„Vytauto“ tritaškių rekordą atlaikę žalgiriečiai sužaidė rezultatyviausią šio sezono LKL mačą 5

Sekmadienio vakarą Prienuose šeimininkai pagerino „Betsafe–LKL“ pataikytų tritaškių rekordą, tačiau Kauno „Žalgirio“ krepšininkams tai nesutrukdė sužaisti rezultatyviausią sezono mačą ir pasiekti įtikinamą pergalę rezultatu 118:96 (36:26, 26:17, 22:29, 34:24).

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo su didžiuliu energijos pliūpsniu, kurį dvitaškiu su pražanga įformino Axelis Toupane, o dvitaškiais pavertė Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas – 7:0. Lietuvos čempionai toliau nesunkiai vertė taškus iš po krepšio: puikų P.Jankūno perdavimą taškais nepaisydamas pražangos įrideno jaunasis Martynas Sajus, prasiveržimais šeimininkų gynybą draskė Kevinas Pangosas – 14:7. Netrukus maksimumą išspaudė varžovo pražangos nepaisęs E.Ulanovas, greitajame puolime aukšto tempo kėlinyje neprapuolė pranašumą iki 19:10 didinęs A.Toupane. Šimtą procentinį komandos pataikymą iš dviejų taškų zonos (10 iš 10) tęsė šešis taškus rinkęs E.Ulanovas, bloku gynyboje pasižymėjęs A.Toupane čia pat atsidūrė dar vieno greito išpuolio smaigalyje – 27:16. Veiksmo kupino ketvirčio pabaigoje aštriais reidais pasirodymą pradėjo Beno Udrihas, penkiais pelnytais taškais itin rezultatyvią atkarpą užbaigė dviženklę persvarą 36:26 išlaikęs Aaronas White’as.

Antrajame kėlinyje apsukų kauniečiai nemažino ir po klasikinio „pikenrolo“ tarp B.Udriho ir A.Kavaliausko bei įspūdingų A.White‘o skrydžiu persvara šoktelėjo iki 43:28. Į buvusio žalgiriečio Tomo Dimšos tolimą šūvį lygiai tuo pačiu atsakė Artūras Milaknis, aktyviai į žaidimą įsiliejo nuo suolo pakilęs Gytis Masiulis – 48:32. Tuomet prabilo Vasilije Micičius, po krepšiu karaliavo puikiai rungtyniavęs ir dėjimu lankų tvirtumą patikrinęs G.Masiulis, taikliais baudų metimais atstumą iki 58:38 didino Paulius Valinskas. Prieš didžiąją pertrauką savo žodį tarė ir komandos kapitonas P.Jankūnas, o ilsėtis „Žalgiris“ keliavo turėdamas tvirtus pamatus antrai rungtynių pusei pirmaudami 62:43.

Po didžiosios pertraukos nepriekaištingą pasirodymą tęsė E.Ulanovas, rankelę iš tolėliau apšildė A.Toupane, bet jaunojo LaMelo Ballo tritaškių dėka atstumas tarp komandų nebeaugo – 71:52. Kol po krepšiu karaliavo A.Kavaliauskas, kitoje aikštės pusėje krito vienas tritaškis po kito (76:58). Ketvirčiui įpusėjus gražų greitą išpuolį taškais po B.Udriho perdavimo užbaigė P.Jankūnas, tačiau LiAngelo Ballo tolimų dūrių dėka skirtumas mažėjo iki 78:64. Rezultatyviausio žalgiriečio vardą dvitaškiu užsitarnavo A.Toupane, bet tikra tolimų metimų kruša ramiai jaustis neleido įpykusiam Šarūnui Jasikevičiui – 80:69. Per likusį kėlinuko laiką iš vidutinio nuotolio pataikė P.Jankūnas, pražangą provokavo K.Pangosas – 84:72.

Ketvirtajame kėlinyje darbo ėmėsi A.Kavaliauskas, atkovojęs du kamuolius puolime ir vieną iš jų pavertęs galingu dėjimu viena ranka – 88:72. Į 17-ąjį „Vytauto“ tritaškį trimis tokios pat vertės metimais atsakė prabilęs B.Udrihas, ūgio pranašumą po krepšiu išnaudojo G.Masiulis, o niekieno netrukdomas tolimu šūviu pranašumą iki 104:80 augino A.Milaknis. Po pasitarimo šeimininkai gerino „Betsafe–LKL“ pataikytų tritaškių rekordą, bet savo atsaką surado A.Milaknis, į rezultatyviausių krepšininkų viršūnę įsiropštė G.Masiulis – 111:91. Rungtynių pabaigoje rezultatyviausią kauniečių sezono mačą vainikavo P.Valinsko tritaškis ir lengvi G.Masiulio bei M.Sajaus epizodai iš po krepšio – 118:96.

„Žalgiris“: G.Masiulis 17 (5/6 dvit.), A.Toupane 14 (6/7 dvit.), B.Udrihas 13 (3/5 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.), E.Ulanovas 13 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 2 blk.), A.White‘as 10, A.Kavaliauskas 10 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (8 atk. kam.), K.Pangosas 8 (7 rez. perd.), M.Sajus 5, V.Micičius 5, P.Valinskas 5.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 25 (6/12 trit., 2 per. kam.), LaMelo Ballas 19 (4/7 trit., 6 rez. perd.), J.Sinica 19 (4/10 trit., 6 atk. kam.), T.Dimša 11 (4 rez. perd.).