D.Bosto sugrįžimas paženklintas „Žalgirio“ revanšu „Neptūnui“ (VIDEO) 15

Kauno „Žalgirio“ (9-1) krepšininkai pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (7-3) komandą 88:62 (26:15, 24:17, 19:19, 19:11) ir atsirevanšavo klaipėdiečiams už vienintelį šio sezono pralaimėjimą vietinėse pirmenybėse.

Rungtynių pradžioje tiesiogine to žodžio prasme siautė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, iš įvairių padėčių surinkęs visus taškus Lietuvos čempionams – 7:5. Netrukus prie devintąjį tašką pelniusio Pauliaus prisijungė gynybines užkardas iš po krepšio pralaužęs Brandonas Daviesas, tritaškį iš krašto smeigė pranašumą iki 14:8 didinęs Aaronas White‘as. Tuomet prie baudų metimų linijos stojo aštriai sužaidęs Axelis Toupane ir į rikiuotę grįžęs Dee Bostas, o klaidinamų judesių arsenalą pademonstravo Antanas Kavaliauskas – 21:13. Likęs kėlinuko laikas priklausė A.Kavaliauskui, kuris ne tik įrideno dvitaškį nepaisydamas nesportinės pražangos, bet ir atidirbęs gynyboje gesino varžovų viltis sumažinti atsilikimą – 26:15.

Antrajame kėlinyje geriau startavo klaipėdiečiai, privertę minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 26:20. Po pasitarimo situaciją iškart stabilizavo D.Bosto prasiveržimas, A.Toupane dvitaškis bei Kevino Pangoso taškai su varžovo pražanga – 33:20. Įpusėjus ketvirčiui aikštelėje užvirė tikra kova: emocijų nevaldymas kainavo techninę pražangą „Neptūno“ strategui ir A.Toupane, po nesportinę užsidirbo Mindaugas Girdžiūnas, tačiau tai į naudą išėjo galingai atsiplėšusiems šeimininkams – 38:21. Dar labiau žalgiriečiai nutolo po su sirena įmesto Artūro Milaknio tritaškio, Vasilijie Micičiaus dvitaškio bei solidaus A.Kavaliausko žaidimo – 50:28. Tiesa, prieš pat didžiąją pertraukę svečiai atsilikimą apkandžiojo iki 50:32.

Trečią kėlinį tolimu šūviu atidarė K.Pangosas, dvitaškiu pasižymėjo B.Daviesas, tačiau pernelyg lengvai taškus rinkęsi uostamiesčio krepšininkai artėjo iki 55:44. Penkių minučių taškų sausrą „Žalgiriui“ dėjimu nutraukė gražaus išpuolio smaigalyje atsidūręs A.White‘as, vis laisviau jautėsi pranašumą iki 61:46 auginę K.Pangosas ir Edgaras Ulanovas. Galingą pasirodymą toliau tęsė baudos aikštelėje karaliavęs A.Kavaliauskas, o baudos metimais ketvirtį uždarė A.Milaknis – 69:51.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionų nepajudinamą pranašumą laikė gudriai pražangą metimo metu provokavęs A.Toupane bei lankų tvirtumą patikrinę A.White‘as ir B.Daviesas – 75:55. Savo pasirodymą įspūdingu tolimu šūviu pradėjo žiūrovus iš vietų kėlęs Paulius Valinskas, pasižymėjo jaunasis Gytis Masiulis, o varžovams jau nuleidus ranką naują rekordinės persvaros ribą brėžė B.Daviesas – 82:56. Per likusias dvi minutes „Žalgirio“ revanšą už pralaimėjimą Klaipėdoje pasaldino jaunieji P.Valinskas ir G.Masiulis bei dėjimu tašką padėjęs D.Bostas – 88:62.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 15 (6/9 dvit., 2 blk.), K.Pangosas 13 (5 rez. perd.), B.Daviesas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.White‘as 10, P.Jankūnas 9 (6 atk. kam.), A.Toupane 6 (2 per. kam.), D.Bostas 5 (4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 5 (2 per. kam.), P.Valinskas 5, G.Masiulis 4, E.Ulanovas 4 (2 blk.), V.Micičius 2.

„Neptūnas“: R.Seibutis 14, J.Palaciosas 11 (4 rez. perd., 4 per. kam.), A.Butkevičius 8 (6 atk. kam.).