Jaunimo vedamas „Žalgiris“ iš Šiaulių parsiveža užtikrintą pergalę 2

„Betsafe–LKL“ pirmenybių vienuoliktojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ iškovojo užtikrintą pergalę Šiauliuose. Jauniausi komandos krepšininkai pateisino trenerių pasitikėjimą ir ženkliai prisidėjo prie pergalės prieš „Šiaulius“ 80:51 (22:6, 25:17, 13:13, 20:15).

Rungtynių pradžioje tuščią dviejų minučių atkarpą galų gale nutraukė Dee Bosto perdavimo sulaukęs Brandonas Daviesas, netrukus tritaškius vieną po kito paleido Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis – 8:3. Įsižaidę Lietuvos čempionai tapo sunkiai sustabdomi: greitojo puolimo smaigalyje su A.Milakniu sėkmingai sužaidė Paulius Valinskas, viena ranka metimą atliko D.Bostas, tad skirtumas akimirksniu išaugo iki 12:3. „Šiauliams“ toliau ieškant kelių svečių krepšio link, prasiveržimu su pražanga savo pasirodymą pradėjo dviženklę persvarą kauniečiams sukūręs Vasilije Micičius – 17:6. Per likusį laiką dvitaškį įrideno B.Daviesas, savojo šanso jau pirmajame kėlinyje sulaukė jauniausias žalgirietis Martynas Arlauskas, o spurtą iki 10:0 tęsė kėlinuką aštriu reidu užbaigęs V.Micičius – 22:6.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo laiku ir vietoje atsiradęs M.Arlauskas, tačiau šeimininkų puolimą judinti ėmėsi pirmuosius varžovų dvitaškius šiose rungtynėse įmetęs Laurynas Birutis – 25:12. Dar kartelį visą šiauliečių gynybą sudraskė V.Micičius, pavyzdį iš jo paėmė ir D.Bostas, čia pat dvitaškį su pražanga realizavo pranašumą iki 32:14 didinęs Gytis Masiulis. Ketvirčiui įsibėgėjus kamuolys vis dažniau atsidurdavo patikimose P.Jankūno rankose, o jaunasis G.Masiulis dar kartą pasižymėjo nepaisydamas pražangos – 38:18. Visišką „Žalgirio“ dominavimą ir atsipalaidavimą Šiauliuose puikiai iliustravo drąsos nestokoję bei kontratakose tolimomis bombomis tašką pirmoje rungtynių dalyje padėję Paulius Valinskas ir M.Arlauskas – 47:23.

Trečiasis ketvirtis startavo vadovėline žalgiriečių ataka, kuomet perdavimą saldainiuką iš viršaus įkrovusiam B.Daviesui iškišo D.Bostas – 49:23. Greitajame puolime kiekybinę persvarą puikiai išnaudojo D.Bostas, tritaškį iš krašto smeigė Aaronas White‘as – 54:28. Antroje kėlinio dalyje sužibėjo G.Masiulis, kuris demonstruodamas kovą iki galo susirinko šešis taškus bei, tapdamas rezultatyviausiu „Žalgirio“ krepšininku, neleido varžovams laimėti trečiojo kėlinio – 60:36.

Net ir turėdami milžinišką pranašumą kauniečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo maksimaliai susikaupę: iš toli pataikė P.Valinskas, o komandos draugo metimą pataisius M.Arlauskui, komandas skyrė rekordinis atotrūkis – 66:36. Tiesa, ilgai rekordinė persvara neužsibuvo ir netrukus naujas aukštumas sukūrė tolimu šūviu per rankas apie save priminęs V.Micičius bei vagystę atlikęs A.Milaknis – 73:42. Varžovą suklaidinęs iš vidutinio nuotolio taikliai metė P.Valinskas, sudėtingą metimą su sirena realizavo A.White‘as (78:46). Per likusį laiką taškų sąskaitą atsidarė Kevinas Pangosas, o žalgiriečiams neberengus paskutinės atakos, sirena skelbė triuškinančią Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 80:51.

„Žalgiris“: G.Masiulis 13 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), V.Micičius 12 (4/4 dvit.), P.Valinskas 11 (3/6 trit., 4 rez. perd.), P.Jankūnas 9 (7 atk. kam.), M.Arlauskas 7, A.Milaknis 7 (3 per. kam.), B.Daviesas 6, A.White‘as 5, D.Bostas 4 (6 rez. perd.), A.Toupane 4 (5 atk. kam.), K.Pangosas 2, A.Kavaliauskas 0.

„Šiauliai“: O.Prewittas 11, L.Birutis 10 (6 atk. kam.), D.Sabeckis 10.