G.Krapikas – apie kinams įspūdį palikusią Lietuvą, puikias treniruočių sąlygas Kaune ir naują karjeros stotelę (VIDEO) 0

Lietuvoje stovyklaujančios krepšinio komandos nuo šiol turi galimybę pasinaudoti Kauno „Žalgirio“ klubo treniruočių infrastruktūra ir apgyvendinimo sąlygomis.

Tokia proga pasinaudojo buvusio žalgiriečio Gintaro Krapiko treniruojama aukščiausios Kinijos krepšinio lygos Nankino „Monkey Kings“ ekipa. Pasiruošimą 2018–2019 metų sezonui tęsianti komanda įsikūrė Kaune, kur rengia daugiau nei mėnesį truksiančias treniruotes.

„Žalgiris TV“ pakalbino „Monkey Kings“ vyriausiąjį trenerį G.Krapiką, su kuriuo bendravo apie naują karjeros etapą ir treniruočių stovyklą Lietuvoje.

„Pirmi mėnesiai nebuvo lengvi. Juos teko praleisti Kinijoje. Man tai buvo nauja vieta, nauja kultūra bei nauja komanda, kurioje beveik nieko nežinojau, – įspūdžiais apie pradžią naujame klube dalijosi G.Krapikas. – Nemaža problema – beveik niekas nekalba angliškai. Vertėjas praktiškai kaip šešėlis seka kiekvieną mano žodį, kad galėtų viską kuo greičiau perduoti, bet dabar viskas lengviau. Komandą atsivežiau į savo aplinką, kur jaučiuosi žymiai užtikrinčiau. Jiems Lietuva paliko didžiulį įspūdį. Be to, čia turime geras sąlygas tęsti pasiruošimą.“

Didžiąją profesionalo karjeros dalį Kaune kaip žaidėjas praleidęs ir vėliau „Žalgirį“ treniravęs G.Krapikas puikiai sutaria su dabartine Kauno ekipos vadovybe. Nuolat palaikomi ryšiai padėjo Nankino klubo vairininkui greičiau apsispręsti ir dėl galimos stovyklos su komanda mūsų šalyje.

„Nors ir palikau „Žalgirio“ klubą, visiškai nereiškia, kad mūsų santykiai pasikeitė. Priešingai, palaikome glaudžius ryšius. Nankino klubas suteikę galimybę mėnesio stovyklai užsienyje, todėl, žinoma, pasirinkau Lietuvą ir Kauną, kur puikiai žinau sąlygas ir galimybes. „Žalgirio“ klubas padėjo suderinti ir salės, viešbučių bei autobuso nuomos kainas. Drabužių skalbimo paslaugas. Ši stovykla mums gavosi kiek pigesnė. Puiki aplinka, puikios darbo sąlygos. Džiaugiuosi, jog turime galimybę mėnesį būti čia“, – aiškino G.Krapikas.

Vyriausiasis „Monkey Kings“ treneris interviu metu pasidalijo mintimis ir apie tai, kokį įspūdį jo auklėtiniams paliko Lietuva.