Eurolygos atkrintamąsias Kauno „Žalgiris“ pradėjo pergale po pratęsimo! (VIDEO) 21

Eurolygos ketvirtfinalio seriją Kauno „Žalgiris“ pradėjo pergalingai! Pirmosiose serijos iki 3 pergalių rungtynėse žalgiriečiai išvykoje po pratęsimo 87:78 (12:23, 20:15, 21:18, 19:16, 15:6) nugalėjo Pirėjo „Olympiacos“ komandą. Antrasis mačas penktadienį ir vėl bus žaidžiamas Pirėjuje.

Ketvirtfinalio seriją su Eurolygos vicečempionais taškais atidarė Brandonas Daviesas, baudas sumetė Kevinas Pangosas – 4:2. Į klampų žaidimą kauniečius įvėlę šeimininkai diktavo savo sąlygas, o jiems atsakymą surasdavo tik atsilikimą iki 8:15 apmažinęs B.Daviesas. Neapdairiai sužaidus atotrūkis dar labiau išaugo, tad nepraėjus nė minutei po paskutinio pasitarimo, minutės pertraukėlę degino Šarūnas Jasikevičius – 8:20. Žalgiriečių puolimą toliau gelbėjo po krepšiu agresyviai rungtyniavęs B.Daviesas, pražangą provokavo Aaronas White‘as, tačiau pirmą kėlinį 12:23 pirmaudami užbaigė varžovai.

Antrasis kėlinys startavo puikiu deriniu Artūrui Milakniui, aštriu reidu deficitą iki 16:23 mažino Vasilije Micičius. Tikrą klaidinamų judesių tiradą demonstravo 10-ąjį tašką rinkęs B.Daviesas, ledus iš tolimos distancijos pralaužė pirmus „Žalgirio“ tritaškius iš kairiojo krašto susmeigę K.Pangosas ir A.Milaknis – 24:29. Sužvėrėjęs B.Daviesas toliau įrodinėjo savo jėgą po krepšiu, o vienu metu turėtą 15 taškų deficitą iki 29:31 likvidavo iššovęs Beno Udrihas. Pačioje ketvirčio pabaigoje tolimą bombą paleido A.White‘as, bet dviem tritaškiais pirmą rungtynių pusę uždarė saugesnį pranašumą 32:38 šeimininkams grąžinęs Vassilis Spanoulis.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionų gretose toliau žibėjo B.Daviesas, į dar vieną V.Spanoulio tolimą dūrį lygiai tuo pačiu atsakė K.Pangosas – 37:41. Kiek užsitęsusią tylą nutraukė prabilęs V.Micičius, iš toli iššovė K.Pangosas, o kauniečius po labai ilgos pertraukos į priekį 46:45 išvedė B.Daviesas. Tuomet žalgiriečiai keletą atakų suklydo puolime, varžovai drėbė du tritaškius ir viskas apsivertė aukštyn kojomis – 46:54. Situaciją čia pat taisė baudų stojęs mesti Antanas Kavaliauskas bei tritaškiu iš krašto atstumą iki 51:54 nurėžęs A.White‘as. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą „Žalgirį“ arti šeimininkų išlaikė iš vidutinio nuotolio pataikęs B.Udrihas ir neįtikėtinu bloku savąjį krepšį apgynęs B.Daviesas – 53:56.

Ketvirto kėlinio pradžioje svarstykles į svečių pusę 57:56 nutempė K.Pangosas ir ledus pralaužęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas. Tiesa, tuomet Eurolygos vicečempionai per vieną ataką viską vertė aukštyn kojomis ir jau pirmavo 57:63. Iš vėžių tai neišmušė svarbų tolimą šūvį įskraidinusio A.Milaknio bei charakterį demonstravusio K.Pangoso – 63:65. Lemiamam ketvirčiui įpusėjus už nesportinę pražangą baudas metė A.Milaknis, netrukus lygiai tą patį darė ir žalgiriečius 66:65 į priekį vėl išvedęs V.Micičius. Ilgai karaliauti svečiams „Olympiacos“ neleido ir perėmė iniciatyvą – 66:69. Rankų nenuleido fantastiškai abejose aikštės pusėse žaidęs B.Daviesas, o likus vos 84 sekundėms vienu baudos metimu rezultatą lygino E.Ulanovas – 69:69. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei K.Pangoso perdavimą didžiulės svarbos tritaškiu iš krašto pavertę varžovų sirgalius tildęs A.Milaknis – 72:69. Čia pat sirgalių triukšmo bangą kaip niekad sprogdino Pirėjo komandos gelbėtojas V.Spanoulis, nukėlęs visą kovą į pratęsimą – 72:72.

Papildomą laiką svečiai pradėjo itin šaltakraujiškai: tritaškius smeigė A.Milaknis ir E.Ulanovas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė K.Pangosas – 80:76. Likus 100 sekundžių iki pratęsimo pabaigos baudų metimais atstumą iki 82:76 padidino tikru lyderiu lemiamu metu tapęs K.Pangosas. Ištiksėjus beveik visam atakos laikui fantastinį metimą kabliu atliko P.Jankūnas, o pergalę 87:78 įtvirtino B.Daviesas!

„Žalgiris“: B.Daviesas 21 (8/15 dvit., 8 atk. kam., 3 blk.), K.Pangosas 20 (3/7 trit., 6 rez. perd.), A.Milaknis 16 (4/10 trit.), A.White‘as 8, V.Micičius 7 (5 atk. kam., 2 per. kam.), E.Ulanovas 5 (4 rez. perd.), B.Udrihas 4, P.Jankūnas 4 (7 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), A.Kavaliauskas 2, A.Toupane 0.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 25 (5/12 trit., 9 rez. perd.), G.Printezis 12 (5 atk. kam., 2 blk.), I.Papapetrou 11 (7 atk. kam.).