Kėdainių „Nevėžį“ įveikę žalgiriečiai žengė į „Betsafe–LKL“ pusfinalį (VIDEO) 2

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe–LKL“ pusfinalį. Ketvirtfinalio serijoje žalgiriečiai 3:0 įveikė Kėdainių „Nevėžio“ komandą. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai laimėjo trečiąjį mačą 84:69 (21:19, 27:15, 19:16, 17:19). Pusfinalio serija su Panevėžio „Lietkabeliu“ prasidės antradienį, gegužės 29 d., Kaune.

Per pirmąsias 4 rungtynių minutes žalgiriečiams taškus rinko vienintelis Brandonas Daviesas, tačiau priekyje buvo svečiai – 7:10. Greitajame puolime Axelio Toupane aikštės matymą taškais įvertino Paulius Valinskas, o netrukus Vasilije Micičius ir A.Toupane varžovus baudė tritaškiais iš kraštų (15:13). „Nevėžiui“ vėl trumpam išsiveržus į priekį, puolime kamuolius į krepšį po Beno Udriho perdavimų siuntė Edgaras Ulanovas. Jis pasižymėjo ir galingu dėjimu po Artūro Milaknio perimto kamuolio ir gražaus perdavimo – 21:19.

Dar vienas B.Udriho perdavimas po krepšiu surado Antaną Kavaliauską, o A.Milaknis smeigė tritaškį greitajame puolime – 26:19. Kėdainiškiai vėl rado kelių link šeimininkų krepšio, tačiau juos pristabdė gerą atkarpą sužaidęs P.Valinskas. Perėmęs kamuolį jis provokavo nesportinę pražangą, baudas įmetė Martynas Sajus, o penktąjį B.Udriho perdavimą P.Valinskas pavertė dvitaškiu – 33:27. Netrukus tritaškius smeigė B.Udrihas ir A.Milaknis, skirtumą dviženkliu pirmą kartą pavertė B.Daviesas ir Gytis Masiulis – 44:34. Antrąjį kėlinį tiksliai užbaigė rezultatyviausi pirmosios pusės žaidėjai B.Daviesas (11 taškų) ir P.Valinskas (9 taškai) – 48:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai kiek lėčiau rinko taškus, bet varžovams artėti irgi neleido. Iš trijų taškų zonos pasižymėjo Kevinas Pangosas, tarp dviejų E.Ulanovo atkovotų kamuolių puolime ir 4 taškų įsiterpė A.Toupane dvitaškis – 57:41. Po poros minučių pauzės baudų metimus realizavo K.Pangosas, tritaškius įskraidino A.Milaknis ir B.Udrihas, o paskutiniuoju iš žalgiriečių įmetusiu taškus tapo Aaronas White‘as – 67:50.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo 4 iš eilės A.Kavaliausko taškai, tiek pat surinko ir B.Udrihas, po 2 pasidalino A.White‘as ir B.Daviesas – 79:64. Per likusį laiką dar vienu tritaškiu pasižymėjo A.Milaknis, po krepšiais dėl kamuolių pagirtinai grūmėsi M.Sajus – 84:69.

„Žalgiris“: B.Daviesas 13, A.Milaknis 12, B.Udrihas 10 (9 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 10, P.Valinskas 9 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 6 (2 per. kam.), A.Toupane 5, K.Pangosas 5 (5 rez. perd.), M.Sajus 4, A.White‘as 4, V.Micičius 3, G.Masiulis 3.

„Nevėžis“: G.Matulis 21 (5 atk. kam.), L.Medfordas 16, M.Normantas 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.).