LKL: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 83:54 (VIDEO) 1

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ pusfinalio serija startavo įspūdingu žalgiriečių pareiškimu. Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė triuškinamą pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną“ – 83:54 (24:13, 27:12, 17:10, 15:19). Antrosios serijos iki 3 pergalių rungtynės antradienį bus žaidžiamos Klaipėdoje.

Pusfinalio seriją po puikaus Leo Westermanno perdavimo nuo žemės dėjimu atidarė Augusto Lima, o netrukus arčiau krepšio užtikrintai sužaidė Edgaras Ulanovas – 4:0. Svečiams persvėrus rezultatą (4:5), žalgiriečiai baudos aikštelėje vis ieškojo aktyviai rungtyniavusio A.Limos, greitos atakos smaigalyje užslėpto L.Westermanno perdavimo sulaukė E.Ulanovas – 9:6. Tuomet prie baudų metimų linijos apsistojo Paulius Jankūnas ir E.Ulanovas, kurių taiklios baudos didino atotrūkį iki 14:8. Vienaženkliu pranašumu Lietuvos čempionai neapsiribojo: iš sudėtingos situacijos išsisuko Antanas Kavaliauskas, tritaškiais prapliupo Kevinas Pangosas, o dviženklę persvarą pirmą kartą šiame mače sukūrė baudas sumetęs Brockas Motumas – 24:13.

Kol klaipėdiečiai toliau ieškojo kelių šeimininkų krepšio link, kitoje aikštės pusėje nesustabdomai žaidė A.Kavaliauskas, laiku ir vietoje atsiradęs ranką kyštelėjo B.Motumas – 29:13. Po pasitarimo „Neptūnas“ rėžė deficitą iki 29:17 bei privertė staigios atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių. Ketvirčiui įpusėjus užvirė bekompromisė kova: net keturi žaidėjai puolė kovoti dėl vieno kamuolio, o netrukus techninėmis pražangomis buvo nubausti į atlapus vienas kitam kibę A.Lima ir Arvydas Šikšnius. Tiesa, emocijos į naudą išėjo tik žaliai-baltiems, kuriems rekordinę persvarą leido įgyti taškų kraitį prasiveržimu atsidaręs Artūras Milaknis bei L.Westermanno rezultatyvius perdavimus įtvirtinę B.Motumas ir A.Lima – 36:19. Bangą pagavę kauniečiai sustoti neketino ir į žaidimą įsijungus Lukui Lekavičiui, pagaliau pasižymėjus pačiam L.Westermannui, pirmavo daugiau nei dvigubai – 45:21. Triuškinančiam pranašumui mažėti neleido prieš didžiąją pertrauką tolimą šūvį smeigęs A.Milaknis ir nepaisydamas pražangos tikslą pasiekęs L.Lekavičius – 51:25.

Antra rungtynių pusė startavo taikliais P.Jankūno ir E.Ulanovo tritaškiais, sau įprastu stiliumi skirtumą suapvalino L.Lekavičius – 59:29. Tuomet „Žalgirio“ žaidime pasijuto atsipalaidavimo ženklai: per kiek daugiau nei tris minutes nepavyko pasižymėti iš žaidimo, tačiau nieko ypatingo per tą laiką nenuveikė ir svečiai – 60:32. Ketvirčio pabaigoje atkuto į rezultatyviausių krepšininkų viršūnėje įsitaisę L.Lekavičius ir B.Motumas, kurių pastangomis komandas skyrė rekordinis taškų skirtumas – 68:35.

Ketvirtajame kėlinyje Š.Jasikevičius į aikštelę metė iki tol nerungtyniavusius Isaiah Hartensteiną ir Paulių Valinską, tolimu šūviu keturioliktąjį tašką rinko B.Motumas, bet savo žodį tarė ir vieną geriausių atkarpų rungtynėse sužaidę uostamiesčio krepšininkai – 71:44. Varžovų šturmą malšino solidų pasirodymą tęsęs L.Lekavičius bei drąsiai į žaidimą įsilieję jaunieji I.Hartensteinas ir P.Valinskas – 81:48. Per likusį laiką kardinalių pokyčių rezultate nebeįvyko ir Lietuvos čempionai galingu pareiškimu pradėjo pusfinalio seriją – 83:54.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 17 (5/6 dvit.), B.Motumas 14, E.Ulanovas 10 (3 per. kam.), P.Jankūnas 7 (7 atk. kam.), A.Lima 7 (7 atk. kam.), A.Kavaliauskas 7, K.Pangosas 6, P.Valinskas 5, A.Milaknis 5 (2 per. kam.), L.Westermannas 3 (5 rez. perd.), I.Hartensteinas 2, R.Seibutis 0 (5 atk. kam.).

„Neptūnas“: A.Šikšnius 12 (3/4 trit.), C.Loftonas 9, M.Mažeika 8.