Stambule „Žalgirio“ jauniai vienu tašku pralaimėjo serbams 0

Antrąją Eurolygos jaunių turnyro dieną Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai sukūrė įsimintiną intrigą, tačiau galiausiai po dramatiškos kovos nusileido Belgrado „Mega Bemax“ bendraamžiams – 71:72 (14:18, 9:14, 24:12, 24:28). Su šiuo pralaimėjimu žalgiriečiai prarado šansus žengt į didįjį finalą ir šeštadienį grupių etapą užbaigs rungtynėmis su Madrido „Real“ krepšininkais.

Antrosios žalgiriečių rungtynės Stambule startavo penkiais varžovų taškais, tačiau čia pat rezultatą lygino Martynas Arlauskas ir drąsos nestokojęs Grantas Vasiliauskas – 5:5. Belgrado krepšininkams išsiveržus į priekį (5:7), sekė galingas kauniečių atsakas, kurį inicijavo lyderio savybes demonstravęs Vitalijus Kozys – 12:7. Tiesa, ketvirčio pabaigoje dar solidesnį žodį tarė serbai, į kurių 11 taškų įsiterpė tik M.Arlausko rezultatyvų perdavimą dvitaškiu įtvirtinęs Erikas Venskus – 14:18.

„Žalgirio“ jaunių problemos puolime tęsėsi ir antrajame kėlinyje, tad po trijų minučių tylos minutės pertraukėlės prašė Tomas Masiulis – 14:20. Po pasitarimo kauniečiai panaudojo aktyvų spaudimą, perėmęs kamuolį pasižymėjo V.Kozys, o dvitaškį su pražanga realizavo atsakomąją serbų minutės pertraukėlę provokavęs Rokas Jokubaitis – 19:20. Rokas prasiveržimais susirinko dar keturis taškus, bet pamažu rungtynių kontrolę vėl susigrąžino „Mega Bemax“ aštuoniolikmečiai (23:28). Neapdairiai žaisdami žalgiriečiai išgyveno keturių minučių sausrą puolime ir ilsėtis keliavo turėdami didžiausią deficitą – 23:32.

Trečiajame kėlinyje įsivyravo visai kitokios nuotaikos, kuomet du tritaškius suleido V.Kozys, vieną pridėjo G.Vasiliauskas, o komandinėmis pastangomis buvo puikiai uždaryti visi keliai gynyboje – 34:34. Po pasitarimo varžovai išsijudino, tačiau arti juos išlaikė puikiai suveikęs M.Arlausko ir E.Venskaus tandemas bei iš vidutinio nuotolio taikliai metęs G.Vasiliauskas – 40:42. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą kauniečius į priekį išvedė darbo ėmęsis R.Jokubaitis – 47:44. Ketvirto kėlinio pradžioje puikų apsisukimą pademonstravo G.Vasiliauskas, šešis taškus paeiliui rinko sėkmingai į žaidimą įsiliejęs Nedas Kancleris – 55:51. Serbams atstačius pusiausvyrą (55:55), didelės svarbos tolimus šūvius paleido atotrūkį iki 61:57 didinę G.Vasiliauskas ir R.Jokubaitis. Užtikrintai sužaidė arčiau krepšio prasiveržęs M.Arlauskas, tačiau be klaidų puolime rungtyniavę varžovai siuntė žalgiriečius pokalbiui su treneriu, mat priekyje rezultatu 63:67 jau buvo „Mega Bemax“ krepšininkai. Situaciją kaitino paskutinę atakos sekundė fantastišką tritaškį per rankas smeigęs V.Kozys (66:67), rezultatą persverti galėjęs R.Jokubaičio prasiveržimas nenusisekė, tad teko imtis pražangų žaidimo. Nors neapdariai žaidę serbai suteikė vilčių išsigelbėti, baudas pro šalį metė R.Jokubaitis ir G.Vasiliauskas – 68:72. Intrigos ramioje rungtynių pabaigoje įpūtė neįtikėtiną tritaškį įskraidinęs R.Jokubaitis, tačiau pergalės iš savo rankų varžovai nebepaleido – 71:72.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 21 (3/3 trit.), V.Kozys 16 (3/6 trit., 6 atk. kam., 4 per. kam., 2 blk.), G.Vasiliauskas 13 (5 atk. kam.), E.Venskus 8 (7 atk. kam.), M.Arlauskas 7 (5 rez. perd.), N.Kancleris 6, M.Kancleris 0, L.Uleckas 0, E.Juozaitis 0, V.Markovetskis 0, G.Bergaudas 0.

„Mega Bemax“: G.Bitadze 26 (815 dvit., 7 atk. kam., 3 blk.), M.Jovičič 16 (4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Matičius 9 (4 rez. perd., 2 per. kam.), B.Nedeljkovičius 9 (10 atk. kam.).