LKL ateities taurėje „Žalgirio“ jaunimas nusileido vilniečiams 0

Finalinę Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės dieną atidarė LKL ateities taurės mačas, kuriame ketvirtajame kėlinyje galingą spurtą suorganizavę jaunieji žalgiriečiai 75:83 (16:26, 13:15, 22:32, 24:10) pralaimėjo Vilniaus „Ryto“ jaunimui.

LKL ateities taurės mačą geriau pradėjo vilniečiai, į kurių 10 taškų įsiterpė tik aštriai žaidęs Lukas Uleckas – 4:10. Nors gerą epizodą užfiksavo prisijungęs Marius Valinskas, deficitas jau išaugo iki 6:16. L.Uleckas ir M.Valinskas toliau traukė kauniečių puolimą, tačiau po pirmųjų dešimties minučių priekyje 16:26 buvo varžovai.
Antrajame kėlinyje komandos nebuvo tokios rezultatyvios, tad artėti kauniečiams sekėsi itin sunkiai. Prie solidžiai žaidusio L.Ulecko prisijungė pražangos nesustabdytas Arnas Adomavičius, keturis taškus iš eilutės rinko Martynas Arlauskas, tačiau prametus visus tolimus metimus, į rūbinę žalgiriečiai keliavo turėdami dviženklį atsilikimą – 41:29.

Po didžiosios pertraukos darbo baudos aikštelėje ėmėsi Erikas Venskus, dėjimu krepšį sudrebino M.Arlauskas – 37:47. Ketvirčio viduryje „Žalgirio“ jaunimas dėl antakio praskėlimo neteko puolimo lyderio L.Ulecko, visiškai nesusitvarkė su vilniečių išpuoliais ir deficitas išaugo iki 44:64. Po pasitarimo vilties įkvėpti bandė Giedrius Bergaudas, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą atstumas tarp komandų buvo daugiau nei akivaizdus – 51:73.

Sudėti ginklų žalgiriečiai nesiruošė ir be atsako rinkdami 10 taškų artėjo iki 61:73. Iš rūbinės grįžęs L.Uleckas vėl ėmėsi lyderio vaidmens, o po jo tolimo dūrio, likus vienai minutei, atgimė intriga – 75:80. Visgi per likusį laiką keli tolimi šūviai skriejo pro šalį ir LKL ateities taurės finale 75:83 triumfavo vilniečiai.

„Žalgiris“: L.Uleckas 19 (8/10 dvit.), M.Arlauskas 13 (5/7 dvit.), M.Valinskas 11 (4 rez. perd.), A.Adomavičius 7 (6 atk. kam.), L.Vaištaras 7, V.Kozys 6 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Venskus 5 (2 per. kam.), G.Bergaudas 5, V.Markovetskis 2, N.Kancleris 0.

„Rytas“: E.Tubutis 20 (3/7 trit., 10 atk. kam., 4 per. kam., 4 blk.), D.Vilys 17 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), S.Jarumbauskas 12 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Keliačius 11 (10 atk. kam.), A.Šimonis 11 (4 rez. perd.).