K.Pangosas: „Š.Jasikevičius mane stumia būti geresniu krepšininku“ (VIDEO) 0

Kiekvieną sekmadienį 10.30 val. ryto TV6 kanalu rodomoje laidoje „Savaitė su Kauno „Žalgiriu“ pagrindinis dėmesys šįkart atiteko gerbėjų simpatijas užsitarnavusiam gynėjui Kevinui Pangosui.

Ilgo ir atviro pokalbio pradžioje Kanadoje užaugęs snaiperis dėkojo savo tėvams už teisingą postūmį išbandyti įvairias sporto šakas.

„Žaisti krepšinį pradėjau tikriausiai tik dėl tėvų – mama ir tėtis patys žaidė krepšinį. Mano tėtis taip pat buvo krepšinio treneris, tad žaisti pradėjau nuo pat mažų dienų. Išbandžiau daug sporto šakų – ledo ritulį, futbolą, krepšinį, tinklinį. Visgi mane nuolat supo krepšinis, o šį sportą galėjau žaisti ištisas valandas. Krepšinis man niekad nenusibosdavo. Tai tapo mano aistra“, – kelią profesionalaus krepšininko link prisiminė žalgirietis.

Bene pagrindiniu kanadiečio inspiratoriumi krepšinyje yra jo tautietis Steve‘as Nashas, su kuriuo K.Pangosui susidurti teko ir Kanados rinktinės treniruočių stovykloje.

„Prisimenu, kad vienoje iš krepšinio stovyklų išgirdau istoriją apie tai, jog S.Nashas atlikdavo po 500 metimų prieš treniruotę. Iš tiesų, net nežinojau, ar apskritai tai buvo tiesa. Tai nebuvo svarbu, nes nuo to momento žinojau, kad tai bus užduotis, kurią ir pats turėsiu įvykdyti. Taigi per dieną mesdavau po 500 metimų, kartais bandydavau pataikyti 500 kartų. Tuomet man atrodė – norint pasiekti patį aukščiausią lygį, turiu nuolat kartoti tokias metimų serijas. Tos istorijos, kurias išgirdau stovykloje labai mane motyvavo“, – papasakojo vėliau su Kanados krepšinio legenda bendrų treniruočių turėjęs „Žalgirio“ atstovas.

Nors garsių Europos klubų dėmesio dabar sulaukiantis K.Pangosas visad turėjo svajonę žaisti NBA, pastarasis nesigaili prieš keletą metų persikėlęs į Europą ir čia pradėjęs savo profesionalo karjerą.

„Labai norėjau žaisti NBA. Tai buvo mano svajonė. Atlikau visas reikalingas procedūras prieš naujokų biržą. Nebuvau pakviestas į stovyklą prieš naujokų biržą, bet sportavau tikriausiai su 14 skirtingų NBA komandų. Žaidžiau NBA Vasaros lygoje. Kai atėjo laikas nuspręsti, ar turėčiau toliau dalyvauti NBA klubų treniruočių stovyklose, ar žaisti Europoje, nusprendžiau pasirinkti Europą. Tuomet tai atrodė logiškas žingsnis. Ispanijos ekipa pasiūlė puikias sąlygas. Nuo to momento prasidėjo mano karjera Europoje. Tai buvo vienas iš tų sprendimų, kuriems atiduoti visą save. Mano pirmajame sezone buvo pakilimų ir nuosmukių. Buvo rungtynių, kuomet pasirodydavau puikiai, buvo, kuomet mano pasirodymai nebuvo geri. Stengiausi dirbti sunkiai ir tobulėti kaip įmanoma greičiau“, – apie debiutą Europoje kalbėjo K.Pangosas.

Po sėkmingo sezono Ispanijoje 25-erių gynėjas persikėlė į Kauną. Laidos „Savaitė su Kauno „Žalgiriu“ pašnekovas tikino, kad labiausiai jį gundė žaidimas Eurolygoje ir trenerio karjerą tuomet dar tik pradėjęs Šarūnas Jasikevičius.

„Buvo daugybė faktorių, nulėmusių pasirinkimą žaisti „Žalgiryje“ – rungtyniavimas Eurolygoje, žinojau apie turnyro lygį ir norėjau debiutuoti šioje lygoje. Žinoma, kitas aspektas – Šaras. Jo pėdsakas Europos krepšinyje – itin ryškus. Jis net buvo ragavęs NBA žaidėjo duonos. Supratau, kad tai bus puiki galimybė mokytis iš tokio trenerio. Šių aplinkybių visuma nusvėrė mano pasirinkimą rungtyniauti Kaune. Nepaisant, jog pirmajame sezone Kaune buvo gerų ir blogų momentų, viskas buvo puiku. Išmokau daug įvairių dalykų apie save. Ne visada mokymosi procesas buvo malonus, ypatingai tada, kai žaisdavau prastai, bet tokios akimirkos padėjo užgrūdinti mano charakterį. Debiutavimas Eurolygoje buvo puiki patirtis. Buvo smagu rungtyniauti prieš pašėlusius sirgalius. Stengiausi tapti geresniu“, – pirmuosius žingsnius „Žalgiryje“ ir Eurolygoje prisiminė atakų organizatorius.

Su nemažai įvairiausių trenerių dirbęs žalgirietis negailėjo gražių žodžių „Žalgirio“ vairininkui Š.Jasikevičiui bei dėkojo jam už pasitikėjimą.

„Kaip treneris Šarūnas Jasikevičius darosi tik geresnis. Darosi net baugu, koks geras jis gali būti, nes jo karjera tik prasidėjo. Š.Jasikevičius gali tapti fantastišku treneriu, dar geresniu nei yra dabar. Š.Jasikevičius mane stumia būti geresniu krepšininku. Geresniu visais aspektais – būti protingesniu aikštėje, prisiimti daugiau atsakomybės rungtynių metu. Jis mane privertė naudotis galva aikštėje. Naudoti įvairias žaidimo strategijas, kurios supaprastina krepšinį. Tai yra puiku, neturint ypatingų fizinių pranašumų prieš varžovus. Stengiuosi mokytis kasdien ir dar daugiau išmokti iš trenerio“, – teigė K.Pangosas.

Pilnoje „Savaitė su Kauno „Žalgiriu“ laidoje K.Pangosas prisiminė laikus Gonzagos universitete su lietuviu Domantu Saboniu ir vieno nepažįstamojo neseniai išleistą knygą apie jį.

Komentarai