VEF ekipą nušlavę jaunieji žalgiriečiai šeštadienį dėl patekimo į finalą kausis su italais (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai galingai užbaigė pirmąją „Žalgirio“ arenoje vykstančio Eurolygos jaunimo turnyro dieną. Antrajame penktadienio mače kauniečiai sutriuškino Rygos VEF komandą 107:52 (29:9, 25:26, 22:14, 31:5). Šeštadienį žalgiriečiai lemiamose A grupės rungtynėse 16.00 val. susitiks su taip pat dvi pergales penktadienį iškovojusiais Romos „Stellazzurra“ krepšininkais.

Rungtynės su VEF startavo dar vienu Roko Jokubaičio šou, po kurio kauniečiai pirmavo 5:0. Gražią ataką bloku gynyboje užmezgė Martynas Arlauskas, o viską tarsi iš natų užbaigė R.Jokubaičio pastebėtas Laurynas Vaištaras, tritaškiu iš krašto pranašumą iki 10:2 augino Giedrius Bergaudas. Tik pražangomis varžovai pajėgė stabdyti M.Arlauską ir Vladimirą Markovetskį, tritaškiais prapliupo R.Jokubaitis ir Modestas Kancleris, nepaisydamas pražangos pasižymėjo Gabrielius Čelka, tad varžovams teko sušaukti pasitarimą – 24:6. Tiesa, svečių tai nė kiek negelbėjo, pirmąjį kėlinį žalgiriečiai laimėjo net 29:9, kuomet laiku ir vietoje atsirado M.Kancleris bei be priežūros paliktas L.Vaištaras įsmeigė tolimą šūvį.

Antrajame kėlinyje atsirado nauji puolimo lyderiai Erikas Venskus ir Arnas Adomavičius, tačiau įsidrąsinę VEF aštuoniolikmečiai artėjo iki 33:21. R.Jokubaitis rinko 10-ąjį tašką, bet rezultatyviausio žaidėjo statusą iš jo perėmė keturis tritaškius vieną po kito suleidęs A.Adomavičius – 49:29. Gražiai suvaikščiojus kamuoliui lengvus taškus pelnė G.Bergaudas, tritaškių lenktynėse neatsilikti nusprendė R.Jokubaitis, tad į rūbinę Tomo Masiulio kariauna keliavo susikraudama rimtus pamatus antrai rungtynių pusei – 54:35.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai dar labiau atitrūko: R.Jokubaičio perdavimus taškais vertė E.Venskus ir G.Bergaudas, ledus pralaužė Nojus Pankratjevas, o baudomis skirtumą iki 65:41 didino M.Arlauskas. Turnyro šeimininkai sustoti neketino ir vedami žaidimo skonį pajutusio N.Pankratjevo kėlinį užbaigė pirmaudami 76:49.

Kauniečiai gražiu žaidimu džiugino ir ketvirtajame kėlinyje, kuriam įpusėjus po L.Vaištaro ir A.Adomavičiaus sėkmingo žaidimo pirmavo jau 90:51. Rungtynių formalumus sutvarkė E.Venskus, žiūrovų džiaugsmui 100-ąjį tašką taikliu baudos metimu fiksavo M.Kancleris, o galutinis teisėjo švilpukas skelbė triuškinamą žalgiriečių pergalę rezultatu 107:52.

„Žalgiris“: A.Adomavičius 18 (4/6 trit., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 16 (3/4 trit., 7 rez. perd.), E.Venskus 11 (5/9 dvit., 8 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), L.Vaištaras 10 (2 per. kam.), M.Arlauskas 9 (6 atk. kam., 2 per. kam.), N.Pankratjevas 9 (5 rez. perd., 4 per. kam.), M.Kancleris 9 (7 atk. kam.), V.Markovetskis 8 (2 blk.), G.Bergaudas 7 (7 atk. kam.), G.Čelka 5, M.Špokas 2, N.Mineikis 2.

VEF: R.Hermanovskis 16 (8 atk. kam.), O.Hlebovickis 11, R.Bumeistrs 10 (5 atk. kam.), M.Surkulis 10.