Nėkart „Rytui“ pirmauti neleidęs „Žalgiris“ užtikrintai užbaigė reguliarųjį sezoną 9

Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai principinėje dvikovoje 91:75 (21:17, 32:13, 18:25, 20:20) pranoko Vilniaus „Ryto“ komandą ir į „Betsafe–LKL“ atkrintamąsias žengia pasiekę 32 pergales reguliariame sezone.

Rungtynes tolimu šūviu atidarė Aaronas White‘as, savo šoklumo galimybes abejose aikštės pusėse demonstravo Brandonas Daviesas – 5:3. Užsivedęs A.White‘as drebino krepšį nepaisydamas pražangos, baudas sumetė Edgaras Ulanovas, dvigubą vilniečių gynybą sulaužė atstumą iki 13:7 didinęs B.Daviesas. Užstrigusį Lietuvos čempionų puolimą prikėlė baudų stojęs mesti komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tolimą bombą įskraidino Artūras Milaknis – 18:14. Per likusį laiką savo indėlį į 21:17 laimėtą pirmąjį kėlinį įnešė ir Thomasas Walkupas.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi Nate‘o Wolterso ir Antano Kavaliausko duetas, o po Leo Westermanno tritaškio pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 32:22. Svečius baudos aikštelėje baudė Deonas Thompsonas, strėles iš toli paleido pranašumą iki 42:24 auginę E.Ulanovas ir L.Westermannas. Tuomet žalgiriečiai darė tai, ką geriausiai moka: kamuolį puolime nusiėmė B.Daviesas, o tritaškiais varžovus užmėtė L.Westermannas ir Marius Grigonis – 50:28. Nuostabų kauniečių pataikymą iš toli dar labiau sustiprino paskutinį žodį pirmoje dalyje tapęs ir skaičius 53:30 užfiksavęs E.Ulanovas.

Po didžiosios pertraukos didesnį norą demonstravo sostinės krepšininkai, kurie vos per minutę sumažino deficitą iki 53:35. Iniciatyvą į savo rankas perėmė net septynis taškus rinkęs B.Daviesas, iš vidutinio nuotolio pataikė M.Grigonis, bet „Žalgiriui“ vis nesisekė apginti savojo krepšio, todėl pasitarimui komandą sukvietė Šarūnas Jasikevičius (62:46). Vilniečių ambicijas pavojingiau artėti slopino N.Wolterso aštrus reidas, dvitaškiu spurtą iki 7:0 tęsė B.Daviesas – 71:51. Likusią minutę geriau išnaudojo varžovai, kurie sėkmingai užbaigę dvi atakas, paliko vietos intrigai – 71:55.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje „Ryto“ žaidėjų viltis tolino N.Wolterso bei B.Davieso tandemas – 81:60. Nusimušusį žaidimo ritmą pagyvino baudas metęs T.Walkupas, iš trečio karto pasižymėjo E.Ulanovas (86:67). Tikra vyšnia ant torto mačo pabaigoje tapo iš toli iššovęs „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas, paskutiniuosius taškus nuo baudų metimų linijos rinko E.Ulanovas – 91:75.

„Žalgiris“: B.Daviesas 19 (7/9 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.), E.Ulanovas 14 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), N.Woltersas 11 (5/6 dvit.), L.Westermannas 9 (3/6 trit.), A.Kavaliauskas 8, A.White‘as 6, P.Jankūnas 6, D.Thompsonas 6, M.Grigonis 5, T.Walkupas 4 (5 atk. kam.), A.Milaknis 3, R.Jokubaitis 0.

„Rytas“: D.Needhamas 19 (5/6 trit.), M.Echodas 18 (9 atk. kam., 2 blk.), A.Parahouskis 12.