Prancūzus įveikę jaunieji žalgiriečiai žengė į Eurolygos jaunimo turnyro finalą (VIDEO) 1

„Žalgirio“ arenoje tęsiasi Eurolygos jaunimo atrankos turnyras, į kurio didįjį finalą pirmieji žengė Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai. Šeštadienį jaunieji žalgiriečiai nugalėjo Paryžiaus CFBB ekipą 72:58 (15:12, 22:13, 20:17, 15:16) ir A grupėje užėmė pirmąją vietą. Manto Šerniaus auklėtiniai sekmadienį 15.15 val. finale susitiks su Vilniaus „Ryto“ ekipa.

Rungtynių pradžioje abi komandos demonstravo pavyzdinę gynybą, tad įpusėjus pirmajam ketvirčiui švieslentėje degė vienaženkliai skaičiai – 6:5. Varžovų gretose žibėjo Juhannas Begarinas, kuris vienas pelnė visus prancūzų taškus bei išvedė savo komandą į priekį rezultatu 6:10. Po pasitarimo aštrų prasiveržimą demonstravo Kerras Kriisa, o jį pakeitęs Nojus Pankratjevas aktyviu įsijungimu į žaidimą leido žalgiriečiams 15:12 laimėti pirmąją rungtynių atkarpą.

Jau prasidėjus antrajam kėliniui Paryžiaus komandai toliau vienintelis taškus rinko J.Begarinas, bet kitoje aikštės pusėje kauniečiai turėjo kur kas daugiau ginklų ir pirmavo 19:14. Ketvirčiui įpusėjus dviženklę persvarą „Žalgirio“ jaunimui įgyti leido pražangų nelaikyti Gytis Mačionis ir Louisas Stormarkas – 25:14. Prieš didžiąją pertrauką iš toli prabilo Laurynas Vaištaras ir K.Kriisa, po kurio dar ir dvitaškio su pražanga, ilsėtis žalgiriečiai keliavo puikiomis nuotaikomis – 37:25.

Trečiajame kėlinyje taškus rinko K.Kriisa ir Gabrielius Čelka, tačiau varžovai atrodė kur kas solidžiau puolime ir priartėjo perpus – 41:35. Vėl lengviau atsipūsti leido dar vieną tritaškį švystelėjęs K.Kriisa, savo žodį tarė naują rekordinės persvaros ribą 48:35 nubrėžęs Modestas Kancleris. Visus prancūzų bandymus artėti niekais vertė G.Mačionis ir L.Vaištaras, po kurių sėkmingų epizodų, prieš lemiamą atkarpą žalgiriečiai susikrovė 15 taškų atsargą – 57:42.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje lyderio vaidmens vėl ėmėsi K.Kriisa, kurio pastangomis kauniečiai galėjo ramiai stebėti likusias dvi minutes – 70:53. Formalumus sutvarkė bei skaičius 72:58 užfiksavo tikslų reidą atlikęs G.Čelka.

„Žalgiris“: K.Kriisa 21 (6 atk. kam., 6 kld.), L.Vaištaras 11 (7 atk. kam.), M.Kancleris 9 (8 atk. kam., 3 per. kam.), G.Čelka 8 (2 per. kam.), L.Stormarkas 7 (5 atk. kam.), G.Mačionis 7 (6 atk. kam., 2 per. kam.), N.Pankratjevas 5, D.Rimkus 2, E.Preibys 2.

CFBB: J.Begarinas 28 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam., 7 kld.), T.Crusolas 8 (5 atk. kam.), L.Billonas 6.