Lyg namuose žaidę žalgiriečiai Vilniuje sutriuškino „Rytą“ (VIDEO) 38

Sekmadienį centrinėje „Betsafe-LKL“ dvikovoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvykoje 85:59 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18) susitvarkė su Vilniaus „Ryto“ komanda ir įtvirtino savo lyderiavimą pirmenybėse.

Pirmoje mačo atakoje iš vidutinio nuotolio neklydo Aaronas White‘as, tritaškiu rezultatą 5:5 lygino Leo Westermannas. Tuomet prie baudų metimų linijos stojo Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis, leidę kauniečiams pirmauti 12:9. Varžovams perėmus iniciatyvą (12:13), po puikaus derinio visiškai laisvas iš toli pataikė Thomasas Walkupas, savo privalumais dar kartą puikiai naudojosi pražangą provokavęs E.Ulanovas – 18:17.

Antrajame kėlinyje iš tolėliau pataikė Brandonas Daviesas, bet svečiams užfiksuotomis techninėmis pražangomis pasinaudoję vilniečiai jau pirmavo 20:24. Taisyti padėtį ėmėsi iš toli driokstelėjęs T.Walkupas bei kelią krepšio link prasiskynęs M.Grigonis – 25:24. Dviem tritaškiais į tritaškį atsakė prabilęs Artūras Milaknis, o į tai reaguoti buvo priverstas „Ryto“ trenerių štabas – 31:27. Įsismaginęs T.Walkupas dukart pasižymėjo mindamas tritaškio liniją ir netrukus sudalyvavo greitame išpuolyje, po kurio atstumas didėjo iki 37:30. Prieš didžiąją pertrauką tritaškių karuselę pratęsė L.Westermannas, nesportiškai sustabdytas buvo dviženklę persvarą 42:31 sukūręs E.Ulanovas.

Trečiajame kėlinyje jau septintą tritaškį Lietuvos čempionams smeigė L.Westermannas, iš vidutinio nuotolio vilniečius du kartus baudė distanciją iki 51:35 auginęs B.Daviesas. Į dar gilesnę duobę sostinės krepšininkus siuntė rezultatyviausiu mačo žaidėju tapęs L.Westermannas – 56:35. Ketvirčio pabaigoje visišką „Žalgirio“ dominavimą dar labiau įtvirtino lyderio vaidmens ėmęsis M.Grigonis – 63:37. Per likusią minutę varžovams pavyko sumažinti deficitą, tačiau prieš lemiamą rungtynių atkarpą kauniečiai kontroliavo situaciją pirmaudami 63:41.

Ketvirto kėlinio pradžioje slalomą per visą aikštelę atliko greitį išnaudojęs B.Daviesas, tačiau atsipalaidavimo ženklai jau buvo akivaizdžiai juntami, tad nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius – 66:50. Po pasitarimo dėjimu krepšį sudrebino B.Daviesas, o visus vilniečių bandymus niekais vertė iš toli iššaudamas pranašumą iki 71:50 didinęs T.Walkupas. Antroje ketvirčio dalyje formalumų tvarkymą pradėjo B.Daviesas, drąsiai rungtyniavo jaunasis Rokas Jokubaitis – 77:53. Likus trims minutėms aikštėje pasirodė ir jaunieji žalgiriečiai Lukas Uleckas bei Erikas Venskus, pergalę rezultatu tvirtino kamuolio perėmimą fantastišku skrydžiu pavertęs T.Walkupas ir pirmuosius savo taškus rinkęs Deonas Thompsonas.

„Žalgiris“: T.Walkupas 21 (3/5 trit., 2 per. kam.), M.Grigonis 16, B.Daviesas 15 (6/7 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), L.Westermannas 14 (4/6 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 6 (2 per. kam.), E.Ulanovas 5 (4 rez. perd., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 4, D.Thompsonas 2, A.White‘as 2 (6 atk. kam.).

„Rytas“: A.Parakhouskis 17 (8/12 dvit., 7 atk. kam.), M.Girdžiūnas 9, R.Stipčevičius 7.