LKL: Alytaus „Dzūkija“ – Kauno „Žalgiris“ 74:87 0

Kauno „Žalgirio“ komanda įsirašė antrąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ atkrintamosiose varžybose. Antradienį žalgiriečiai išvykoje palaužė Alytaus „Dzūkijos“ ekipą 87:74 (19:18, 20:11, 31:24. 17:21). Ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių kauniečiai pirmauja 2-0 ir trečiąjį mačą penktadienį žais „Žalgirio“ arenoje.

Susitikimo pradžioje puikiai iš vidutinio nuotolio šaudė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, dvitaškį pridėjo Augusto Lima, o varžovams klimpstant organizuotoje kauniečių gynyboje pranašumą iki 8:4 augino Leo Westermannas. Susikūrus antrąsias progas dar kartą pasižymėjo A.Lima, tačiau pančius puolime dzūkai nusiėmė taikliais tritaškiais, kurie drastiškai nusvėrė svarstykles į kitą pusę – 10:15. Baudas sumetė nuo suolo pakilęs Brockas Motumas, bet alytiškiai smeigė jau ketvirtą tolimą bombą ir provokavo įpykusio Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (12:18). Po pasitarimo tikru puolimo lyderiu tapo dar penkis taškus pelnęs B.Motumas, sėkmingai prasiveržimą užbaigė Lukas Lekavičius, tad pirmą kėlinį priekyje užbaigė kauniečiai – 19:18.

Antrajame kėlinyje toliau siautė B.Motumo ir L.Lekavičiaus duetas, daugiau nei keturias minutes vieni kūrę pranašumą svečių komandai – 28:23. Antroje ketvirčio dalyje žaidimą į savo rankas perėmė meistriškai rungtyniavęs P.Jankūnas, o distanciją iki dviženklės didino iš toli iššovęs B.Motumas – 35:25. Prieš pat didžiąją pertrauką P.Jankūnas nedovanojo už suteiktą laisvę tolėliau krepšio ir ilsėtis žalgiriečiai keliavo turėdami tvirtus pamatus antrai rungtynių pusei – 39:29.

Po didžiosios pertraukos sunkiai sustabdoma jėga išliko P.Jankūnas ir B.Motumas, perėmus kamuolį greitos atakos metu ledus pralaužė Kevinas Pangosas – 46:35. Gražų kamuolio judėjimą penktu savo tritaškiu įtvirtino B.Motumas, tačiau vis laisviau puolime kvėpavo ir atsilikimą iki 49:42 sumažinę dzūkai. Nuo komandos draugo neatsiliko iš toli pataikęs L.Westermannas, kamuolį po netaiklios baudos puolime ėmė pirmuosius savo taškus rinkęs Edgaras Ulanovas, bet charakterį demonstravę šeimininkai niekur trauktis neketino – 55:48. Po Š.Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo reikalus tvarkyti ėmėsi R.Seibučio ir L.Lekavičiaus tandemas, kuriems per likusias dvi kėlinio minutes atitinkamai pelnius po 8 ir 7 taškus skirtumas išaugo iki neregėtų aukštumų – 70:53.

Taikiklį suderinęs R.Seibutis gražiais prasiveržimais draskė visą „Dzūkijos“ gynybą ir ketvirtajame kėlinyje. Už nesportinę pražangą baudas sumetė E.Ulanovas, bet panikos ženklų savo žaidime nerodė ir intrigą išlaikę varžovai – 76:64. Tuomet ir vėl sužibėjo R.Seibutis, kurio keturi taškai be atsako ir išprovokuota nesportinė pražanga didino atstumą iki 80:64. Tiesa, ginklų sudėti alytiškiai nesiruošė ir kilo lemiamam šturmui (80:69). Laikui sparčiai tirpstant taškų sąskaitą taikliais baudų metimais atsidarė Isaiah Hartensteinas, iš toli iššovė L.Lekavičius, o galutinį tašką padėjo pasižymėti spėjęs Paulius Valinskas – 87:74.

„Žalgiris“: B.Motumas 21 (5/7 trit.), R.Seibutis 16 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 16 (5 rez. perd., 2 per. kam.), P.Jankūnas 14 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), L.Westermannas 5 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Lima 5, E.Ulanovas 4 (4 rez. perd.), I.Hartensteinas 2, K.Pangosas 2, P.Valinskas 2, R.Javtokas 0, A.Milaknis 0.

„Dzūkija“: P.Morkeliūnas 18 (4/6 trit.), J.Gavinas 18, G.Navickas 13 (3/4 trit.), A.Kashirovas 11 (7 atk. kam.).