Kaune vykstantį Eurolygos jaunimo turnyrą „Žalgiris“ pradėjo pergale (VIDEO) 0

„Žalgirio“ arenoje vykstančiame Eurolygos jaunimo turnyre Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda pradėjo kovas A grupėje. Pirmajame penktadienio mače jaunieji žalgiriečiai įveikė Maskvos srities „Chimki“ bendraamžius 83:76 (21:12, 25:19, 14:24, 23:21). Vakare, 20.30 val., Tomo Masiulio auklėtinių laukia susitikimas su Rygos VEF ekipa.

Susitikimo pradžioje turnyro šeimininkų puolimą savo rankose laikė Rokas Jokubaitis, kuris ne tik rinko šešis taškus, tačiau ir papildė savo kraitį rezultatyviais perdavimais Vladimirui Markovetskiui, Giedriui Bergaudui ir Martynui Arlauskui – 14:6. Antroje ketvirčio pusėje pražangas provokavo Erikas Venskus, iš vidutinio nuotolio pataikė Modestas Kancleris, o 21:12 laimėtą ketvirtį uždarė kamuolį puolime nusiėmęs G.Bergaudas. Kauniečiai apsukų nemažino ir antrajame kėlinyje, kuriame dar dviem reidais visą varžovų gynybą vienas pats sudraskė R.Jokubaitis, o po savuoju krepšiu efektingai darbavosi V.Markovetskis – 27:12.

R.Jokubaitis dar net neįpusėjus rungtynėms sparčiais žingsniais artėjo dvigubo dublio link, tačiau nepastebimai „Chimki“ krepšininkai priartėjo iki 33:27. Kur kas saugesnį pranašumą Tomo Masiulio auklėtiniams kėlinio pabaigoje grąžino lyderio vaidmens ėmęsis Nojus Pankratjevas, po krepšiais karaliavęs V.Markovetskis ir ryžtingai sužaidę M.Arlauskas bei Nojus Mineikis – 46:31.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ jaunimo žaidimas toliau sukosi aplink R.Jokubaitį ir M.Arlauską, tačiau puolime aktyviai kėlinį pradėję varžovai nurėžė deficitą iki 50:43. Solo pasirodymą tęsęs R.Jokubaitis aikštelėje išdarinėjo ką tik norėjo, į žaidimą įsijungė E.Venskus, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą svečiai iš Rusijos išlaikė gyvą intrigą – 60:55.

Ketvirto ketvirčio pirmoje dalyje kauniečiai priekyje laikėsi lyderių R.Jokubaičio, E.Venskaus ir M.Arlausko pastangomis, o po N.Pankratjevo tritaškio vis dar pirmavo 71:68. Tiesa, tuomet aikštelėje užvirė tikra drama, pirmaujanti komanda keitėsi praktiškai kiekvienoje atakoje, tačiau lemiamu metu iki 81:76 atsiplėšė minėtų lyderių ir V.Markovetskio antrojo šanso sulaukę „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai. Per likusią minutę pergalę turnyro šeimininkams rezultatu 83:76 baudų metimais įtvirtino N.Pankratjevas.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 20 (8/11 dvit., 9 rez. perd., 5 atk. kam.), M.Arlauskas 18 (7/11 dvit.), E.Venskus 15 (5/8 dvit., 10 atk. kam.), N.Pankratjevas 10, G.Bergaudas 8, V.Martkovetskis 6 (10 atk. kam., 2 blk.), A.Adomavičius 2, M.Kancleris 2, N.Mineikis 2, L.Vaištaras 0 (7 atk. kam.), M.Špokas 0.

„Chimki“: A.Alakinas 19 (8/13 dvit.), D.Kadoshnikovas 17 (7/13 dvit., 6 atk. kam., 4 blk.), V.Odinokovas 17 (3/5 trit., 6 atk. kam.), K.Schevchukas 10.