„Dzūkiją“ įveikę žalgiriečiai užsitikrino „Betsafe–LKL“ reguliariojo sezono nugalėtojų vardą 9

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse įsirašė 30-ąją pergalę 100:68 (26:17, 24:17, 24:14, 26:20) sutriuškindami Alytaus „Dzūkijos“ komandą bei taip užsitikrino reguliaraus sezono nugalėtojų vardą.

Rungtynes pradėjo tikslaus Roko Jokubaičio perdavimo sulaukęs Brandonas Daviesas, keturis taškus rinko Marius Grigonis, tačiau žalgiriečius tritaškiais užpylę dzūkai pirmavo 6:11. Nors ne patį lengviausią metimą realizavo R.Jokubaitis, šeimininkai toliau sunkiai stabdė varžovų puolimą, tad nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius – 8:17. Žaidimą toliau judino M.Grigonio ir B.Davieso duetas, tris puikius Nate‘o Wolterso perdavimus dvitaškiais pavertė Paulius Jankūnas (19:17). Ketvirčio pabaigoje Lietuvos čempionams jau apčiuopiamą pranašumą sukūrė aukštaūgių tandemą sudarę Deonas Thompsonas ir Antanas Kavaliauskas bei spurtą iki 18:0 pratęsęs N.Woltersas – 26:17.

Antrajame kėlinyje pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį pataikė Artūras Milaknis, iš vidutinio nuotolio neklydo A.Kavaliauskas – 31:22. Varžovams bandant artėti (33:29), aštriu žaidimu „status quo“ sugrąžino Thomasas Walkupas – 38:29. Greitajame puolime B.Daviesas nepagailėjo kamuolio Edgarui Ulanovui, atstumą iki 46:32 didino svečių gynybą draskę R.Jokubaitis ir E.Ulanovas. Per likusį laiką iki didžiosios pertraukos iš toli iššovė M.Grigonis, tad ilsėtis kauniečiai keliavo tvirtai pirmaudami 50:34.

Antroje rungtynių dalyje atotrūkis išaugo iki 55:34, kuomet tritaškį smeigė T.Walkupas, puskabliu pasižymėjo P.Jankūnas. Toliau efektingai žaidė komandos kapitonas P.Jankūnas, baudų stojo mesti E.Ulanovas, o tritaškių pataikymą gerino jaunasis Lukas Uleckas – 64:46. Tuomet puolime agresyviai sužaidė lankų tvirtumą tikrinęs B.Daviesas, o dvi tolimas bombas paleidęs L.Uleckas, sukrovė rimtus pamatus prieš paskutinę dešimties minučių atkarpą – 74:48.

Ketvirtą kėlinį dar vienu tolimu šūviu atidarė užsivedęs L.Uleckas, drąsiai iš vidutinio nuotolio atakavo R.Jokubaitis – 79:50. Iš toli pataikė ir A.Milaknis, drąsos eilinį sykį nestokojo per rankas metimą paleidęs R.Jokubaitis , o penktąjį tritaškį paeiliui įsmeigęs L.Uleckas gerino asmeninį savo rezultatyvumo rekordą – 89:59. Septintą R.Jokubaičio tikslų perdavimą dvitaškiu vainikavo A.Kavaliauskas, šimtojo taško link artino pražangos nesulaikytas D.Thompsonas – 96:66. Per likusį laiką N.Wolterso perdavimo-saldainiuko sulaukė D.Thompsonas, o triženklę taškų ribą „Žalgiris“ pasiekė po kapitono P.Jankūno metimo, kuris ir užfiksavo galutinę pergalę rezultatu 100:68.

„Žalgiris“: L.Uleckas 15 (5/6 trit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 14 (6/8 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.). M.Grigonis 10, B.Daviesas 10, T.Walkupas 10, R.Jokubaitis 8 (8 rez. perd.), D.Thompsonas 8, E.Ulanovas 6, A.Milaknis 6, A.Kavaliauskas 6 (5 atk. kam.), N.Woltersas 6 (7 rez. perd.), L.Westermannas 1.

„Dzūkija“: K.Kanteris 21 (7/14 dvit., 9 atk. kam.), M.Sušinskas 13 (2 blk.), M.Jogėla 12.