Kauno „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“ 89:62 (VIDEO) 9

Kauno „Žalgirio“ komanda 2017-uosius metus pradėjo užtikrinta pergale. Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitvarkė su Kėdainių „Nevėžio“ komanda 89:62 (25:10, 23:17, 23:19, 18:16). Be poilsio sulaukusių Pauliaus Jankūno ir Roberto Javtoko žaidę žalgiriečiai iškovojo 16-ąją pergalę per 17 LKL rungtynių.

Rungtynių startas taškais nelepino, Lietuvos čempionų gretose per pirmas keturias minutes pasižymėjo tik Leo Westermannas ir laiku bei vietoje atsiradęs Isaiah Hartensteinas – 4:5. Baudų mesti stojo aštriai sužaidęs Renaldas Seibutis, o žadinti komandą ėmėsi Luko Lekavičiaus ir Augusto Limos tandemas, pradžiuginęs žiūrovus ir efektingu dėjimu iš viršaus – 13:7. Nors „Žalgirio“ spurtą (9:0) nutraukė svečių tritaškis, netrukus dviem tolimais šūviais atsakė pranašumą iki 19:10 didinęs Brockas Motumas. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai dar labiau atitrūko, kuomet sau įprastu stiliumi pasižymėjo L.Lekavičius, o keturiais taškais ketvirtį uždarė Edgaras Ulanovas – 25:10.

Antrąjį kėlinį rezultatyviai pradėjus varžovams (25:14), nepaisydamos pražangos galingai po krepšiu sužaidė I.Hartensteinas, didesnio pasipriešinimo nesulaukė ir Antanas Kavaliauskas, o dvigubą pranašumą kauniečiams krovė baudos aikštelėje nardęs L.Lekavičius – 32:16. Tiesa, svečiai tolstančių žalgiriečių nepabūgo ir kelių rezultatyvių išpuolių dėka rėžė atsilikimą iki 32:21. Tuomet pirmuosius savo taškus metimu iš vidutinio nuotolio rinko Paulius Valinskas, sėkmingai su A.Lima sužaidė L.Westermannas, kraitį pildėsi B.Motumas – 38:25. Prieš pat didžiąją pertrauką prapliupo tritaškiais, kuriuos smeigė Kevinas Pangosas ir B.Motumas, gero pirmo perdavimo vaisius nusiskynė R.Seibutis, savalaikį K.Pangoso tikslų perdavimą lengvais taškais pavertė rekordinį pranašumą kūręs A.Lima – 48:27.

Trečiojo ketvirčio pradžioje iniciatyvos ėmėsi iš to paties taško dukart svečius baudęs L..Westermannas – 52:29. Drąsiai sužaidė K.Pangosas, o L.Westermanno rezultatyvų perdavimą triuškinančiu dėjimu įtvirtinus A.Kavaliauskui, sekė nieko nelaukianti „Nevėžio“ minutės pertraukėlė, kadangi skirtumas pasiekė naujas aukštumas – 56:29. Po jos varžovai rodė atsigavimo ženklus, bet pavojingiau jiems artėti neleido žaidimo gijas į savo rankas perėmęs jaunasis talentas I.Hartensteinas – 61:38. Švieslentei rodant rezultatą 61:42, Kėdainių komandos krepšininkai puoselėjo rimtas viltis laimėti trečiąjį ketvirtį, bet visas jas sudaužė tritaškį realizavęs Artūras Milaknis, K.Pangoso pastebėtas E.Ulanovas, baudų mesti stojęs A.Lima ir tolimą bombą su sirena įsūdęs L.Lekavičius – 71:46.

Paskutinę mačo atkarpą atidarė juvelyrinio L.Lekavičiaus perdavimo sulaukęs R.Seibutis (73:46), tačiau čia pat savo atsaką sudavė ir Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavę „Nevėžio“ krepšininkai – 73:55. Sėkmingai žaidimui dirigavęs L.Lekavičius jau septintą rezultatyvų perdavimą įsirašė asistuodamas R.Seibučiui, aukščiau už visus iššoko A.Kavaliauskas, o atsakomosios varžovų minutės pertraukėlės privertė prašyti kamuolį lygioje vietoje perėmęs R.Seibutis – 79:57. Pergalingų rungtynių pabaigoje rezultatyviausiųjų viršūnę įšoko išradingai pasižymėjęs R.Seibutis, o bene daugiausiai ovacijų susilaukė dvi tolimas bombas paeiliui įsmeigęs jaunasis Martynas Varnas – 89:62.

„Žalgiris“: R.Seibutis 12 (5/7 dvit.), B.Motumas 11 (3/4 trit.), A.Lima 10 (4/4 dvit., 2 per. kam.), I.Hartensteinas 10 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 9 (7 rez. perd.), A.Kavaliauskas 8 (4/6 dvit.), L.Westermannas 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Varnas 6, E.Ulanovas 6 (3 per. kam.), K.Pangosas 5 (6 rez. perd.), A.Milaknis 3, P.Valinskas 2.

„Nevėžis“: V.Volkus 13 (5 atk. kam., 2 per. kam.), P.Petrilevičius 12 (5 atk. kam.), J.Love‘as 9.