Finalo serijos rezultatas lygus: žalgiriečiai pralaimėjo Vilniuje (VIDEO) 35

Pirmadienio vakarą didįjį „Betsafe–LKL“ finalą Kauno „Žalgiris“ pratęsė sostinėje, kur prastai atakavę krepšį ir neišnaudoję savų progų 73:82 (15:17, 18:22, 22:18, 18:25) pralaimėjo prieš finalo serijos rezultatą išlyginusius Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus. Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynių pradžioje komandos labiau koncentravosi į gynybą, o ją gražiausiai įrėmino įspūdingu bloku greitą vilniečių ataką nutraukęs Brandonas Daviesas. Po beveik trijų minučių tylos sostinėje pirmuosius taškus „Žalgiriui“ sudėtingu metimu pelnė Kevinas Pangosas, gerą kamuolio judėjimą tolimu dūriu iš krašto vainikavo Axelis Toupane – 5:4. Ketvirčiui jau įpusėjus ledus pralaužė ir B.Daviesas, nugara su oponentu susitvarkė ūgio pranašumą susikūręs Edgaras Ulanovas, pirmauti kauniečiams 11:8 leido baudas sumetęs A.Toupane. Nuošalėje likęs Aaronas White‘as sulaukė ilgo bei tikslaus K.Pangoso perdavimo, taškus iš po krepšio įvertė B.Daviesas, tačiau pirmą rungtynių atkarpą 15:17 laimėjo solidžiau ketvirčio pabaigą sužaidę šeimininkai.

Antrajame kėlinyje užtikrintai kauniečių atakoms dirigavo Vasilije Micičius, kuris ne tik atliko sėkmingą reidą, bet ir rezultatyvų perdavimą galingam B.Davieso dėjimui – 19:19. Puolime strigę žalgiriečiai keletą kartų neišsirikiavo ir gynyboje, tad deficitui išaugus iki 19:26, pasitarimą šaukė Šarūnas Jasikevičius. Po jo baudos aikštelėje vilniečius atakavo pražangos nesustabdytas B.Daviesas, dėjimu krepšį sudrebino E.Ulanovas, tačiau atimti mačo kontrolės Lietuvos čempionams lengva nebuvo – 26:31. Derinį „žemė-oras“ A.Toupane suorganizavo K.Pangosas, tolimu šūviu pusiausvyrą atstatė V.Micičius – 31:31. Kėlinio pabaiga priklausė sostinės krepšininkams, kurie surinkę aštuonis taškus per dvi atakas į rūbinę keliavo susikraudami vieną didžiausių pranašumų – 33:39.

Po didžiosios pertraukos savo taškų kraitį atsidarė gerai arčiau krepšio iš krašto įkirtęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas, dvitaškiu su pražanga pasižymėjo B.Daviesas, tritaškį įskraidino E.Ulanovas, tačiau savo atsakymą visad surasdavo ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai – 41:47. Tuomet iniciatyvos ėmėsi V.Micičius, suklaidinęs varžovą atsilikimą iki 47:49 tirpdė E.Ulanovas. Ilgą pozicinę ataką savo rankose laikęs V.Micičius iškišo tikslų perdavimą Antanui Kavaliauskui, bet vilniečiai vėl atstatė „status quo“ (49:55). Per likusį laiką nuostabiais perdavimais sužibėjo V.Micičius, po kurio neįtikėtino aikštės matymo bei galingų A.White‘o ir B.Davieso epizodų, prieš lemiamą kėlinuką komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis metimas – 55:57.

Lemiamą ketvirtį šaltakraujiškiau pradėjo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavę vilniečiai – 55:61. Po pasitarimo savo šou pradėjo „Žalgirio“ skrajūnas A.White‘as, kuris vienas pats efektingu žaidimu lygino rezultatą – 61:61. Minutės pertraukėlę produktyviai išnaudojo ir iki 61:66 atsiplėšę varžovai. Sunkiu komandai metu dvitaškį su pražanga realizavo ilgai tylėjęs kapitonas P.Jankūnas, po krepšiu ketvirtajame kėlinyje neįtikėtiną darbą tęsė visus „Lietuvos ryto“ bandymus niekais pavertęs A.White‘as – 66:66. Permainingai vykusiame kėlinyje geresnę atkarpą vėl sužaidė šeimininkai, kurie likus porai minučių pavojingai nutolo (67:73). Po pasitarimo sudėtingą bei svarbų dvitaškį kauniečiams pelnė V.Micičius, bet dar sunkesniu tolimu šūviu iš krašto atsakė Mindaugas Lukauskis – 69:76. Sudėti ginklų nesiruošė E.Ulanovas, tačiau kitokių planų turėjo Lietuvos čempionus prie sienos nustūmęs Chrisas Krameris (71:78). Per likusį laiką sostinės krepšininkai užbaigė rungtynes pergalingais skaičiais 73:82 ir išlygino finalo serijos rezultatą – 1:1.

„Žalgiris“: B.Daviesas 17 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), E.Ulanovas 15, V.Micičius 13 (5/6 dvit., 6 rez. perd., 4 per. kam.), A.White‘as 12 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), A.Toupane 7, P.Jankūnas 5, K.Pangosas 2 (9 rez. perd.), A.Kavaliauskas 2, A.Milaknis 0, B.Udrihas 0.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 24 (8/11 dvit., 5 atk. kam.), B.Madgenas 19, C.Krameris 13 (2 per. kam.).