Pirmą kartą šiame sezone Panevėžyje laimėjęs „Žalgiris“ atsiplėšė LKL finalo serijoje 2

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nutraukė pralaimėjimų seriją Panevėžyje ir įtvirtino savo persvarą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato finalo serijoje. Antradienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 72:59 (17:23, 23:14, 24:15, 8:7) ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja 3-1. Penktasis finalo mačas penktadienį bus žaidžiamas „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynių pradžioje užtikrinčiau jautėsi šeimininkai, į kurių aštuonis taškus įsiterpė tik tolimą bombą smeigęs Kevinas Pangosas – 3:8. Prie baudų metimų linijos stojo agresyviai rungtyniavęs Edgaras Ulanovas, iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo Antanas Kavaliauskas, o deficitą iki 10:13 mažino pirmu prisilietimu pasižymėjęs Lukas Lekavičius. Rezultatyviai į žaidimą įsiliejo šešis taškus paeiliui svečiams rinkęs Brockas Motumas, švariai gynyboje darbavosi Augsto Lima, tačiau pavydėtinai iš toli šaudę varžovai perimti iniciatyvos kauniečiams neleido ir pirmą kėlinį laimėjo rezultatu 17:23.

Antrajame kėlinyje puikiai puolimui dirigavo L.Lekavičius: po jo perdavimų tritaškiu savo pasirodymą pradėjo Artūras Milaknis, o penkis taškus be atsako rinkę P.Jankūnas ir B.Motumas rėžė atsilikimą iki 25:27. Sudėtingą prasiveržimą tiksliai užbaigė E.Ulanovas, tačiau po pasitarimo „Lietkabelio“ komanda vėl perėmė žaidimą į savo rankas – 27:34. Su tuo nesitaikstė laiku ir vietoje atsiradęs A.Lima bei tolimu dūriu antrą varžovų minutės pertraukėlę provokavęs A.Milaknis – 32:34. Prieš pat didžiąją pertrauką Lietuvos čempionai galų gale persvėrė svarstykles savo pusėn, kuomet du tritaškius įsūdė lyderio vaidmens ėmęsis L.Lekavičius, baudas realizavo A.Kavaliauskas, o bloku iš nugaros pirmą rungtynių pusę uždarė A.Lima – 40:37.

Trečiasis kėlinys startavo penkiais Panevėžio komandos taškais, į kuriuos atsakė rezultatą išlyginęs P.Jankūnas – 42:42. Tuomet tritaškį smeigė L.Lekavičius, netrukus Lukas asistavo pražangos nesustabdytam P.Jankūnui, o naują rekordinės persvaros ribą brėžė iš toli pataikęs B.Motumas – 51:44. Ketvirčiui įsibėgėjus žalgiriečiai vis tvirčiau perėmė kontrolę į savo rankas: triuškinančiu dėjimu netaiklų komandos draugo metimą įtvirtino A.Lima, spurtą iki 16:0 tęsė nuostabiai žaidęs L.Lekavičius – 58:44. Septintą L.Lekavičiaus rezultatyvų perdavimą greito išpuolio metu dvitaškiu pavertė B.Motumas, ledus tolimu šūviu pralaužė atotrūkį iki 63:48 didinęs Leo Westermannas. Susikrovus ryškiai matomą pranašumą svečiai kiek stabtelėjo, bet lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo vis dar solidžiai pirmaudami – 64:52.

Ketvirtajame kėlinyje abiejų komandų puolimas buksavo daugiau nei tris minutes, tačiau tai buvo naudinga priekyje dviženkliu taškų skirtumu buvusiems Lietuvos čempionams – 64:54. Įsivyravusią tylą nutraukė nugara brandžiai sužaidęs E.Ulanovas, varžovų ambicijas skirtumui sumenkus iki septynių taškų slopino tolimą dūrį smeigęs komandos kapitonas P.Jankūnas ir po krepšiu iki galo sukovojęs B.Motumas – 71:59. Per likusį laiką „Lietkabelis“ nepralaužė geležinės kauniečių gynybos ir pergalę išvykoje rezultatu 72:59 pasiekę žalgiriečiai atsidūrė per žingsnį nuo LKL trofėjaus.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16 (3/4 trit., 8 rez. perd.), B.Motumas 16 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), E.Ulanovas 7 (4 rez. perd.), A.Milaknis 6, A.Lima 6 (5 atk. kam., 3 blk.), K.Pangosas 4 (2 per. kam.), A.Kavaliauskas 4, L.Westermannas 3, R.Seibutis 0.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 16, M.Lukauskis 14 (4 rez. perd., 4 per. kam.), D.Lavrinovičius 9.