Kauno „Žalgiris“ nutraukė sėkmingą pasvaliečių seriją (VIDEO) 5

Kauno „Žalgirio“ komanda nugalėjo pastaruoju metu gerą žaidimą demonstravusius Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai buvo stipresni rezultatu 88:70 (23:7, 20:21, 28:19, 17:23).

Pirmoji rungtynių minutės pertraukėlė buvo sušaukta sužaidus vos 67 sekundes, nes per tą laiką Leo Westermannas puikiu perdavimus surado Brandoną Daviesą ir smeigė tritaškį po perimto kamuolio (5:0). Dar du taškus Leo rinko iš po krepšio, 4 pridėjo Deonas Thompsonas, o po Edgaro Ulanovo prasiveržimo skirtumas išaugo iki dviženklio – 15:5. Žalgiriečiai ir toliau puikiai darbavosi gynyboje, kur varžovus blokais apdovanojo D.Thompsonas ir E.Ulanovas. Jie pasižymėjo ir kitoje aikštės pusėje, o pirmąjį kėlinį tritaškiu užbaigė Thomasas Walkupas – 23:7.

Antrajame kėlinyje persvarą augino Artūro Milaknio ir Roko Jokubaičio tritaškiai, krepšį ir toliau puikiai saugojo D.Thompsonas, pats pelnęs 8-ąjį tašką – 32:9. Pasvaliečiams pelnius 4 taškus iš eilės, Šarūnas Jasikevičius iškart sušaukė pasitarimą, po kurio R.Jokubaitis prasiveržė po krepšiu, o E.Ulanovas pataikė iš toli (37:18). Ketvirčio pabaigą kiek geriau sužaidė svečiai, tačiau E.Ulanovo, B.Davieso ir N.Wolterso taškai bei trečiasis D.Thompsono blokas išlaikė šeimininkus priekyje solidžiu pranašumu – 43:28.

Trečiąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ pradėjo 5 „sausais“ taškais, kol galiausiai šeimininkams ledus pralaužė T.Walkupo „eurostepas“ ir Aarono White‘o tritaškis – 48:33. Šis tandemas pratęsė spurtą iki 12:0, kai į krepšį įkrito ant lanko pašokinėjęs T.Walkupo tritaškis ir tokios paties vertės metimą su sireną atliko A.White‘as (55:33). Netrukus Aaronas rinko dešimtąjį tašką per kėlinį, o iš toli taikliai atakavo Lukas Uleckas ir E.Ulanovas (67:45). Kėlinį užbaigė L.Ulecko baudų metimai ir D.Thompsono dvitaškis – 71:47.

Tik ketvirtojo kėlinio pradžioje savo pirmuosius taškus pelnė Marius Grigonis, iškart užleidęs vietą aikštėje jaunesniems kolegoms. Pelnęs 13-ąjį savo tašką tą patį padarė D.Thompsonas, o skirtumą iki 30 taškų augino R.Jokubaičio 5 taškai iš eilės – 81:51. Per likusį laiką „Pieno žvaigždės“ priartėjo, tačiau leido pasižymėti ir Erikui Venskui, kurio tritaškis uždarė rungtynes – 88:70.

„Žalgiris“: D.Thompsonas 13 (5 atk. kam., 4 blk.), E.Ulanovas 12, R.Jokubaitis 11, A.White‘as 10, T.Walkupas 8 (4 rez. perd.) , L.Uleckas 8, L.Westermannas 7 (2 per. kam.), B.Daviesas 5, N.Woltersas 5 (6 atk. kam.), E.Venskus 4, A.Milaknis 3, M.Grigonis 2 (4 rez. perd., 2 per. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Y.Franke 20 (5 atk. kam.), T.Lekūnas 13 (2 per. kam.), Y.Gatesas 9 (6 atk. kam.).