Kauno „Žalgiris“ atlaikė Ispanijos čempionų sugrįžimą (VIDEO) 31

Galingai rungtynes pradėję Kauno „Žalgirio“ vyrai Eurolygos devynioliktojo turo rungtynėse 86:82 (26:19, 21:12, 16:26, 23:25) pranoko charakterį pademonstravusius Ispanijos čempionus Valensijos „Basket“ krepšininkus.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo itin galingai, kuomet po staigaus Pauliaus Jankūno tritaškio sekė keturi Axelio Toupane taškai ir Brandono Davieso dvitaškis – 9:0. Aktyviai gynyboje susitikimą pradėjęs A.Toupane taškų kraitį pasipildė prie baudų metimų linijos, įspūdingą „sausą“ spurtą iki 13:0 pratęsė dar kartą pasižymėjęs P.Jankūnas. Ispanijos čempionams galų gale pelnius pirmuosius taškus, iš vidutinio nuotolio iššovė B.Daviesas, o tritaškį paskutinėmis atakos sekundėmis dūrė Vasilije Micičius – 18:5. Baudas sumetė Edgaras Ulanovas, tačiau po šalto dušo atsigavę svečiai mažino atsilikimą (20:14). Kauniečių tylą darbiniais taškais nutraukė E.Ulanovas, solidų kėlinį žaidė B.Daviesas, kurį greitu išpuoliu uždarė Aaronas White‘as – 26:19.

Antrajame kėlinyje rekordinį pranašumą grąžino iš skirtingų kraštų tolimus šūvius suleidęs Artūras Milaknis bei Kevino Pangoso perdavimą dvitaškiu pavertęs P.Jankūnas – 34:21. Užsivedęs A.Milaknis įskraidino dar vieną tolimą metimą, įspūdingu bloku savąjį krepšį apgynė komandos kapitonas P.Jankūnas, uraganinio puolimo smaigalyje atsidūrė atstumą iki 39:24 didinęs A.Toupane. Dar tik įpusėjus antrajam kėliniui K.Pangosas 10-ąjį rezultatyvų perdavimą atliko P.Jankūnui, netrukus sėkmingai estafetę iš Kevino perėmė A.Toupane asistavęs V.Micičius – 43:26. Prieš didžiąją pertrauką į rezultatyviausių krepšininkų gretas įsiveržė puikų mačą žaidžiantis A.Toupane, trečiuoju bandymu dvitaškį rinko galingoje pirmoje rungtynių pusėje tašką dėjęs E.Ulanovas – 47:31.

Antrą rungtynių pusę Lietuvos čempionai pradėjo nusiimdami vieną kamuolį po kito puolime, kurį vieną iš jų taškais įtvirtino B.Daviesas – 49:33. Pasikarščiavęs B.Daviesas užsidirbo penktąją pražangą ir priverstinai paliko aikštelę, tačiau iš vėžių tai nė kiek neišmušė K.Pangoso aikštės matymo ir šešis taškus susirinkusio A.Toupane – 56:40. Pranašumui sumenkus iki 56:44, ledus tolimu šūviu pralaužė iki tol komandos draugus perdavimais maitinęs K.Pangosas (59:44). Žaidimo skonį pajutęs K.Pangosas ne tik užtikrintai pranėrė krepšio link, bet ir atliko jau 12-ąjį rezultatyvų perdavimą A.White‘ui – 63:49. Tiesa, kėlinuko pabaigoje Valensijos klubo lyderis Erickas Greenas smeigė du tritaškius ir pavojingai priartėjo iki 63:57.

Ketvirtajam kėliniui prasidėjus dar vienu E.Greeno tritaškiu iš turėto solidaus pranašumo teliko trys taškai (63:60), tačiau čia pat darbo ėmėsi K.Pangosas, o triuškinančiu dėjimu su pražanga krepšį drebino saugesnį atstumą grąžinęs A.White‘as – 68:60. Visgi, netrukus svečiai tarė savo žodį ir provokavo neplanuotą Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 68:65. Po pasitarimo gerą darbą tęsė A.White‘as, bet priekyje 69:70 jau buvo varžovai. Dvigubą dublį fiksavo K.Pangosas, šaltakraujiškai iš vidutinio nuotolio svarstykles persvėrė P.Jankūnas – 74:73. Sunkiu komandai metu baudas sumetė A.White‘as, o po nusiimto kamuolio puolime ketvirtąjį tritaškį smeigė triukšmo lygį arenoje kėlęs A.Milaknis – 79:73. Gavus skaudų tritaškį (79:76), nuostabų perdavimą Antanui Kavaliauskui iškišo E.Ulanovas, kuris čia pat pats pasižymėjo kabliu ir privertė banguoti daugiatūkstantinę minią, kadangi likus kiek daugiau nei minutei skirtumas išaugo iki 83:76. Tiesa, Valensijos krepšininkai rankų nenuleido ir, susmeigę du tritaškius, privertė žiūrovus išgyventi dar vieną dramą (83:82). Svečiai netgi turėjo puikią progą persverti rezultatą, tačiau žalgiriečiai apsigynė, po netaiklios K.Pangoso baudos kamuolį puolime ėmė A.White‘as, o taikliomis baudomis pergalę 86:82 įtvirtino E.Ulanovas.

„Žalgiris“: A.Toupane 18 (8/9 dvit.), A.Milaknis 12 (4/6 trit.), K.Pangosas 11 (15 rez. perd.), P.Jankūnas 11 (5 atk. kam.), A.White’as 11 (8 atk. kam.), E.Ulanovas 10 (7 atk. kam.), B.Daviesas 8 (5 atk. kam.), V.Micičius 3, A.Kavaliauskas 2, B.Udrihas 0, M.Sajus 0, G.Masiulis 0.

„Basket“: T.Pleissas 20 (6/8 dvit.), W.Thomasas 19 (5/5 dvit.), E.Greenas 17 (5/7 trit.).