LKL: Prienų-Birštono „Vytautas“ – Kauno „Žalgiris“ 70:89 10

Dar vėlyvą ketvirtadienio vakarą Stambule Eurolygos čempionus parklupdę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienį keliavo į Prienus ir ten be didesnio vargo „Betsafe–LKL“ rungtynėse 89:70 (27:20, 12:12, 23:16, 27:22) nukovė Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkus.

Lietuvos čempionams gerą toną Prienuose uždavė visus taškus svečiams rinkęs Brandonas Daviesas – 6:2. Pirmąjį tolimą šūvį „Žalgiriui“ įskraidino Axelis Toupane, įspūdingai po krepšiu sužaidė Paulius Jankūnas, tačiau įpusėjus ketvirčiui švieslentėje jau degė lygus rezultatas 11:11. Žalgiriečiai toliau grindė žaidimą per priekinę liniją, kurią tuo metu sudarė Antanas Kavaliauskas ir B.Daviesas, greito išpuolio smaigalyje atsidūrė jaunasis Martynas Arlauskas, o po A.Toupane metimo iš vidutinio nuotolio pranašumas išaugo iki 21:11. Pasitarimas šeimininkų komandai iškart davė apčiuopiamos naudos ir šie, susmeigę du tritaškius, privertė atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių (21:17). Per likusį laiką susikaupusias emocijas galingu dėjimu viena ranka išreiškė A.Kavaliauskas, sėkmingai į žaidimą įsiliejo Paulius Valinskas, savo paties netaiklų metimą pakartojo pirmą kėlinuką uždaręs Aaronas White‘as – 27:20.

Antrą ketvirtį žvėrišku skrydžiu pradėjo A.White‘as, savalaikį Vasilije Micičiaus perdavimo sulaukė Martynas Sajus – 31:25. V.Micičius nuostabų aikštės matymą pademonstravo užmesdamas kamuolį dar vieną fantastišką dėjimą atlikusiam A.White‘ui, aštriu reidu pasižymėjo Kevinas Pangosas, krepšio konstrukcijas šįkart sudrebino Gyti Masiulis, tad po gana nerezultatyvios atkarpos į rūbinę žalgiriečiai keliavo išlaikę pirmajame kėlinyje susikrautą pranašumą – 39:32.

Po didžiosios pertraukos pasižymėjo progas susikūrę G.Masiulis ir A.Toupane, tačiau „Vytauto“ komanda toliau išlaikė kovinę distanciją – 43:38. Tuomet tritaškį iš krašto įskraidino G.Masiulis, kamuolį perėmęs savo šuolio sugebėjus pademonstravo Artūras Milaknis, o į kuriozinį varžovų tritaškį lygiai tuo pačiu atsakė didžiausią turėtą pranašumą atstatęs A.Toupane – 51:41. A.Toupane atliko ir taiklų metimą iš vidutinio nuotolio, iš toli prisišaudė naują rekordinės persvaros ribą nubrėžęs A.Milaknis – 56:43. Ketvirčio pabaigoje naudingumo balus rinkosi dvigubo dublio link artėjęs G.Masiulis, pražangą provokavo M.Arlauskas ir po solidžiai sužaisto trečiojo kėlinio Lietuvos čempionai pirmavo 62:48.

Ketvirtajame kėlinyje užsiautė puikius V.Micičiaus ir P.Valinsko perdavimus lengvais taškais pavertęs A.Kavaliauskas, iš toli iššovė persvarą iki 71:52 didinęs A.White‘as. Kamuolį puolime ėmė nuostabų darbą tęsęs A.Kavaliauskas, M.Arlausko tikslų perdavimą tolimu dūriu iš krašto pavertę P.Valinskas – 76:57. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių šeimininkai išjudino savo puolimą, tačiau net pagalvoti apie galimą intrigos atkūrimą jiems neleido baudas sumetęs P.Valinskas ir tritaškį realizavęs 17-metis M.Arlauskas – 81:63. Mačo pabaigoje ledus pralaužė gražų reidą dėjimu užtvirtinęs V.Micičius, dvitaškiu po šeštojo atkovoto kamuolio puolime pergalingą vakarą uždarė G.Masiulis – 89:70.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 14 (7/10 dvit.), G.Masiulis 13 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), A.Toupane 12 (6 atk. kam.), A.White‘as 11, B.Daviesas 9 (7 atk. kam.), P.Valinskas 7 (4 per. kam.), V.Micičius 6 (6 rez. perd.), M.Arlauskas 6, A.Milaknis 5 (2 per. kam.), K.Pangosas 2, P.Jankūnas 2, M.Sajus 2.

„Vytautas“: E.Šeškus 19 (3/8 trit., 6 atk. kam.), G.Maceina 15 (5 rez. perd.), R.Miniotas 15 (8 atk. kam.), E.Dimša 10.