LKL: Kauno „Žalgiris“ – Alytaus „Dzūkija“ 80:73 (VIDEO) 2

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų starte Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turėjo paprakaituoti. Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai tik po atkaklios kovos įveikė Alytaus „Dzūkijos“ komandą 80:73 (21:17, 18:21, 19:16, 22:19). Serijoje iki 3 pergalių žalgiriečiai pirmauja 1-0.

Susitikimą energingai pradėjo Leo Westermannas, pasiaukojančiai ištraukęs kamuolį iš užribio netrukus pasižymėjo Augusto Lima, o prasiveržimą sėkmingai užbaigė pranašumą iki 7:3 didinęs Edgaras Ulanovas. Svečiams persvėrus rezultatą (7:8), darbo ėmėsi priekinės linijos žaidėjai: po puikaus trečiojo L.Westermanno rezultatyvaus perdavimo galingai iš viršaus krovė A.Lima, keturis taškus be atsako rinko komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 13:9. Pirmą kauniečių tritaškį tiksliai paleido Kevinas Pangosas, pražangos nesustabdytas tikslą pasiekė P.Jankūnas, tačiau taškai lengvai kapsėjo ir į varžovų kraitį, tad minutės pertraukėlės paprašė Šarūnas Jasikevičius – 19:15. Per likusias dvi minutes puikų Luko Lekavičiaus perdavimą dvitaškiu pavertė Antanas Kavaliauskas, lygiai tiek pat tenuveikė ir dzūkai, tad po pirmojo kėlinio komandas skyrė keturi taškai – 21:17.

Antrajame kėlinyje svečių gynybą prasiveržimais pjaustė Artūras Milaknis ir Renaldas Seibutis, tačiau tolimais šūviais prapliupę „Dzūkijos“ krepšininkai ne tik likvidavo turėtą šešių taškų deficitą, bet ir išsiveržė į priekį – 25:27. Po pasitarimo Lietuvos čempionai įjungė aukštesnę pavarą, kuomet kamuolį puolime ėmė E.Ulanovas, baudas sumetė R.Seibutis, o atotrūkį iki 31:27 augino K.Pangoso slalomas. Į rūbinę komandos keliavo palikusios daug neatsakytų klausimų, kadangi sėkmingo E.Ulanovo žaidimo nugara, devintąjį tašką rinkusio P.Jankūno ir iš vidutinio nuotolio pataikiusio K.Pangoso pastangų susikrauti apčiuopiamesniam pranašumui nepakako – 39:38.

Po didžiosios pertraukos susirinkę žiūrovai išvydo visai kitą „Žalgirio“ veidą: svečių žaidimas daugiau nei keturias minutes buvo surakintas geležinės kauniečių gynybos, o distanciją iki 47:38 didino vis ryškesniais puolimo lyderiais tapę K.Pangosas, P.Jankūnas bei Brockas Motumas. Vos antrą žalgiriečių tolimą šūvį įskraidino Artūras Milaknis, kai tuo tarpu kitoje aikštės pusėje krito aštuntasis ir atsilikimą iki minimumo rėžęs tritaškis – 50:49. Pusiausvyrą jau šeštu savo tritaškiu iš tiek pat bandymų buvo atstatęs Jamesas Gavinas (52:52), tačiau per paskutinę minutę pačiu varžovų ginklu juos nubaudė R.Seibutis ir A.Milaknis – 58:54.

Ketvirtajame kėlinyje po A.Milaknio tritaškio pranašumas šoktelėjo iki 63:54, tačiau dvi tolimas bombas įsūdę dzūkai niekur trauktis neketino – 63:62. Svarbiu metu savo sugebėjimus metant iš toli dar kartą pademonstravo A.Milaknis ir L.Lekavičius, o arčiau krepšio užtikrintai sužaidė E.Ulanovas – 71:64. Laikui nenumaldomai bėgant lyderio vaidmens ėmėsi P.Jankūnas, šešioliktąjį tašką pelnė A.Milaknis, bet prasidėjus paskutinei minutei intriga dar buvo gyva – 76:71. Per likusį laiką Lietuvos čempionai pergalės nebepaleido, o pirmajame ketvirtfinalio serijos mače tašką padėjo E.Ulanovo skrydis – 80:73.

„Žalgiris“: A.Milaknis 16 (4/6 trit.), P.Jankūnas 14, E.Ulanovas 10 (5/6 dvit.), K.Pangosas 9 (4 rez. perd., 3 per. kam.), L.Lekavičius 7 (6 rez. perd.), R.Seibutis 7, L.Westermannas 5 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), A.Lima 4, A.Kavaliauskas 4, B.Motumas 4, P.Valinskas 0, I.Hartensteinas 0.

„Dzūkija“: J.Gavinas 24 (6/7 trit.), G.Navickas 10, A.Kashirovas 9 (6 atk. kam.).