Puikus M.Grigonio pasirodymas nukalė „Žalgirio“ pergalę Alytuje 4

Kauno „Žalgirio“ komanda įsirašė devintąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kuomet dešimtojo turo rungtynėse pirmadienį Alytuje 94:65 (23:9, 25:17, 27:22. 19:17) nepaliko vilčių „Dzūkijos“ krepšininkams.

Poilsio sulaukusį Nate‘ą Woltersą startiniame penkete pakeitęs Derrickas Waltonas iškart pasižymėjo iš tolimos distancijos, suktuką baudos aikštelėje rezultatyviai užbaigė Thomasas Walkupas – 5:3. Gerą startą puolime tęsė tritaškį smeigęs Artūras Milaknis, iš vidutinio nuotolio pataikė D.Waltonas, o Brandonas Daviesas asistavo kitam aukštaūgiui Antanui Kavaliauskui – 12:8. Netrukus ledus pralaužė ir B.Daviesas, atstumą jau iki 19:8 didino baudų stojęs mesti Marius Grigonis. Per likusį kėlinio laiką drąsiai sužaidė jaunasis Rokas Jokubaitis, paskutinį žodį sėkmingoje atkarpoje taikliais baudų metimais tarė A.Kavaliauskas – 23:9.

Antrajame kėlinyje alytiškiai toliau nerado priešnuodžių Lietuvos čempionų gynybai, savo ruožtu dar didesnę persvarą svečiams krovė R.Jokubaitis, M.Grigonis ir komandos draugo metimą dėjimu įtvirtinęs Aaronas White‘as – 30:9. „Žalgiris“ stabdžių nejungė ir ketvirčiui įpusėjus pirmavo 40:13, kuomet be didesnio vargo gynybą gliaudė A.White‘as, D.Waltonas bei dviženklę taškų ribą peržengęs M.Grigonis. Puikią atkarpą žaidė jau 14-ąjį tašką rinkęs M.Grigonis, bet atsigavimo ženklus pademonstravus šeimininkams (42:21), pasitarimui žalgiriečius sukvietė Šarūnas Jasikevičius. Po jo baudas už nesportinę pražangą sumetė A.Milaknis, rezultatyvų Leo Westermanno perdavimą dvitaškiu pavertė A.Kavaliauskas – 46:21. Prieš didžiąją pertrauką kamuolį puolime nusiėmė atstumą iki 48:26 padidinęs A.Milaknis.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliais dzūkų bandymais iš toli, tačiau pranašumui mažėti neleido tritaškį driokstelėjęs M.Grigonis ir krepšio link kelius atradęs T.Walkupas – 53:32. Tuomet keturis taškus iš po krepšio vertė B.Daviesas, o naują rekordinės persvaros ribą 60:32 nustatė iš dešiniojo krašto tritaškį įskraidinęs D.Waltonas. Pražanga nesustabdė T.Walkupo, iki galo sėkmingai sužaidė D.Waltonas, dvitaškį pridėjo B.Daviesas – 67:35. Drąsiai krepšį iš toli atakavo T.Walkupas ir L.Westermannas, laiku ir vietoje atsirado Laurynas Birutis, tad po dar vieno laimėto ketvirčio, žalgiriečiai pirmavo 75:48.

Paskutinėje mačo dalyje savo žodį tarė ir iki tol tylėjęs Edgaras Ulanovas, pastarojo tikslų perdavimą tolimu dūriu pavertė jaunasis R.Jokubaitis – 82:50. Trečią progą puolime triuškinančiu dėjimu užbaigė L.Birutis, neabejotinai geriausią sezono mačą žaidė M.Grigonis – 90:61. Lengvą pergalę Alytuje rezultatu 94:65 įtvirtino M.Grigonio ir E.Ulanovo taškai.

„Žalgiris“: M.Grigonis 25 (7/10 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), D.Waltonas 12, B.Daviesas 10 (5 atk. kam.), T.Walkupas 10 (5 atk. kam.), A.Milaknis 7, R.Jokubaitis 7, A.Kavaliauskas 6, E.Ulanovas 6, L.Birutis 4, A.White‘as 4, L.Westermannas 3.

„Dzūkija“: D.Domarkas 14 (3/4 trit.), M.Jogėla 11, P.Petrilevičius 9 (8 atk. kam.).