Jaunieji žalgiriečiai Eurolygos jaunimo turnyro pirmąją dieną uždarė pergale (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda pirmąją Eurolygos jaunimo atrankos turnyro dieną uždarė pergale 84:70 (23:19, 19:17, 18:14, 24:20) prieš Hospitaleto „Torrons Vicens“ krepšininkus ir šeštadienį 16.00 val. „Žalgirio“ arenoje žais lemiamą mačą grupių etape dėl patekimo į didįjį finalą.

Susitikimo  pradžia žalgiriečiams nesiklostė pagal geriausią scenarijų, tačiau po dano Louiso Stormarko dvitaškio atsilikimas mažėjo iki 6:7. Judinti „Žalgirio“ puolimą ėmėsi puikius perdavimus maksimaliai išnaudojęs Modestas Kancleris bei tritaškiu į priekį kauniečius 16:12 išvedęs Dovydas Rimkus. Varžovams vėl perimant iniciatyvą , iš toli pataikęs Gabrielius Čelka čia pat pamalonino ir galingu skrydžiu, kuris leido pirmą atkarpą laimėti rezultatu 23:19.

Antrajame kėlinyje po krepšiu užtikrintai sužaidė L.Stormarkas, tritaškį švystelėjo Gytis Mačionis, tačiau gera atkarpa atsakė ir svečiai iš Ispanijos – 28:27. Tuomet savo sąlygas vėl primetė G.Mačionis, pasižymėjo Kerras Kriisa, atstumą iki 38:29 didino prie baudų metimų linijos stojęs Nojus Pankratjevas.

Po didžiosios pertraukos pranašumas pasiekė dviženklę ribą, kuomet iš gynybos į puolimą sėkmingai perėjo Laurynas Vaištaras ir M.Kancleris – 46:36. Tada „Žalgirio“ jaunimo komandos žaidimas užstrigo ir tuo pasinaudoję katalonai pavojingai priartėjo (47:44). Prieš lemiamą rungtynių atkarpą ženkliai saugesnį atstumą sugrąžino G.Čelka, iš toli pataikęs K.Kriisa bei kamuolį puolime sugriebęs L.Stormarkas – 60:50.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Torrons Vicens“ krepšininkams kimbant į atlapus, du svarbius tolimus dūrius vieną po kito susmeigė K.Kriisa – 68:56. Ispanų laivą galutinai paskandino tritaškį iš krašto driokstelėjęs D.Rimkus bei dėjimu visas emocijas išliejęs M.Kancleris – 79:61. Per likusį laiką pergalę rezultatu 84:70 įtvirtino tritaškį su pražanga įsūdęs K.Kriisa ir prie baudų metimų linijos pirmuosius taškus rinkęs Paulius Murauskas.

„Žalgiris“: K.Kriisa 17 (4/6 trit., 9 rez. perd.), M.Kancleris 13 (6/11 dvit., 11 atk. kam., 3 blk.), D.Rimkus 10, L.Stormarkas 10 (2 per. kam.), G.Mačionis 9, G.Čelka 7 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk.), N.Pankratjevas 6, E.Preibys 6 (5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Vaištaras 5 (6 atk. kam.), P.Murauskas 1, A.Sidarevičius 0.

„Torrons Vicens“: D.Chernecha 19 (6/12 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Abadas 15 (6/7 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), I.Mayo 13 (9 atk. kam., 3 per. kam.).