„Lietkabelį“ vėl įveikęs „Žalgiris“ 26-ą kartą žais LKL finale 3

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrosiose „Betsafe–LKL“ pusfinalio serijos rungtynėse išvykoje 84:63 (17:19, 22:13, 24:21, 23:10) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandą bei tiesiausiu keliu žengė į didįjį pirmenybių finalą.

Rungtynių starte blizgėjo Brandonas Daviesas, pirmą kauniečių tritaškį realizavo Edgaras Ulanovas, tačiau kėliniui įpusėjus švieslentėje degė kuklūs devynetai – 9:9. Puolimą greitais išpuoliais pagyvino Thomasas Walkupas, B.Davieso užtvara pasinaudojo dvitaškį iš artimos distancijos rinkęs Marius Grigonis, bet tolimų šūvių dėka panevėžiečiai pirmavo 15:17. Pirmajame kėlinyje metimu iš vidutinio nuotolio dar spėjo pasižymėti Deonas Thompsonas, bet sirena skelbė varžovų pranašumą 17:19.

Antrasis kėlinys jau prasidėjo pagal žalgiriečių scenarijų: aštrų reidą atliko Artūras Milaknis, iš vidutinio nuotolio neklydo Nate‘as Woltersas, o po T.Walkupo šou svečiai jau truktelėjo į priekį 27:21. Dėjimu krepšį drebino D.Thompsonas, į greitą puolimą dar kartą sėkmingai nuskuodė N.Woltersas – 31:24. Dar vieną dėjimą atlikęs D.Thompsonas sulaukė nuostabaus N.Wolterso perdavimo, gražų skrydį demonstravo ir priekyje „Žalgirį“ 35:29 išlaikęs B.Daviesas. Prieš pat didžiąją pertrauką baudų stojo mesti M.Grigonis, o 39:32 laimėtą pirmą rungtynių pusę metimu su sirena uždarė D.Thompsonas.

Po didžiosios pertraukos užsiautė M.Grigonis, kuris greitajame puolime nepaisė varžovų pražangų ir per gerą minutę krovė „Žalgiriui“ rimtus pamatus pergalei – 45:32. Tiesa, visiškai subyrėti panevėžiečiai nesiruošė ir greitai artėjo iki 47:38. Gerą pasirodymą puolime M.Grigonis pratęsė paleisdamas vos antrą tolimą svečių bombą, savo jėgą baudos aikštelėje demonstravo B.Daviesas – 53:40. Kiek pagerinti situaciją varžovams leido žalgiriečiams užfiksuotos nesportinė bei techninė pražangos, po kurių atstumas vėl mažėjo iki vienaženklio (53:45). Kamuolį puolime ėmęs B.Daviesas asistavo dar vienam galingam D.Thompsono dėjimui, o netrukus pats pasižymėjo taikliu dvitaškiu metimu – 58:48. Kėlinuko pabaigoje dviženklį pranašumą 63:53 kauniečiams išlaikė T.Walkupas su N.Woltersu.

Ketvirtajame kėlinyje ledus iš tolimos distancijos pralaužė A.Milaknis, o rekordinę persvarą 73:53 Lietuvos čempionams įgyti leido savo taiklumą visu gražumu atskleidęs D.Thompsonas. Pergalę jau turint savo kišenėje taškų kraitį atsidarė dvi vagystes įvykdęs jaunasis Rokas Jokubaitis, tolimą šūvį driokstelėjo M.Grigonis – 80:59. Pergalę bei tiesų kelią į finalą „Žalgiriui“ užtvirtino iki tol be taškų buvęs Antanas Kavaliauskas ir baudas sumetęs E.Ulanovas – 84:63.

„Žalgiris“: M.Grigonis 18 (6 atk. kam.), D.Thompsonas 16 (7/8 dvit., 5 atk. kam.), B.Daviesas 13 (5/7 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), T.Walkupas 12 (6/6 dvit., 3 per. kam.), N.Woltersas 7, A.Milaknis 5, E.Ulanovas 5, R.Jokubaitis 4 (2 per. kam.), L.Westermannas 2, A.Kavaliauskas 2 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 0 (4 per. kam.), E.Venskus 0.

„Lietkabelis“: J.Wilsonas 18, P.Valinskas 12, Ž.Dimecas 12 (5 atk. akm.).