Žalgiriečiai įveikė CSKA ir triumfavo „Gloria Cup“ turnyro finale (VIDEO) 5

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiruošimą artėjančiam sezonui vainikavo pergale „Gloria Cup 2018“ turnyre. Sekmadienį finale žalgiriečiai nugalėjo Maskvos CSKA komandą 81:73 (12:18, 19:17, 25:16, 25:22) bei antrus metus iš eilės triumfavo turnyre.

Pirmųjų taškų iš žaidimo teko laukti kiek ilgiau nei tris minutes, kol galų gale ledus pralaužė Brandonas Daviesas – 3:4. Iniciatyvos po krepšiu ėmėsi komandos kapitonas Paulius Jankūnas, bet kur kas daugiau gerų progų susikūrę maskviečiai pirmavo 6:15. Po Šarūno Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo prasiveržimu ir metimu iš vidutinio nuotolio sužibėjo Artūras Milaknis, o greitąjį puolimą sėkmingai užbaigus Rokui Jokubaičiui, atsakomąją minutės pertraukėlę degino CSKA trenerių štabas – 12:15. Per likusią minutę pasižymėti pavyko tik varžovams, kurie „Žalgirio“ deficitą padidino iki 12:18.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos čempionų puolimą drąsiais reidais bei tolimu šūviu tempė vienas pats visus reikalus sprendęs ir 9 taškus iš eilės pelnęs Nate‘as Woltersas – 21:23. „Žalgirį“ į priekį 26:23 buvo išvedę B.Davieso ir P.Jankūno metimai, bet čia pat CSKA surengė savo spurtą (26:33). Tylą kauniečiams nutraukė Laurynas Birutis, o prieš didžiąją pertrauką situaciją aplygino prie baudų metimų linijos stoję Antanas Kavaliauskas ir Marius Grigonis – 31:35.

Trečiajame kėlinyje vos tik įkvėpti gavęs tritaškį driokstelėjo A.Milaknis, o geros gynybos dėka kauniečiai išlygino rezultatą – 38:38. Ketvirčiui įsibėgėjus į greitą puolimą pasileido N.Woltersas, kabliu metimą atlikęs „Žalgirį“ į priekį rezultatu 46:45 išvedė A.Kavaliauskas. Žaidimo ritmą pajutęs A.Kavaliauskas vieną po kito kartojo netaiklius komandos draugų metimus, o apčiuopiamą pranašumą susikrauti žalgiriečiams leido įspūdingą skrydį po Roko Jokubaičio perdavimo užbaigęs A.White‘as – 56:51.

Lemiama rungtynių atkarpa startavo N.Wolterso tolimu dūriu, dar vieną dėjimą pridėjo A.White‘as – 61:54. Tiesa, ilgai džiūgauti Š.Jasikevičiaus auklėtiniai neturėjo kada, nes visai netrukus švieslentėje jau degė varžovų persvarą skelbiantys skaičiai (61:62). Gerą uoslę kamuoliams puolime toliau demonstravo A.Kavaliauskas, o po pasitarimo puikiai suregztą derinį taikliu tritaškiu užbaigė A.Milaknis – 66:64. Svarbiu metu prabilo M.Grigonis, po kurio nuostabios verpstės arčiau krepšinio, likus porai minučių, „Žalgiris“ kontroliavo situaciją pirmaudamas 72:68. Įsidrąsinęs M.Grigonis pelnė dar penkis taškus paeiliui, o jo tolimas šūvis prasidėjus paskutinei minutei, artino kauniečius pergalės link – 77:69. Per likusį laiką pergale rezultatu 81:73 įtvirtino to paties M.Grigonio taiklūs baudų metimai.

„Žalgiris“: N.Woltersas 18, M.Grigonis 15 (2 per. kam.), A.Milaknis 12, A.Kavaliauskas 11 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 9, A.White‘as 4, R.Jokubaitis 4, B.Daviesas 4 (2 per. kam.), T.Walkupas 2, L.Birutis 2, D.Sabeckis 0, L.Uleckas 0 (2 per. kam.).

CSKA: C.Higginsas 21 (10/10 baud. met.), K.Hinesas 16 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), D.Hackettas 14, A.Petersas 10, O.Hunteris 10 (7 atk. kam.).