LKL: Kėdainių „Nevėžis“ – Kauno „Žalgiris“ 54:82 0

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ trisdešimtojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ komanda puikiai sužaidė trečiąjį kėlinį, per kurį pelnė net 33 taškus, ir į savo sąskaitą įsirašė 27-ąją pergalę. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ ekipą 82:54 (15:10, 18:19, 33:10, 16:15).

Mačo pradžioje Lietuvos čempionai demonstravo nepralaužiamą gynybą ir po Antano Kavaliausko kablio bei taiklaus Kevino Pangoso šūvio pirmavo – 4:0. Po trijų minučių tylos varžovams pavyko išsilaisvinti iš žalgiriečių gynybos gniaužtų, tačiau svečius priekyje išlaikė taikiklį susiderinęs K.Pangosas – 8:4. Žaidimo kontrolę „Žalgirio“ rankose išlaikė nuo suolo pakilę Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius, o susikūrus eilinį antrą šansą puolime, gana nerezultatyvų kėlinį dvitaškiu uždarė Robertas Javtokas – 15:10.

Antrajame kėlinyje energijos toliau nestokojo L.Lekavičius, bet pernelyg lengvai krepšio link nardę kėdainiškiai sėkmingu žaidimu išprovokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 17:18. Svečių komandą budino puikiai suveikęs Leo Westermanno ir Pauliaus Jankūno tandemas, gavęs laisvės iš vidutinio nuotolio drąsiai atakavo Paulius Valinskas, o pranašumą iki 24:20 didino greito išpuolio smaigalyje meistriškai K.Pangoso pastebėtas bei dėjimu viena ranka pasižymėjęs Gytis Masiulis. Įsižaidęs L.Westermannas suleido du dvitaškius vieną po kito, netaiklų komandos draugo metimą kartojo R.Javtokas – 30:25. Atstumui ištirpus iki 30:29, paskutinį žodį pirmoje rungtynių dalyje tarė su sirena tolimą bombą įsmeigęs K.Pangosas – 33:29.

Antrą rungtynių pusę efektingu žaidimu pradėjo Augusto Lima, kuris ne tik galingai „stogavo“ oponentą po savuoju krepšiu, bet ir gavęs nuostabų L.Westermanno perdavimą atliko triuškinantį dėjimą – 35:29. Apsukų mažinti nesiruošė lyderio vaidmens ėmęsis E.Ulanovas, kuris vienas pats krovė kauniečiams rekordinę persvarą – 42:29. Įjungę aukštesnę pavarą Lietuvos čempionai tęsė spurtą iki 18:0 ir po E.Ulanovo šou pateikė rimtą paraišką tolimesnei mačo eigai – 48:29. „Nevėžio“ krepšininkai sudėtingu tolimu šūviu pristabdė žalgiriečių dominavimą, tačiau platų žaidimo arsenalą toliau demonstravo E.Ulanovas, kamuolį puolime sumedžiojo G.Masiulis, o tolimą dvitaškį įrideno K.Pangosas – 54:32. Prie vis nykstančios intrigos prisidėjo A.Kavaliauskas, vienintelis be taškų iki tol buvęs Renaldas Seibutis ir taikliais baudų metimais viską išsprendusį ketvirtį užbaigęs L.Lekavičius – 66:39.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje L.Lekavičius rezultatyviais perdavimais maitino P.Valinską ir G.Masiulį – 70:42. Taikliu metimu iš vidutinio nuotolio naują rekordinės persvaros ribą brėžė G.Masiulis – 72:42, bet savo atsaką suradę šeimininkai rėžė deficitą iki 72:49. Aikštelėje vyravusias mačo baigties laukimo nuotaikas sklaidė galingu žaidimu pasižymėjęs A.Lima, apie save priminęs R.Seibutis bei baudomis lengvą „Žalgirio“ pergalę Kėdainiuose rezultatu 82:54 vainikavęs L.Lekavičius.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 14 (5/6 dvit.), K.Pangosas 11, L.Lekavičius 8 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Seibutis 8, G.Masiulis 8 (4/4 dvit.), A.Kavaliauskas 8, L.Westermannas 6, A.Lima 6 (2 blk.), P.Jankūnas 5 (6 atk. kam., 2 per. kam.), P.Valinskas 4, R.Javtokas 4 (10 atk. kam.).

„Nevėžis“: D.Walkeris 13 (3/6 trit.), J.Love‘as 9 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), K.Petrukonis 7.